Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam co polecacie na taka sztuke 

Obróbka dekarzy zajmujecej sie dachem wygladała jak durślak przy wielu trudach choć to bylo nie mozliwe w 100% postarałem sie aby juz nie lało sie do okola komina a tak to wygląda w tym momencie nie zastałem go w wiele lepszej kondycji ale zaczął schnąć w malym stopniu 20210107_033420.thumb.jpg.2133f6233f78e86126c10b6db9efe7ac.jpg

Niepokojący czarny osad wydaje mi sie z przyczyny nieszczelności stąd rozmyślam czy moze szlamowanie by nie załatwiło sprawy?aczkolwiek dodatkowo zrywac wszystko? tynkowac na nowo ? Wyfugowac? Może  Wkład?ale czy to zalatwi sprawę..  Co polecacie 

Piec to stary rzemieślniczy okolo 18kw 

20210107_033932.jpg

20210107_033334.jpg

Edytowane przez Jackovsky
Opublikowano

Z opisu i zdjęć wnioskuje, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwa obsługa kotła. Tym zajmiemy się na początek, bo inaczej nawet po naprawach sytuacja się powtórzy, więc przede wszystkim z jakimi temp. pracuje kocioł i jaki to typ górnego, czy dolnego spalania, przydało by się kilka zdjęć.

Druga sprawa to dach, czym jest pokryty i czy to co widać na zdjęciach to membrana paro-przepuszczalna, tutaj też przydało by się zdjęcie komina i dachu w okół niego.

Opublikowano

Wycieczka na dach - można drona użyć i zdjęcie korony w celu oceny stanu.

Co do sposobu palenia to @Ryni ma rację coś jest nie tak, zamiast się spalić i ogrzać "chałupę" to niespalone  paliwo w postaci dymu osadza się na ścianach komina do tego występuje kondensacja + deszcz/śnieg z góry i efekt mamy w pokazanej postaci.

Opublikowano

Wycieczka, bez przesady, nie o tej porze roku, chyba, że to konieczne, wystarczy zdjęcie z dołu, chce tylko potwierdzić swoje przypuszczenia, że sadza z komina oblepiła konin i wszystko do około, a związki siarki przeżarły blachę przy kominie.

Opublikowano

A wiec przy pierwszym spotkaniu z tym kominem odrazu zauważyłem powywijana folie w dol komina nie myśląc dlugo wskoczylem po otwierałem dachówki ile sie dało tyle wywinąłem na komin i przykleiłem w jednym z rogów wrecz to bylo nie możliwe ekipa robiąca super fuszere przybiła folie do łaty nie wywijając i uniemożliwiając cos zdziałać to bylo dobre 2msc temu na dodatek opianowałem go odporną na ogień pianką chęcią zapobiegania lania sie po kominie wody poprawiłem sylikon wokol obróbki bo nie przylegała wogole do komina wrecz latała . Wracajac do tematu zrobilem ile bylo możliwe zdjęć na gorze. Za nie dlugą chwile dodam zdjecia pieca 20210107_091320.thumb.jpg.f88f4a6f48e2184a2f6e1d7c50e44439.jpg

20210107_091259.jpg

20210107_091304.jpg

20210107_091356.jpg

20210107_091441.jpg

20210107_091433.jpg

Na dodatek w narożniku ktory potrzebował trochę więcej pracy gdzie foli na kominie nie widniała i trzeba by wyciąć łate dołożyć folii za co się nie wziąłem na folii widac konkretny zaciek nie wiem co o nim myslec ale chyba lepiej na folii jak mialo by to walic w komin

Opublikowano

Ten gnój na kominie nie pochodzi z wód deszczowych, tylko kondensacji wewnątrz komina. Widać na przedostatnim zdjęciu krateczkę przeżartej zaprawy między cegłami. Temat na forum obszernie opisany.

  • Zgadzam się 3
Opublikowano

Szacun, za zdjęcia z dachu. Niestety niewiele pomogły, ktoś skutecznie wszystko zamaskował, ale opaska w okół komina do wymiany z tą będą problemy co 2-3 lata. Opaskę wymienić na taką w kształcie litery "Z" komin naciąć wsunąć opaskę w nacięcie i uszczelnić, będzie spokój na 5-10lat, potem zaczną odpadać płytki.

Cały komin na poddaszu musisz ocieplić wełną, 5cm wełny w płytach powinno pomóc i musisz nauczyć się palić w tym kotle który masz, wtedy wysuszysz komin.

Opublikowano

@Jackovsky - nie chcę Cię straszyć, ale stan tego komina trzeba pilnie zweryfikować. Prawdopodobnie są w nim złogi smoły, które mogą grozić pożarem nie do opanowania. 

Następnie trzeba zrobić porządek z samym procesem palenia, tu przyczyną może być mokre paliwo, za zimne spaliny, za duży przekrój komina, fatalnie przewymiarowany kocioł. Może ociepliłeś ostatnio dom?

W sumie dziwne, że nie zaalarmował Cię swąd smoły. 

Opublikowano (edytowane)

Co do ocieplenia komina to samo ocieplenie bez ponownego tynkowania, fugowania zda egzamin?

Kominiarz czyścił w ostatnim czasie komin także spacer.pngspacer.png

Nie dom nie byl ocieplany. 

Mówiąc o kotle to za wiele nie jestem w stanie o nim powiedziec duzy rzemieślniczy  piec tyle co wiem. zrobie pare fotek moze to ułatwi sprawę. W domu żeliwne żeberkowe kaloryfery i okolo 200m2 do ogrzania w piecu palone zazwyczaj drzewem węglem do 70 stopni na piecu spacer.pngspacer.png

20210107_113412.jpg

Edytowane przez Jackovsky
Opublikowano

Sprawdzić przewód kominowy czy się nie zapali.

Metoda palenia od góry - poczytać/opanować  np https://czysteogrzewanie.pl/

Na forum jest "recepta" na komin, proszę poszukać na pewno kucie i wymiana tego przesiąkniętego tynku i otynkowanie i dopiero ocieplenie.

https://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/smola-i-sadza-atakuja/

P6020059_1.jpg

Zdjęcie komina miało być od góry czy nie wygląda jak ten powyżej z materiałów na czysteogrzewanie.pl bo wtedy pożar będzie ciężki do opanowania a komin może popękać.

PS ten kocioł podłączony jest w układzie zamkniętym? (czerwony "baniak" z tyłu kotła)

Opublikowano
1 godzinę temu, Jackovsky napisał:

Co do ocieplenia komina to samo ocieplenie bez ponownego tynkowania, fugowania zda egzamin

Zda. Wyłazi ci tam gdzie się spaliny wychładzają czyli na poddaszu nieużytkowym. Jeśli nie zrobisz z tym porządku to za chwilę będziesz kuł w domu jak mój sąsiad, przed Wigilią miał zajęcie. 

Opublikowano

@eliks @Jackovsky ocieplenie tymczasowe najtańszą wełną na pewno pomoże. Ale ważniejszy jest stan komina w środku i prawidłowe palenie.

  • Zgadzam się 2
Opublikowano

Jeszcze materiał o przygotowaniu drewna do spalania: https://www.info-ogrzewanie.pl/artykul,id_m-100149,t-wilgotnośc_drewna_opalowego.html.

Pollenie mokrym nie sezonowanym drewnem też może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

20210107_151956.thumb.jpg.659da78bc079718db10aab90e3b3d4aa.jpg

8 godzin temu, RedEd napisał:

 

PS ten kocioł podłączony jest w układzie zamkniętym? (czerwony "baniak" z tyłu kotła)

 

Zrobie zdjecia podłączenia instalacji pieca w lepszej okazałości nie mam wiedzy by ocenic ani informacji zaczynam dopiero zasiegac wiedzy na ten temat 

Co do wewnątrz komina postram sie tam dojsc i zobaczyc co tam sie dzieje

20210107_151933.jpg

20210107_113421.jpg

Opublikowano

No i mamy część z kłopotu z kominem

Screenshot_20210107_222859.jpg

pokaż co jest wyżej, ten przewód powinien być jako pierwszy ocioeplony- wełna szyta drutem i na to gips. 

Drugi problem to może być sposób palenia ale to już było wspominane. 

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

To tak to wygląda w dalszej części 

Dodatkowo zrobilem fotke wyczystki jak to wygląda 

20210108_004447.jpg

20210108_004526.jpg

20210108_004538.jpg

20210108_004627.jpg

20210108_004654.jpg

20210108_004532.jpg

Opublikowano (edytowane)

To ile metrów ma ta rura stalowa? Koniecznie trzeba to ocieplić. Na niską temperaturę spalin raczej nie narzekasz, patrząc na opalony czopuch. Kominiarz widział to ustrojstwo, czy tylko skasował za obecność?

Edytowane przez HarryH
Opublikowano

Mysle okolo 2.5 dokladnie nie mierzylem to juz jutro

A co do temperatury spalin to wygląda to tak ze chcąc nie chcąc próbowałem juz paru podejść opalania to ale to nie jest takie proste.. 

Kocioł momentalnie spala opał wrecz znika za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

No stanie przy piecu i dokładanie by utrzymywać stała temperature powiedzmy to 50 skonczylo spędzaniem polowy dnia na staniu i dorzucaniu malych ilości opału by uzyskac pożądany efekt stałej temperatury.

Czyli po otynkowaniu ociepleniu komina czopucha wraz z gipsowaniem wydluży sie proces trzymania jednostajnego utrzymywania temperatury kotła i mniejszego spalania opału 

Przykladowo na noc by jeszcze rano zastać temperature 16- 17 stopni wrzucam tak no porównując 2 arbuzy dosłownie bryly wielkości arbuza i pare malych nie wspominając juz o nich 

 

Opublikowano (edytowane)

Ocieplenie komina to raczej poprawi ciąg kominowy, czyli będzie się palić jeszcze szybciej. Gdzieś musi być nieszczelność- uszkodzone sznury uszczelniające w drzwiach? Zawiasy i zamki do regulacji? Dziura w popielniku?

Dom widzę stoi gdzieś w Sudetach, więc jeśli bardzo wieje można zamontować regulator ciągu kominowego, by trochę uspokoić pracę kotła i w wietrzne dni oszczędzić na opale.

Edytowane przez HarryH
Opublikowano

Pomyślałem dzis a moze by tak wymienic piec..... no ale piec to bylby początek ale gdzie koniec jak wspominałem żeliwne kaloryfery w instalacji w ilości 40 sztuk w calym domu bo jak piec to i zakladam kaloryfery idą w parze przy takiej instalacji a to dopiero sam wstęp do wymiany instalacji renowacja komina ocieplenie i wiśienka na torcie kociol i następne ocieplenia rur końca nie widac nie licząc kwoty krótko mówiąc astronomia

Opublikowano

Dzisiaj wolno wprowadzać do obrotu tylko kotły 5 klasy, a one mają tak zimne spaliny, że problem by się spotęgował u Ciebie. 

Kaloryfery to żaden problem, do kotła na paliwa stałe żeliwne mają wiele zalet. 

Opublikowano

Chcąc nie chcac wymianą kotła na kocioł 5 klasy narobił bym wiecej szkód jak pożytku cóż w takim przypadku.... jutro dogłębnie przyjrze sie czy faktycznie gdzies jakieś nieszczelności to moje utrapienie

Opublikowano

Rura spalinowa do ocieplenia, można z tą wodną razem, RCK w wyczystkę i nauka palenia od góry (chyba że źle oceniłem kocioł).

 

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

Balbym sie,že ten komin isto podpala dach,kiedy sadza w nim zapala sie......

Opublikowano

Sadzy jako wewnątrz komina nie ma także  powodow do zmartwień z zapaleniem się komina 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.