Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

A nie włączył się tryb lato przypadkiem, można włączyć piec i zobaczyć co się dzieje a kalibracja paliwa była robiona? Spróbuj moich ustawień mi chodzi elegancko. 

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa" przekroczono temperaturę zadaną " , to jaka temperatura kotła jest?
Aby sprawdzić dzialanie wentylatora czy podajnika peletu wystarczy wejsc w sterowanie ręczne w menu i tam sprawdzić
Jesli problem wystąpił po czyszczeniu kotła, i byla próba rozpalenia (trzykrotnie nie udana) to zapewne popiół dostał się w okolice zapalarki i z tąd te problemy.
Wiec wtedy bierzesz klucz (chyba 13 albo mniejszy - nie pamiętam dokładnie) i odkrecasz dwie śruby mocujące osłonę zapalarki (która znajduje się miedzy górnym a dolnymi dzwiczkami, tzn od komory palnika i popielnika. Nastepnie kluczem imbusowym odkrecasz ślimaczka mocujacego zapalarke, wyciagasz i powietrzem wydmuchujesz gniazdo na zapalarke
Powinno pomóc



Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dortka2020 nie ma co się niepokoić. Kocioł pracuje na danej mocy tyle ile musi. Jedyne co możecie poprawić to docieplić dom lub zmniejszyć temperaturę w pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 1200-1500. Nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sonde to widzicie roznice w spalaniu tz czy mniej kocioł spala pelletu? U mnie spala 2 worki na dobe bez roznicy na temp zewnętrzną, probowalem różnych ustawien ale widocznie tak musi palic czyba ze sonda cos zmieni, temp zadana 75 dochodzi do ok 63-64 st, temp w domu 24,5st - 25,5st 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@igor1989 Przy takich temperaturach w domu to chociażby skały srały nie zejdziesz niżej ;) Ja mam plus minus worek na dobę (w zależności od zużycia CWU) a utrzymuję w pokojach 21-22 stopnie. Każdy stopień powyżej to spalanie rośnie lawinowo. 

Też zależy jaki piec masz. U mnie jest 11kw, które pracuje cały czas na 30% (na większe obroty wchodzi jedynie przy dogrzewaniu CWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kolego Bisiasty możesz napisać od którego lokalnego producenta masz pellet (mieszkam w Lachowicach), ja mam z Białki, pellet sprzedawany w Agacie,nie jest zły,ale ma dużo drobnej frakcji,teraz jest dobry czas na testowanie innego na następny sezon a na naszym terenie jest duży wybór, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Namsok. Jestem z Powiatu Suskiego obecnie palę peletem z firmy Pelet bory Artur Cebula z Juszczyna. Pelet sosnowy mocno zbity i jasny ale dość drobny. Jak ten  Agatu się Panu sprawuje? Jest tu u nas wybór tylko nie wiadomo od czego zacząć. Mam zamiar przetestować z Bystrej od Pana Lipki swierkowo modrzewiowy i podobno z firmy Drew met z Makowa też jest ok i w Budzowi też tam jakiś jest dobry. Pozdrawiam i też jakieś namiary przygarnę z myślą o przyszłym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,tak jak pisałem,z Agatu nie pali się źle , ale powinni go przesiewać i worki lepiej kleić,w dobrej cenie (600/t) miałem na próbę 10 worków z Łękawicy ale u mnie robiły się duże spieki, może trzeba nim umieć palić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu DZIĘKUJĘ !

Przeczytałem cały wątek przeanalizowałem pewne rzeczy i zdecydowałem zamontować EcoNET żeby mieć podgląd na to co dzieje się z piecem i mieć historię przebiegu pracy. Dzięki Waszym podpowiedziom trochę unormowałem pracę pieca a przy okazji udało się obniżyć spalanie o około 2kg na dobę.

Kocioł jaki posiadam to Lazar SF11 z zasobnikiem 240l + sonda lambda i pogodówka (bardziej dla satysfakcji). Ogrzewam tym dom parterowy 115m2 + garaż 36m2 (tu trzyma się jakieś 15 stopni ale jest w bryle budynku i mogło by z niego nie ciągnąć) Okna 7-komorowe 3-szybowe, ocieplenie ścian styro 20cm i podłóg styro 15cm, strop drewniany - na płytach g-k zasypane 40cm celulozy, rekuperacja. 70m2 to podłogówka, w sypialniach grzejniki, w łazienkach dodatkowo drabinki. W domu utrzymujemy temperaturę 21,5 - 22 stopni w łazienkach 24 - 25.

Podłogówką steruje mi system OJ - termostaty pokojowe z czujnikami temperatury posadzki. i to ten system włącza i wyłącza pompę podłogówki. obieg grzejników puszczony na maks bez mieszacza, termostaty na grzejnikach.

Do tej pory piec rozpalał się ponad 20 razy na dobę i pomimo, że zużycie pelletu nie było jakieś ogromne to mnie to denerwowało. Teraz po przeczytaniu tematu zmieniłem czas przerwy podawania paliwa na 30% bo tu piec był zdecydowanie jeszcze za mocny. Teraz przerwa wynosi 72sek. nadmuch minimalny to 20%  reszta mocy bez zmian.Histereza pieca to 15stopni, H1 13 stopni jak cieplej a 9 stopni jak chłodniej na dworze, H2 15stopni. Przy takich ustawieniach uciekał mi bardzo wysoko tlen bo nawet do 17% ale sprawdziłem i ustawiłem przepustnice powietrza i mimo że nie było zmian to dałem mu czas. Po 2 dobach mimo, że pogoda nie zmieniła się jakoś diametralnie tlen zaczął się normować i teraz jest to najczęściej 12,6 - 13%. Dlatego robiąc zmiany pamiętajcie że godzina czy dwie nic nie pokażą. Potrzeba dużo więcej na prawidłową reakcje na zmiany.

Do wprowadzenia zmian spalałem średnio jakieś 500kg na miesiąc czyli jakieś 16,5 - 17kg na dobę. Obecnie już drugi tydzień czyli i pogoda cieplejsza i zimniejsza wychodzi około 14 kg.

Na razie jeszcze walczę ze zbiornikiem CWU (140l poziomy dwupłaszczowy) gdyż nie mogę sobie poradzić z jego odpowietrzeniem i dość długo grzeje się woda co też pewnie podnosi zużycie pelletu.

Dziękuję raz jeszcze, że chcecie się dzielić wiedzą i doświadczeniami - pomagacie bardzo. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po usunięciu problemów (jak się okazało spowodowanych błędem montażowym okablowania) uruchomiłem i przetestowałem zasilanie awaryjne z przetwornicy Volt Sinuspro 800 i akumulatora 40Ah.

Przy pracy ciągłej (30-50 %) taki akumulator wystarczył na ok. 3.5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej lazarowicze. Przy czyszczeniu kotła azar sf 15,zauważyłem za palnikiem że blacha jest chropowata i ma już takie niewiem jak to nazwać, głębsze wypalenia.Uzytkuję go  dopiero od października, jak się tak będzie wypalać to za rok się przepali. Chyba że.wy też tak macie i to normalne. :)  A,i ostatnio pisałem o spiekach, pełnej szufladzie.Teraz  pale olczykiem i spieki nadal są.Czym to by mogło być spowodowane? Ma ktoś jakiś pomysł?  Pozdro dla was

20200306_093457.jpg

20200306_093427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.