Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hainztechnik Calla verde czy Izzifast pro 290


aikon91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolego wysil się chociaż troszeczkę, może opisz własne spostrzeżenia i wnioski z porównań obu produktów aby ktokolwiek mógł się odnieść do Twoich wątpliwości, określ oczekiwania jakie wiążesz z produktem i do czego ma służyć.

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Kolego wysil się chociaż troszeczkę, może opisz własne spostrzeżenia i wnioski z porównań obu produktów aby ktokolwiek mógł się odnieść do Twoich wątpliwości, określ oczekiwania jakie wiążesz z produktem i do czego ma służyć.

Pozdrawiam YARO

Gdybym miał własne wnioski i spostrzeżenia to nie szukałabym opinii.

Służyć ma do grzania, modernizowanego domu, grzanego podłoga.  Dosyć dobrze ocieplonego. 

Nie są to raczej tanie urządzenia. Jedno z nich jest polskie.

Izzi jest na czynnik r290 calla r452b.

Chętnie poznam opinie użytkowników lub instalatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego??
Masz jakieś doświadczenia z pompami czy tylko piszesz żeby pisać.
Jeżeli masz jakieś konkrety to proszę podaj. Ułatwisz nie tylko mi

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aikon91 napisał:

,,, Masz jakieś doświadczenia z pompami ,,,

TAK.
Czytam dużo o pompach ciepła, onegdaj sam zamontowałem sobie w domu klimatyzacje (taka namiastka pompy ciepła), więc zapewne już niebawem samodzielnie zamontuje u siebie w domu pompę ciepła.

Obecnie jestem na etapie wirtualnego kompletowania komponentów do instalacji pompy ciepła.

 

4 godziny temu, aikon91 napisał:

,,, Jeżeli masz jakieś konkrety to proszę podaj. Ułatwisz nie tylko mi ,,,

Spytam z czystej ciekawości, dlaczego skłaniasz się ku pompie ciepła typu monoblok ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i ja sporo ale gdzie nie zapytać to każdy radzi co innego.

Nie naciskam na monoblok, może być i split. Te 2 jednak przekonują mnie sprężarka i są to dosyć drogie rozwiązania.

Mam jakieś delikatne opinie wyrobione. I tak się zastanawiam czy te wyższe półki są naprawdę lepsze od chińczyka np z gree lub midea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2022 o 22:15, aikon91 napisał:

czy te wyższe półki są naprawdę lepsze od chińczyka

Masz ten sam dylemat co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie przedstawiciel Daikina i..... skutecznie mnie zniechęcił. Niestety. Kiepskie sterowanie. I zaliczka wartości całej pompy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc jakie problemy i koszty generują klimy to też bym ich olał... 5-6lat pracy i sypią się skraplacze + dochodzą wymiany wentylatorów wraz z płytą inv. Dostępność części słaba, o cenach nie wspominając. Jedna awaria i zastanawianie się czy nie kupić nowej jednostki innego, tańszego, producenta to jest chore... Czy z pompami jest cokolwiek lepiej - tego nie wiem, ale sprawdzać również nie zamierzam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżeli chodzi o dostępność części to raczej się nie martwię. Są magazyny w Polsce, Czechach i Belgii. Firma ma staż w produkcji pomp. Z tego co się zorientowałem dostępne są części do starszych modeli. Oni sami wszystko produkują a nie zlecają innym.

Jeżeli PH Daikin cię zniechęcił tzn, że nie powinien nim być. 😉jestem w stanie bardziej zaufać japońskiej myśli niż chińskiej. 

Chyba nie ma urządzeń doskonałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

looknij jeszcze na forum HT, było tam kilka postów użytkowników. Ja tylko kojarzę, że w zeszłym roku miały być zmiany w sterownikach i poza monoblokami miały wejść do oferty splity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zapraszam do zapoznania się z naszymi pompami ciepła Calla Verde. Są to w stu procentach nasze produkty na markowych podzespołach jakie są w markach premium.

Inwestując w nasze produkty macie na miejscu serwis fabryczny i części oraz dobrą obsługę techniczną i doradztwo.

Co nas wyróżnia w stosunku do marek ze wschodu? Mianowicie:

- produkt skrojony pod warunki klimatyczne europy środkowej,

- kompletacja, kupując zestaw typu Comfort lub Comfort II macie całe siłownie ze wszystkimi elementami hydraulicznymi, zbiornikiem cwu, pompami, ewentualnym mieszaczem i całą elektryką, moduł wi-fi w standardzie,

- jednostka zewnętrzna w całości wykonana jest z aluminium,

- jedna z najcichszych, rok temu była najcichszą na rynku,

- wysoka efektywność z SCOP dochodzącym do 4,6, a nie jak w tanich około 3,

- urządzenie przebadane w laboratorium i certyfikowane, czyli jakość potwierdzona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




- wysoka efektywność z SCOP dochodzącym do 4,6, a nie jak w tanich około 3,

Nic wyjątkowego.
Panasonic SCOP od 4.18 do 6.20 w zależności co komu pasuje podać to się poda. Screenshot_20230216_184934.jpg
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esselite, czemu nie wkleiłeś całej tabeli, byłoby wtedy widać że to SCOP 6,2 to dla klimatu ciepłego.

Zastanawia mnie, jak to możliwe, ze pompa dla +7/35 ma COP 5,0, dla +2/35 COP ma 3,18, dla -7/35 ma COP 2,59 a niby SCOP ma wyższe niż 5? Czyżby coś nie tak z obliczeniami?

Edytowane przez Heiztechnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkleiłem całej, bo na telefonie bym widział mikroskopijne literki i nie byłbym w stanie nic zaznaczyć palcem.
To jest ogólnodostępny dokument że strony Panasonica, chyba nikt nie będzie miał problemu żeby to znaleźć.
Wszystko zależy od tego jaka formuła wylicza ten SCOP. Jeżeli na 3 miesiące w roku przyjmiemy, że PC pracuje w temp 20 st to podniesie to wartość średnia w kosmos do SCOP nawet 8.
Każdy se to może policzyć jak chce przyjmując dowolne założenia i wpisać w folder reklamowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego @izzifast na forum Info-Ogrzewanie.

Pozwolisz, że razem z forumowiczami wejdziemy za kulisy i podpatrzymy jak powstają pompy ciepła iZZiFAST R290 PRO.
Mnie najbardziej zaciekawiła "komórka" kontroli jakości. 

źródło:

 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2022 o 21:27, Witek-z-Ulicy napisał(a):

TAK.
Czytam dużo o pompach ciepła, onegdaj sam zamontowałem sobie w domu klimatyzacje (taka namiastka pompy ciepła), więc zapewne już niebawem samodzielnie zamontuje u siebie w domu pompę ciepła.

Obecnie jestem na etapie wirtualnego kompletowania komponentów do instalacji pompy ciepła.

 

Spytam z czystej ciekawości, dlaczego skłaniasz się ku pompie ciepła typu monoblok ?.

Chcesz przerabiać klimatyzator na pompę ciepła ? popieram to dobry kierunek i jak by co to wal po jakieś schematy czy coś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Witek-z-Ulicy napisał(a):

Witaj kolego @izzifast na forum Info-Ogrzewanie.

Pozwolisz, że razem z forumowiczami wejdziemy za kulisy i podpatrzymy jak powstają pompy ciepła iZZiFAST R290 PRO.
Mnie najbardziej zaciekawiła "komórka" kontroli jakości. 

źródło:

 

i ....?   Może inny producent pokaże jak testuje swoje sprzęty ? Oj nie pokaże bo nie testuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.