Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet Zielona Góra - okolice


wschodni9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pytanie do was czy macie jakiegoś sprawdzonego dostawcę pelletu w okolicach zielonej góry?

Szukam czegoś co mogłoby mi zamienić lave i Olimp. Nie oszukujmy się cena 2 powyższych jest coraz wyższa. Co do jakości lavy(przede wszystkim nią palę) jest coraz gorzej. Ostatnio z worka wyspałem sporo niesprasowanych trocin i zacząłem szukać alternatywy.

 

W brico marche był kiedyś przyzwoity po 14 zł za worek, niestety się skończył.

 

W leroy Merlin wołają 17 zł a wcale jakiś szalowy nie jest(i drozszy od lavy)

 

Kupiłem też kilka worków na Raculi(ogłoszenie Olx) pellet okazał się być

Z Ukrainy, w ogóle nie pachnial drewnem, nie chciał osiągnąć zadanej temp.

 

Jeśli macie coś sprawdzonego w przyzwoitej cenie piszcie.

 

 

 

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio nikt w Lubuskim nie pali pelletem?

Dzwoniłem do 2 punktów, jeden w Sulechowie z tym, że tam sprzedają "niemiecki" pellet, co za tym idzie cena 1100 zł za tonę. Szczerze trochę za drogo.

Kolejny punkt to Świebodzin zdaje się firma Loco. Cena jeszcze do zrozumienia, mimo że nie wiem czemu pakowana paleta ma 750kg? W każdym razie cena za to 600 zł. Problem jest tylko z transportem bo pan to najchętniej przywiózł by 3 palety a jedną to tak srednio. Ale przy okazji jak komuś tam wiezie to w sumie może, tylko cena 150 za transport odstrasza. Pomijam już fakt, że nie ma możliwości wzięcia kilku worków na próbę czyli kupujemy kota w worku.

Macie jakichś lokalnych dostawców przyzwoitych jakościowo i przyzwoitej cenie?

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dla wytrwałych jak wszystko inne zawodzi możesz kupować na allegro po 3 lub 4 worki z wysyłką free do paczkomatu
Chyba pelleton był po 14,50 za worek, dla mnie był ok, nie widziałem różnicy między nim a barlinkiem
Tylko trzeba się trochę do bagażnika natargac z tego paczkomatu - tak zamawiałem po 8 worków. I lepiej unikać kuriera bo raczej przeklina na czym świat stoi jak to do paczkomatu ładuje ;)

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.12.2020 o 01:18, Janinakowalska napisał:

Post usunięty

Czyli prawdopodobnie, mówimy o tym samym.

Ja aktualnie kupuję w Zawadzie. Tam na składzie opału mają w workach po 14 zł. Powiem szczerze, że pali się bardzo ładnie, popiół zostaje taki jak z papierosa. Nie ma spieków. Jeśli jesteś w okolicy, to polecam podjechać i wziąć na próbę kilka worków.

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można kupić pellet online w ludzkiej cenie. Pellecik.pl czy nawet teraz Poltarex ktoś kupował za 850 z dostawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem w Zielonej Górze kilka worków taniego pelletu. Pellet był słabo sprasowany, w worku było sporo luźnej trociny, a worki zamiast deklarowanych 10kg ważyły 8,9kg... bardzo dobry pellet to widocznie nie był i jak się potem okazało kosztował więcej niż te 750 zł za tonę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w grudniu 2 tony pelletu z firmy ze Zwierzyna ( koło Strzelec Krajeńskich). Płaciłem za tonę 750 zł, transport w lubuskiem za darmo, z tym że czasami trzeba poczekać kilka dni bo transport po drodze zrzuca pellet u innych klientów, auta z windą i wózkiem, tak ze rozładunek to bajka.

Pellet sosnowy, worki zwykła przeźroczysta foli zszyta nićmi. Pellet 6mm krótki takie 1 cm pypcie.

Jestem tak zadowolony z towaru że jeszcze dzisiaj domówiłem  2 tony ( będzie na przyszły sezon).

Po wrzuceniu do wody pellet rozpada  się w 2 min i jest sama trocina o ładnym zapachu drewna sosnowego.

Obecnie palnik "chodzi" w trybie ciągłym tzn. po dogrzaniu (termostat pok) palnik przechodzi w pracę z mocą min.

Na tym pellecie palnik nie zgasł ani razu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2020 o 13:39, eliks napisał:

czy nawet teraz Poltarex ktoś kupował za 850 z dostawą.

wygląda,że to wspomniany Poltarex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda inaczej, też był w workach zszywanych nicią? Bo z tego co facet mówił to ten pellet jest tylko w takich workach, reszta jest w zgrzewanych, a w ofercie mają kilkanaście pozycji.

Próbowałem też pelletu z okolicy za 700 zł tona, ale był to mdf + płyta wiórowa, w wodzie dopiero po 2 godz zrobiła się z tego taka pulpa, zbita masa.

Fakt że moc to miało i paliło się dobrze, ale obawiałem się o palnik i dałem sobie z tym pokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jameess a tak swoją drogą to ten ciemny pellet za 750 to z czego jest? A pellet DIN za 650 używałeś?  Co powiesz o tym pellecie poniżej?

1812533476_pelletTorzymGubinMidzyrzecz.thumb.jpg.cfcf35d687caa514edca1b6496ac3ab3.jpg
A o którym teraz pellecie piszecie? W sensie skąd?

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MajkelDzekson napisał:

jameess a tak swoją drogą to ten ciemny pellet za 750 to z czego jest? A pellet DIN za 650 używałeś?  Co powiesz o tym pellecie poniżej?

Jak mi podrzucisz kilka worków to wtedy coś ci moge o tych pelletach powiedzieć, a tak to tylko do szklanej kuli mogę zajrzeć.
Sam wygląd pelletu to niestety za mało ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.