Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł 11 kW - duże zużycie paliwa


maraso6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o radę bo już nie wiem co robić zmieniłem sobie piec w mieszkaniu nie całe 80 m2 na właśnie pellet no i strasznie dużo mi pali teraz jak nie ma mrozów fakt że stara kamienica i nie ocieplona ale nie ma mrozów to mi pali 4 worki na 3 dni bo serwisant zmienił ustawienia a wcześniej mi paliły 1 worek na dzień 15 kg ale też dziwne bo nawet teraz jak jest na plusie grzejniki zimne to piec cały czas chodzi tylko na góra pół godziny ma postój i pomyślałem czy może np termostat pokojowy by pomógł nie wiem. Z serwisantem rozmawiałem zmienił parametry pieca ale nic nie pomoglo bo od listopada już tonę pelletu spaliłem no i już druga palę a wcale tak ciepło w domu nie mam mówił żebym też zawór trójdrożny zamontował ale z kolei też co mi zakładał ten piec to twierdzi że to mi nie pomoże. Proszę o radę z góry dziękuję. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę o nadawanie tytułów opisujących temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się stawiać jakieś kropki i przecinki bo się tego czytać nie da. Ponad to opisz jaki to kocioł. Jakie ustawienia na kotle. Jak wygląda palnik i popiół. Jakie temperatury w domu. Harmonogramy, temperatura CWU. Jaka instalacja, mieszacze, pogodówki itd. To może ktoś coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem jak ma. Co z kotła to na instalację a na kotle 50*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda 😄 na kotle jest 56. To jest najniższa temperatura kotła bo przy 55 już się kocioł nie włącza zaraz podam ustawienia wszystkie.

USTAWIENIA CZYSZCZENIA: pauza zgarniacza w wygaszaczu/czyszczeniu:20sec, praca zgarniacza w wygaszaniua/czysczeniu 10sec, wydajnosc dmuchawy podczasz czysczenia 100%, czas czyszczenia przed rozpalaniem 60sec, czas czyszczenia po wygaszeniu 120 sec, okres czyszczenia palnika 168h. USTAWIENIA WYGASZANIA: maksymalny czas wygaszania 10min, minimalny czas wygaszania 4 min, prog detekcji braku płomienia 10%. USTAWIENIA PRACY: czas cyklu pracy podajnika:20 sec, wydluzenie czasu pracy podajnika palnika 8sec, czas detekcji braku plomienia 5min, praca zgarniacza w trybie praca 15sec, pauza zgarniacza w trybie praca 10min. USTAWIENIA ROZPALANIA: czas rozgrzewania grzalki 10sec, czas pracy z moca minimalna 1 min, prog detekcji plomienia 15%, czas nieczulosci detekcji plomienia 60sec, czas podawania paliwa przy rozpalaniu 30sec, wydajnosc dmuchawy podczas rozpalania 10%, maksymalny czas rozpalania 7%, wydajnosc dmuchawy po rozpaleniu 18%, czas nadmuchu po rozpaleniu 60 sec. BRAGER EXPERT: czas próbkowania 3min, czas wyprzedzania 3min, wzmocnienie 80, wspolczynnik sumy bledu 10, wspolczynnik zmian dynamicznych 5. USTAWIENIA PALNIKA: minimalna moc palnika 3kw, wydajnosc dmuchawy-moc minimalna 24%, wydajnosc podajnika 9,0 kg,h, kalorycznosc paliwa 5,0kwh/kg, maksymalna temperatura 80 stopni celcjusza, maksymalna moc palnika 20kw, wydajnosc dmuchawy - moc maksymalna 24%, maksymalna moc palnika 20 kw, wydajnosc dmuchawy - moc maksymalna 34%,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne ustawienia ci tu nie pomogą. Jaki to jest kocioł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się o model kotła. Regulator pokojowy też nie uchroni od zajechania sprzętu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo fachowiec który mi dobierał piec mówił, że taki będzie dobry. A w sklepie np mówili ze mniejszych pieców nie mają, no ale ten termostat właśnie niby rozwiązuje problem. A z kolei ten inny fachowiec, który mi podłączał piec twierdzi, że ten termostat mi nic nie da.

Gregor 5 klasa ecodesing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety twój instalator nie zamontował kotła wg DTR producenta, tym samym powinien to poprawić. Ani ty, ani ten paprak nie zadaliście sobie trudu aby przeczytać instrukcję. Znalezienie tego zajęło mi 10 minut z przerwą na hot doga z CPNu.

 

 

Screenshot_2022-01-03-14-55-27-09_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f~2.jpg

Screenshot_2022-01-03-14-55-14-22_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a on mi powiedział że tu jest mały metraż tu po co większą temperatura kotła i ustawił jak najmniejsza i myślałem że większą się ustawia do większych domów z większym metrażowy to czyli tak bym musiał jak np dochodzi temperatura kotła do 61 i wtedy się wyłącza to ja w ustawieniach pieca temperaturę też bym musiał ustawić na 61? Czy coś w rurach jeszcze musi poprawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawy instalacja. Temperatura kotła nie ma nic wspólnego z temperaturą która idzie na dom, od tego są mieszacze 3 i 4 drożne.

Najprostszy schemat instalacji:

1729556672_zaw4-Djedenobieg(2).jpg.09a10ee29f712ed6417438a3b206ee5d.jpg

 

Potem temperatura kotła 65*, start pomp 50*, odpał kotła od termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Dodatkowo do mieszacza siłownik. A jeżeli ster kotła obsługuje pogodowke to zamontować czujnik temp zewnętrznej na północnej ścianie. Ja mam mniejsza powierzchnie a kocioł pracuje na temp do 69 st. Mieszacz puszcza w tej chwili 37 na grzejniki i to wystarczy żeby w domu było 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam trójdrożny nie załatwi temperatury powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za doradzenie. Przynajmniej juz wiem co z tym robić, bo tak to to nie wiedzialem co było przyczyną dzieki. Przynajmniej wiem napeeno, ze to to 🙂  tylko jeszcze mam pytanie bo on mi kazał kupić zawór trójdrożny ale firmy afriso wszedłem na stronę afriso i tam jest kilka tych zawór trójdrożnych o różnych cenach ja się go nie spytałem bo to na szybko jaki dokładnie bo myślałem że tylko jeden będzie taki do wyboru i teraz nie wiem który wybrać. Może wy wiecie. 

No kazał mi jeszcze pompę druga cwu zamontować i termostat

Edytowane przez maraso6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak drugą pompę CWU? Jedną już masz? Dałem Ci wyżej schemat który będzie działał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem ale ja się na tym nie znam jedynie pokaże hydraulikowi jak przyjdzie. A z tą pompą z tego co zrozumiałem on mówił że jedna już mam to jest ona przy piecu no bojler mam, a druga bym musiał kupić żeby bezpośrednio do grzejników czy tam do bojlera dochodziło. Bo teraz jakbym chciał przełączyć sobie na wodę to muszę ręcznie przełączyć nie w piecu. 

Edytowane przez maraso6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będziesz potrzebował jeszcze trzecią pompę na powrót wg schematu 

Co by twój majster nie wymyślił, powiedz że chcesz mieć 50* na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ryszard zmienił(a) tytuł na Kocioł 11 kW - duże zużycie paliwa

No dobra tylko powiedz co muszę zrobić, żeby osiągnąć ta temperaturę. Napisałeś, że źle zła jest tutaj instalacja to co jakbym dał tutaj ten zawór trójdrożny i jeszcze poprowadził drugą rurę do bojlera to nic by to nie dało?. Bo jak ten serwisant powiedział muszę mieć dwie pompy tutaj, a z tego co patrzyłem jak wygląda pompą to wychodzi na to że jedna już jest przy rurze która idzie do bojlera i na grzejniki nie wiem nie mam pojęcia. Ale tak myślę. I ta niby pompą jest przy rurze która jest przy piecu bym wysłał zdjęcie ale nie można dodawać, że niby za duży plik. 

Edytowane przez maraso6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki możesz dodawać nawet kilka MB, nie powinno być problemu. Możesz tez wrzucić na jakiś serwer i podlinkowane.

Schemat dałem w poście #11. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest cala „instalacja” u Ciebie? 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poczytałem, popatrzyłem na ten schemat i może to o to chodzi. Ta jedna pompę mam bo jeszcze sprawdzałem nazwę jest taka sama, a jeśli chodzi zbiornik przelewowy to też mam. Tylko z tym zbiornikiem jest u mnie tak że muszę kontrolować ta wodę i jak coś to ręcznie dopuszczać wodę do układu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maraso6 napisał:

a jeśli chodzi zbiornik przelewowy to też mam

To zacznij od jego prawidlowego podlaczenia. Czyli tam gdzie teraz jest ten odpowietrznik na zdjeciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.