Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Załączanie się kotła na cwu ile razy w ciągu doby?


Slawek230578

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tak jak na rysunku wyżej. Jedno wejście.

Możesz zrobić jak kolega pisał i przyłożyć czujnik wyżej i go tam zainstalować do blachy bojlera, ale to moim zdaniem będzie to samo jak dopasujesz sobie większą histereze CWU.

Niestety jak większe zużycie to warto pomyśleć o większym bojlerze. Ale grzać potem też będzie dłużej. I tak w kółko 🙂

Wszystko zależy od użytkownika i jego komfortu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moim zdaniem nie to samo .
Też mam galmeta tylko 300 l ,czujnik dałem w miejsce termometru manualnego , choćby dla tego że jak był na dole to pokazywał mi temperaturę po spuszczeniu parę litrów o wiele niższą niż manualny i oczywiście kocioł sie załączał bez potrzeby ,denerwowało mnie to że tą temperature z dna zasobnika widziałem na ECO sterze w pokoju czy też w Econecie . Hizterezę  zasobnika mam 3 st a kocioł odpalał się raz na dobę , oczywiście ustawiłem obniżenie nocne dla zasobnika bo po co mi gorąca woda w nocy ,zresztą i tak rano była jeszcze ciepła , obecnie grzeję cwu pompą ciepła w lecie i równiez pompa załącza się raz na dobę i starcza ,czujnik od pompy dałem na samej gurze pod ocieplenie zasobnika jak by był na dole to pompa by zgłupiała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, to tylko moje zdanie. Kolega musi sobie przeanalizować co dla niego będzie korzystniejsze. Bo jak zauważył, że trochę mu dłużej grzeje bojler. Wszystko zależy ile zużywa się tej wody.

Kiedyś miałem taki bojler 140l i wiem jak może denerwować. Teraz mam 220l i jest super. Oczywiście umiejscowienie czujnika 2 otwór od dołu 😁

Moim zdaniem warto sobie sprawdzić jak to wygląda u siebie i tak ustawić. Szybko można to wyłapać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy z ekonomicznego pkt widzenia warto wogole grzać cwu latem pelletem?
U siebie właśnie grzeje grzałka gdyż koszt był i jest porównywalny.
Ile faktycznie wychodzi wam koszt dogrzania zbiornika koszt pelletu i prądu. Ważne też o ile stopni w skali doby.
U mnie wychodzi to aktualnie ok 6kWh dogrzane zbiornika od 50 do 61stopni boilera 220l.



Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie schodziło 3.5 kg pelletu na dobę , a obecnie zużywam 3 kwh grzejąc pompą ciepła . 

Jak grzałem peletem to kocioł dochodził do zadanej i wygaszał się mimo ze zasobnik jeszcze nie dogrzany a pompa jeszcze chodziła i dogrzewała zasobnik do zadanej wyciągając ciepło z kotla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zł to ile wychodzi? Nie wiem po ile kupowaliście pellet.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem po 550 zł za tone  a prąd dokładnie nie wiem ile teraz kosztuje bo ze względu na panele już rok nie płaciłem rachunku ale przyjmijmy że 60 gr kwh grzałka by wzięła pewnie z 10 kwh w moim przypadku .

Zasobnik grzeje do 50 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.