Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Działanie kotła pelletowego tylko przez część doby


Alwik

Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie, dotychczas korzystałem z ogrzewania gazem, teraz zapoznaję się z pelletem - Tekla Draco D Bio 22 kW. Chciałbym tak korzystać z pieca, by grzał w nocy i nad ranem - np od 4 to 10 rano, a potem resztę doby jest ciepło i w domu nie potrzebuję dogrzewać. Niestety z tego co widzę, to piec nawet jak ustawię na niską temperaturę eco, grzeje się całą dobę i trzyma te 60 stopni pieca, a ciąg kominowy i kotłownia go powoli wyziębiają. Czy jest jakiś sposób by piec pracował pomiędzy ustalonymi godzinami wbudowany w piec  - nie chcę korzystać z zewnętrznego czasowego wyłącznika energii, bo nie będzie uwzględniał cykli pieca i po prostu zrobi ciach prąd i może się coś uszkodzi. Podzielcie się wiedzą, please. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wnioski wysuwasz... Ustaw kocioł w auto... Ustaw godziny jakie chcesz... I co ważne... Wyłącz stała pompę na nie w ogrzewaniu w jednym lub oby obiegach ..to będzie działało tak jak oczekujesz..

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Poszukaj w sterowniki czy masz opcje pracy czasowej kotla

Wysłane z mojego moto g(6) play przy użyciu Tapatalka

U mnie jest taka opcja50fbf16148a6daf3f8e0a23074ade14d.jpg

Wysłane z mojego moto g(6) play przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.10.2021 o 22:38, Grzechotnik napisał:

Ale wnioski wysuwasz... Ustaw kocioł w auto... Ustaw godziny jakie chcesz... I co ważne... Wyłącz stała pompę na nie w ogrzewaniu w jednym lub oby obiegach ..to będzie działało tak jak oczekujesz..

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jeszcze mam pytanie - właściwie są trzy pompy i możliwosci ustawienia temperatury minimalnej - kotła, obiegu 1, pbiegu 2. Jak one powinny być usytwione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.