Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja CO


Wojcieslaw14

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie brzmi czy to zadziała ? W domu 100% podłogówka brak bojlera.

Narazie samo zasilanie. Powrót jutro zrobię jeśli tu wszystko będzie grało

Wiadomo siłownik na zaworze mieszajacym 4 droznym będzie zamontowany

Za pompą zawor zwrotny u góry odpowietrznik

Tam z tylu wyjście na zbiorniczek wyrównawczy

Piec EEI pellets 12kw

 

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i odpowiedzi

20201211_225643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wojcieslaw14 napisał:

Tam z tylu wyjście na zbiorniczek wyrównawczy

A czemu to wychodzi od dołu? Chyba to nie powrót? Rura do naczynia z zasilania.

 

45 minut temu, Wojcieslaw14 napisał:

Faktycznie filterek w drugą strone żeby można było go wykręcić i wyczyścić.

Nie obrócić w sensie do przodu w osi rury tylko zamontować w poziomie, żeby osadnik skierowany był do dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wojcieslaw14 napisał:

Tam z tylu jest trojnik na zasilaniu i do góry będzie szła rura i pod sam sufit  żeby zbiornik zamontować. 

To widać że jest trójnik tylko tam od zasilania z kotła schodzi najpierw ta rura do dołu? Jeśli tak to nie może tak być - do naczynia rura misi iść cały czas że wznosem.

A jaki układ lepszy zamknięty czy otwarty - pod względem bezpieczeństwa to otwarty lepszy bo nie ma zagrożenia niesprawności żadnego z elementów zabezpieczenia. Największym problemem jest zabezpieczenie naczynia i rur zabezpieczających przed zamarznięciem (jeśli jest taka konieczność). W układzie zamkniętym może nie zadziałać zawór bezpieczeństwa lub może być przerwa w dostawie wody i zawór schładzający nie zadziała. No i otwarty jest tańszy w wykonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponownie potrzebna pomoc tym razem mam problem z odpowietrzeniem układu

Słyszę cały czas w pompie szum powietrza wielokrotnie odpowietrzalem wszystko Ale coś jest nie tak jak powinno ostatnio udało mi się odpowietrzyc do takiego stopnia że przy jednym obwodzie podłogówki miałem 33w na pompie A przy 2 już 40w i nie było słychać szelestu w pompie otóż przekrecilem zaworem 4 drogowym jakby zamykając zasilanie z kotła i zasilanie na instalację i otworzyłem same powroty i poszło sporo powietrza aż pompa spadła na 11w. Co może być zapowietrzone instalacja za piecem czy podlogowka20201225_215031.thumb.jpg.9d2c65acbd617e6eb78294f888bdba78.jpg

Tak to wygląda

20201225_215043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - jak dasz boiler grzany tym kotłem, jak tak to też musi być niżej naczynia.

Możesz zamknąć układ ale wtedy potrzeba naczynia przeponowego i układu schładzającego oraz zgody producenta na montaż w układzie zamkniętym - powinna być w dokumentacji kotła inf na ten temat.

Widzę też że masz zaw 4-D 1" i dość długie rury na obiegu grawitacyjnym, możliwe że w przyszłości będzie potrzebna pompa na powrocie z 4-D do  kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Miałem pompę na powrocie do kotła dokładnie w tym miejscu na zdjęciu Ale wdrożeniowiec który przyszedł do kotła powiedział żeby zdemontować no więc tak zrobiłem

@TOMEK12345

Wszędzie mam na 1" . Pex 16x2mm

Ok 100m2 do ogrzania

Najdluższe pętle po 120mb nie więcej

Tam gdzie kółko tylko nie widać tej rury 

20201226_000224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wojcieslaw14 napisał:

Miałem pompę na powrocie do kotła dokładnie w tym miejscu na zdjęciu Ale wdrożeniowiec który przyszedł do kotła powiedział żeby zdemontować no więc tak zrobiłem

No to trafiłeś na gogusia niemającego o tym zielonego pojęcia.

Zamontuj ją z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompę rozumiem że mogę tam wpiąć gdzie miałem A czemu ona ma służyć jeśli można się spytać?

Ciężko mi teraz powiedzieć, ale myślę że ok 3m powrotu i 3,5m Zasilania jutro mogę podać dokładne dane

Jeszcze jedna rzecz gdzie ta pompę wpiąć w sterowniku w tym całym komputerze kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie!

Bez pompy to nie ma prawa prawidłowo działać!

Aby zaw 4-D działał na grawitacji sama, długość sumaryczna rur nie powinna przekraczać ok 1,5m długości i mieć jak najmniej zakrętów!

Nie wiem jaki to kocioł.

Jakie masz obecnie temp na powrocie do kotła i jaką masz temp na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.