Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik moduł - co z czym


sq5ltl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, trochę zgłupiałem, bo nie wiem co do czego i jak! :)

Czytam na stronie https://sterownikitech.pl/img/products_files/ST-5060-RS.pdf

i nie wiem o co chodzi... na stronie 5 jest info: Moduł Ethernet ST-505 jest przystosowany do współpracy zarówno ze starszymi sterownikami głównymi jak i nowszymi i teraz oznacza to, że muszę kupić ST-505 i ST-5060 aby mieć WiFi???

W dokumentacji WiFi w danych technicznych jest opis: Transmisja IEEE 802.3 10 Mb/s - przecież to jest standard Ethernet kablowy i nie ma nic wspólnego z 802.11, który oznacza WiFi...

Może zapytam się po prostu Was.

Co kupić, aby do APC 3 podłączyć i monitorować, archiwizować pracę kotła Defro Bio Eko Slim z wspomnianym sterownikiem APC 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

W APC3 powinien być wbudowany moduł internetowy. Więc tam podpinamy przewód z routera lub przewód z wzmacniacza internetowego wifi :)

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy APC ma wbudowany moduł, a instrukcja wygląda identycznie jak 505, widać nawet modeli sterownika nie chciało się im zmieniać.

 

odpowiadając na pytanie: nie potrzebujesz 505 do 5060, wystarczy sam moduł wifi, łączysz przewodem RS do listwy sterownika i rejestrujesz, tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik APC3 powinien mieć, a kocioł eko slim ma ster APC K slim. To ten nie ma. Już BIO SLIM ma ster APC3 i wbudowany moduł.

Najlepiej niech sprawdzi autor tematu dokładnie jaki sterownik ma i czy ma wejście pod net

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odp zatem pewnie jest tak jak piszę @gilal - rozkręciłem piec i zrobiłem fotki. Dodatkowo włączyłem moduł ethernet, ale w wersji pokazuje 0.0.0 - to tak jakby go nie było.

Załączam fotki.

Reasumując - mam dokupić jedynie 5060 do tego pieca i połączyć po rs jak pisze @Snurq??

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na końcu "slim" czyli trochę wersję uboższą sterownika. Modułu nie ma.

Teraz, ja bym wybrał moduł internetowy wifi 5060 (oczywiście z logo DEFRO bo bez tego może być błąd logowania) jeżeli masz w tym miejscu sygnał. Najprościej i bezproblemowo. Podpinasz po RS, standardowa konfiguracja (bardzo prosta dla modułu i stronki, fajnie opisane w instrukcji).

Jak by co to sygnał wifi nie musi być na 5 kresek :)

Pozdrawiam i powodzenia :)

Edytowane przez gilal
Dodatek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia. Tak zrobię. Router z WiFi mam tuż za ścianą, to może będzie dobrze :)

Pozdrawiam i Wesołych Ciepłych :) Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok

Również Życzę Wesołych i Zdrowych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Odgrzeję kotleta zeszłorocznego. Zamówiłem moduł 5060, wszystko działa super. Mam takie pytania do tego sprzętu:

Czy można wygasić światło w tym module? - świeci się non stop wyświetlacz.

Zauważyłem, że wchodząc na IP adres tego modułu pyta o login hasło:

Czy ktoś zna dane do zalogowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hasła tam nie ma :P 
A i nic ciekawego też tam nie ma... =) a mogli wstawić panel producenta (jak by neta brakło to byłby lokalny podgląd)

login: user
pass: (nic nie wpisujesz)

https://www.techsterowniki.pl/!uploads/products/ST-5060-RS.pdf
Strona 11

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sq5ltl napisał:

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Odgrzeję kotleta zeszłorocznego. Zamówiłem moduł 5060, wszystko działa super. Mam takie pytania do tego sprzętu:

Czy można wygasić światło w tym module? - świeci się non stop wyświetlacz.

Zauważyłem, że wchodząc na IP adres tego modułu pyta o login hasło:

Czy ktoś zna dane do zalogowania?

Ustawienie ekranu -> Wygaszenie ekranu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.