Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka marka kotła 12 kW z podajnikiem ekogroszek


duch74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam palacze! ?

Planuję wymianę kotła z 1988 roku. Szukam dobrego kotła na moc 12 kW - szeregówka o powierzchni 100 m2. Kocioł na ekogroszek z podajnikiem - tylko taka opcja wchodzi w grę.

Zastanawiam się nad kotłami następującymi - kolejność losowa.


- Sekom - Łucki - Technix 12kW lub SKAMP-PV 13 kW

- SAS Compact 12 kW

- SETLANS Eko 5 12 kW

- Zębiec - Zębiec Topaz 13 kW

- DEFRO Komfort EKO Lux 12 kW

- Dworek Comfort Blue 12 kW


Ktoś z użytkowników się wypowie w temacie? DZiękuję Wam bardzo.

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne 12-13 kW,bierz jak najmniejszy. Na twój metraż,jeśli musi już być ekogroszek to 8-9 kW. Sekom ma takie w ofercie. Pomyśl może o pellecie,czyściej w kotłowni.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy budynek posiada docieplenie ?  Fajnie by było, jak byś wypełnił stronkę ciepłowłaściwie.pl , i wkleił link z wynikiem.  Być może nie będzie potrzebny taki mocny palnik. 

Sam posiadam Skampa 9kw.  i na trochę mniejszy słabo docieplony domek spokojnie wystarcza. Nawet uważam, że jest trochę za duży.

Popcorn1 chwilkę szybszy ?

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek nie posiada żadnej izolacji ścian.
Faktycznie wyszła mi moc kotła w okolicach 9 kW, więc myślę żeby celować w moc 9-10 kW.... Tam jest fajnie napisane że moc kotła 9 kW będzie potrzeba tylko w przypadku -20*C na dworzu, a to jest parę dni w roku (jeśli kiedy kolwiek się to zdarzy)....
Więc mówicie żeby bardziej celować w te mniejsze kotły? Coś wartego uwagi jest jeszcze?
Tu link:

https://cieplo.app/wynik/gjzx

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skamp PV 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne 17kW,niech sobie sam zamontuje. Jak masz obawy co do mocy 9-10 kW to weź 12-13 kW i ani grama więcej.
Tylko musisz pamiętać że to maksymalne zapotrzebowanie jest liczone dla temperatury zewnętrznej -20⁰C
Dlatego uważam że te 10 kW to max.
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka





  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się boisz, że jednak nie wystarczy to w Sekomie możesz zamówić mieszańca. Ja taki ostatno zamówiłem. Wymiennik 12 KW a palnik SV200 wziąć ten mały o mocy 9 KW. W razie "Wu" ten maluch przez 6-7 godzin jest w stanie na dobrym paliwie dojść do 12 KW. Patrz, że masz niecałe 4 KW przeciętnej mocy grzewczej. 

Edit: Wpisałeś, że spalasz obecnie w sezonie 4 tony węgla. Palnik 9 KW na maksymalnej mocy wciąga jakieś 1,3 kg węgla na godzinę. Na dobę wychodzi 31 kilogramów. Spalasz tyle? Raczej nie. Nawet jakby miał tak popracować tych parę dni w roku to nic mu nie będzie. Najwyżej trochę częściej przeczyścisz komorę powietrzną co w tym palniku jest turbo proste i zajmuje kilka minut.

Edytowane przez MrWolf
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.