Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Równie dobrze można kupić najpierw 3 tony, a później dwie. I połączyć odbiór. Trochę więcej gimnastyki, ale przy grubym węglu do pokruszenia myślę, że wykonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MrWolf napisał:

Równie dobrze można kupić najpierw 3 tony, a później dwie. I połączyć odbiór. Trochę więcej gimnastyki, ale przy grubym węglu do pokruszenia myślę, że wykonalne. 

nie zrozumiałeś, dzisiaj ogłosili, że na jeden adres w CEEB jest już tylko 3 tony na rok a nie 5 ton

Teraz, h3nio napisał:

Raczej będzie ciężko, bo wprowadzili limit 3 ton na 12 msc-y z jednej kopalni. Czyli można jeszcze kupić 2 tony, ale w innej kopalni.

nie kupisz 2 ton luzem bo do koszyków jest tylko przypisana wartość 3 a 3+3 daje 6 ton poza tym jest limit na CEEB chyba 3 tony na rok a nie na kopalnie, gdzie tak pisze, że na kopalnie limit 3 ton?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenny97 w FAQ masz: "zamówienie towaru w ramach programu umożliwia zakup 3 ton towaru w jednym wybranym sortymencie z jednej wybranej kopalni raz na 12 miesięcy".

Może źle interpretuję, ale dla mnie z tego tekstu wynika, że limit dotyczy tylko jednej kopalni, ale to i tak bez znaczenia, bo napisaliśmy, że nie da się kupić mniej jak 3 tony.

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, h3nio napisał:

@Kenny97 w FAQ masz: "zamówienie towaru w ramach programu umożliwia zakup 3 ton towaru w jednym wybranym sortymencie z jednej wybranej kopalni raz na 12 miesięcy".

Może źle interpretuję, ale dla mnie z tego tekstu wynika, że limit dotyczy tylko jednej kopalni, ale to i tak bez znaczenia, bo napisaliśmy, że nie da się kupić mniej jak 3 tony.

tak a wyżej masz w FAQ: Przypominamy, że warunkiem skorzystania z Programu jest spełnienie łącznie warunków zakupu węgla: raz na 12 miesięcy na dany numer PESEL oraz adres gospodarstwa domowego, w którym węgiel luzem będzie przeznaczony do zużycia, niezależnie od ilości źródeł ciepła wykazanych pod tym adresem w dokumencie dotyczącym źródła spalania.

czyli de facto 3 tony na rok z jednej kopalni (wcześniej 5) bo raz kupisz na dany PESEL

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenny97 a na samej górze masz nadal tekst: "Polska Grupa Górnicza S.A. wprowadziła, począwszy od dnia 11.03.2022 roku, łączny limit zakupowy wynoszący 5 ton. Limit dotyczy łącznie wszystkich nabytych przez Klienta sortymentów dostępnych w sklepie w okresie 12 miesięcy".

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zwracam na to uwagi bo tam jest taki syf w tym sklepie, że na bieżąco nie aktualizują ale jak mi się uda kupić 3 tony to zobaczę z innej kopalni czy uda mi się dodać do koszyka i zrealizować zamówienie ale wątpię, jak raz można kupić na rok to już jest tylko 3 tony

w każdym razie powodzenia w zakupach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to co napisałeś to przeczy jedno drugiemu

jest limit 3 tony na jedną kopalnię

limit na rok 5 ton (wg. FAQ z marca - nieaktualizowane zapewne)

nie kupisz 5 ton bo są parametry tylko 3 tony a 3+3 to nie jest 5

jedna wielka kupa gówna ten sklep PGG no ale to państwowe więc się nie dziwię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są palety po tonie. Można 3 luzem i dwie palety. Nie wiem, nie znam się tylko głośno myślę. Rebus = PGG. A co jeszcze wymyślą do jesieni to już napisałem. Nie zdziwię się jak będzie worek do paczkomatu. Po nich wszystkiego można się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenny97 zmiany nie działają wstecz. Ci co już kupili, zapłacili a jeszcze nie odebrali normalnie otrzymają cały towar, który był zamówiony. Udało mi się rzutem na taśmę wziąć 5 ton jakieś dwa tygodnie temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tony dla wielu/większości gospodarstw nie wystarczy na sezon. Więc będą zmuszeni kupić ten po 4 tysiaki czy nie wiadomo po ile tam będzie za miesiąc dwa. Od takiej kwoty odbiorca końcowy czyli obywatele zapłacą cały wat. Wiecie jakie to wpływy do budżetu ?. Nie jest robione bez celu. Nic nie jest robione dla dobra kogokolwiek. To wszystko tylko pozory. Nie zdziwię się jak limity obetną na 2 tony albo nawet jedną i to w nie za długim czasie. I tak węgla nie ma i tak. Więc czym więcej watu spłynie tym lepiej. A że ludzie się pozadłużają kogo to obchodzi ?. Kogo dzisiaj obchodzi że raty kredytów poszły 100%. Jak ich zapytali to odpowiedź była krótka. Kredyty trzeba spłacać...... Więc nie ma tu litości ani sentymentów. Ma być drogo, mają jak najwięcej z tego tortu ukroić, a reszta nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcają śrubę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa cena  na PGG 3 miesiące temu był luzem za 650zł  🙂 doją nas jak mogą to jest dopiero nowy ład 100% więcej
 
1305,00 zł
KWK Piast-Ziemowit
 
 
Edytowane przez arekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rok temu było tak. Popatrzcie co wtedy na banerku latało 🙂 

https://web.archive.org/web/20210827170302/https://sklep.pgg.pl/

A inne okresy dla ciekawych co chcą powspominać czasy gdy PGG się prosiło o kupowanie węgla proszę. 

https://web.archive.org/web/20210101000000*/https://sklep.pgg.pl

Kiedyś te czasy wrócą i ten banerek też 🙂 Trzeba teraz to przetrwać a później zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zgodnie z zapowiedziami, 30 sierpnia PGG uruchamia sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla, którzy będą wykonywać usługę transportu i wydania klientowi węgla kupionego bezpośrednio w e-sklepie. KDW będą dostarczać węgiel do składu zlokalizowanego w rejonie miejsca zamieszkania klienta, natomiast cała transakcja sprzedaży będzie realizowana przez sklep PGG. Sieć składów KDW będzie pokrywała teren całego kraju, co ma ułatwić jego odbiór zwłaszcza z regionów oddalonych od Śląska. Klient do węgla będzie musiał wliczyć koszt transportu do składu, a później jeszcze z niego do własnej kotłowni.

rybnik.wyborcza.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kenny97 napisał:

Jak odcięli ich od kokosowych interesów to teraz płaczą. Gdyby nie windowali cen w kosmos, to pewnie jechaliby cały czas bez problemów. Zachłanność ma swoją cenę a życie nie jest łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.