Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, digi napisał:

Muszę z kimś pogadać czy się nie rozciekną i będzie się dało to skręcić. To są grzejniki żeliwne, 34lata mają.

Nic nie będzie ciekło. Też robiłem podobną operację u siebie, oczywiście nowe skrętki i uszczelki. Możesz mieć tylko problem z rozkręceniem, dobry klucz potrzebny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakość spadła, ja pierwsza dostawę karlika miałem suchą. W międzyczasie ktoś pisał że dostał mokrego pieklorza. Udało mi się tonę zamówić i rzeczywiście mokry. Myślałem że tylko pieklorz ale piszecie, że z karlikiem to samo. Cenę podwyższyli od nowego roku a kto wie jaka będzie jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zależy skąd wysyłają, czy suchy, czy mokry?

Do mnie idzie z

Wybrany skład: Piast-Ziemowit
Adres: 43-225 Wola, ul. Kopalniana 10
Telefon: +48 32 717 26 43,  +48 32 717 28 43

Godziny otwarcia: 600-1800 - od poniedziałku do piątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2022 o 11:16, daromega napisał:

@Flaku

Zadam Tobie jedno/dwa pytania - retoryczne w sumie. Sytuacja czysto hipotetyczna. Masz podłączony gaz na szybko złączkę. Do domu dochodzą trzy przyłącza - trzech różnych firm. Pierwsze złącze ma cenę 0.20pln za kwh, drugie 0.40 za kwh i trzecie 0.60 za kwh. Do którego złącza wkładasz swoje szybko złącze ?. Coś Ciebie jeszcze interesuje ponad cena za kwh czy masz resztę w pompce ?

Coś mnie interesuje. Gdyby ta za 0.20pln była podłączona do instalacji sąsiada bez jego zgody, a on musiałby dopłacać za mnie resztę, to wybiorę inną.

W dniu 3.01.2022 o 11:21, digi napisał:

  Co to jest cena rynkowa? Składy w 1 miesiąc dopisują 200-300-400% ceny wyjściowej. 

Cena równowagi jest wypadkową pomiędzy popytem i podażą. 

A aktualne ceny w sklepie PGG nie równoważą popytu z podażą. Gdy mamy równowagę, to nie na braków i takie tematy jak ten nie mają racji bytu, bo cena jest taka, że wchodzisz i kupujesz. Jak są niedobory, to jest to oznaka, że cena jest poniżej rynkowej i ktoś to naprawi, w tym przypadku składy. 

W dniu 3.01.2022 o 11:21, digi napisał:

 Dopłaty do górnictwa Ci się nie podobają? Żyj jak człowiek pierwotny. Popróbuj tylko tydzień bez prądu

Skąd absurdalny pomysł, że bez dopłat do górnictwa nie byłoby prądu? Branża może utrzymać się z opłat, a dopłaty nie są po to żeby był prąd, tylko po to, żeby się przypodobać górnikom. 

Edytowane przez Flaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamówienie z 27 grudnia i czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, h3nio napisał:

Niby jakim cudem przy obecnych warunkach atmosferycznych węgiel ma być suchy?

A no takim cudem:

image.png.18d29249cfd52625cf4bcc5635fc6ba1.png

 

Edytowane przez KrzysiekZet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10 stycznia br. rusza sprzedaż nowego produktu w e-sklepie PGG S.A. Karolinka Ekogroszek to kolejna, nowa pozycja w ofercie Polskiej Grupy Górniczej S.A., ale pierwsza tak wyjątkowa bo najbardziej przyjazna dla środowiska (spośród ekogroszków PGG S.A.). Gwarantuje 30% redukcji zanieczyszczeń, w tym pyłu PM 2.5 i PM 10, benzo(a)pirenu oraz WWA (silnie rakotwórczych, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych). Efekt użytkowania widać już od razu w ograniczonej do minimum ilości dymu z komina.

 

Dzieje się tak za sprawą zastosowania w procesie produkcyjnym dodatku antysmogowego „Błękitny Plus”, który wytwarzany jest z polskiego węgla kamiennego poprzez odgazowanie.      W ten sposób Karolinka Ekogroszek wpisuje się w działania na rzecz ochrony środowiska i staje się dostępnym, natychmiastowym rozwiązaniem problemu smogu.

Tym bardziej, że produkt można stosować niezależnie od klasy kotłów – zarówno w tych starej generacji, jak i najnowszych, automatycznych.

 

To nie wszystko. Karolinkę cechuje również:

     wydajność – wysoka kalorycznośćzapewni dużo ciepła przy mniejszym zużyciu ekogroszku,

     wygoda użytkowania – łatwy zapłon, stabilny proces spalania, czy mniejsza ilość popiołu zaoszczędzą czas, który zapewne można spożytkować w przyjemniejszy sposób niż w kotłowni.

karolinka_p.jpg.97cf8b564c75097dca3d6ffe5be8221b.jpg

Edytowane przez XZONE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co stary piec będzie można zachować jak powstał nowy ekologiczny węgiel ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie błękitnego węgla to ja bym się raczej skierował w inną stronę $$$

https://czysteogrzewanie.pl/2019/12/blekitny-wegiel-biznes-po-trupie-rozpalania-od-gory/

 

19 minut temu, buska3 napisał:

To co stary piec będzie można zachować jak powstał nowy ekologiczny węgiel ????

Zbyt piękne aby było prawdziwe.

 

Po za tym to co w PGG i Tauronie będzie sprzedawane to jest zwykły węgiel z domieszką tego błękitnego. Wg. Taurona Eko Sobieski to tylko 15% błękitnego węgla. Jakiejś zmniejszonej emisji syfu to bym się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, QuiQ napisał:

Z tego wynika, że to w zasadzie jest koks. Takiego węgla nie ma za dużo, zakłady koksownicze stoją, więc jest sposób na to by wyczyścić trochę normalny węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel to węgiel. A o ekologii to można by pisać i pisać. Plastik zgadzam się zanieczyszcza środowisko, zastąpili papierem, który także niszczy środowisko ponieważ wycinają drzewa. Nie ma złotego środka, ale jest biznes i to się liczy na całym świecie. Samochody elektryczne również nie są ekologiczne ale grunt że kasa się zgadza. Niegdyś jedliśmy bez konserwantów, teraz dodają do wszystkiego a za "ekologiczne" jedzenie każą nam płacić podwójnie. 

Węgiel nagle jest bee a tymczasem gaz drożeje, że nikogo na takie podwyżki nie stać. Niech ktoś mi pokaże emerytów z 2tys na rękę których stać na panele i pompę, albo gaz. Sam koszt wymiany jest bardzo drogi. To wszystko fikcja i ci na górze o tym wiedzą, ale ciagna pociąg póki się da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć może podzielicie się doświadczeniami jak to skutecznie kupić ekogroszek ze sklepu Taurona, i ile w sklepie PGG mignęły mi dostępności opału o tyle w  Tauronie nie zauważyłem zmiany statusu "Produkt czasowo niedostępny" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.