Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

@WOJT01 A masz sterowanie pogodowe? Jesli tak to jaka krzywa grzewcza na mieszaczach? Jesli włączone sterowanie pogodowe pracą kotła, to WYŁĄCZYĆ, jesli masz nowy, lub slabo ocieplony dom to wg mnie cudów nie zdziałamy. U mnie Lazar Smartfire 22, dom niecałe 200m2 i przy tych temperaturach idzie 30 kg na dobę.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u siebie próby z pogodowym sterowaniem na mieszaczu i nie sprawdza się totalnie. Lepiej puścić 45 stopni na grzejniki stałe a resztę niech regulują termostaty w głowicach. Najbardziej optymalna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wyłącz pogodówkę i ustaw sztywną temperaturę bo pewnie za niska temperatura puszczona. Ponawiam wcześniejsze pytanie. Jaka temperatura się utrzymuje na kotle i jakie temperatury dane na mieszacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bisiasty napisał:

Nie za dużo na podłogę???

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 

obnize ale niech troche sie nagrzeje bo 19 stopni mam 

 

8 minut temu, Bisiasty napisał:

75*C myślę że wystarczy

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 

a zminiac jak mrozy przyjda czy na sztywno caly czas?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywno, chyba, że zaczniesz marznąć ale wątpię. Jeszce jedno, to jest pierwszy kocioł w domu czy wczesniej byl jakiś kopciuch czy inny? Jesli tak to tez miałeś problem z nagrzaniem? Bo możesz mieć jakiś błąd w instalacji i dlatego nie grzejne Ci dobrze domu.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie temperatury wyglądają bardzo dobrze. Głowice termostatyczne na grzejnikach masz poodkręcane?  Jakiś błąd w instalacji musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bisiasty cała nowa instalacja. mieszkam tu od sierpnia. wszytsko stare komletnie wyprute.

 

@linxus widze żę teraz jak wrocilem do starych ustwien to temperatura wzrasta. tylko wciaz mysle ze 60 kg pelletu na dobe to sporo. ale moze tak musi byc.

 

Edytowane przez WOJT01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WOJT01 to, że  nowa nie oznacza, że dobrze zrobiona. Podkręć trochę temperatury na głowicach grzejników i zwiększ przepływy na podłogówce. Nie możliwe, że przy takich ustawieniach masz tylko 19stopni. 

Na piecu zostaw cały czas to 75 stopni, tak jest zalecane przez Lazara. Histerezy ustaw tak żeby na 50% wchodził przy 60 stopniach na piecu a na 30% przy 65 stopniach. Wtedy kocioł będzie pracował w optymalnym zakresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli juz wróciłeś do starych ustawień to możesz malumi krokami wydłużać np przerwę w podawaniu peletu np na poczatek przy pracy 100% o sekundę, dwie co dzień i obserwować co się będzie działo. ( ja tak robiłem)
Druga sprawa to waro może poszukać w swojej okolicy jakiegoś innego instalatora i niech zobaczy instalację czy wszystko OK. Ewentualnie parę fotek wrzuć na forum i może ktoś zauważy jakiś błąd w instalacji.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WOJT01 odwrotnie. Z h2 nie schodziłbym poniżej 65 stopni bo tylko wtedy działa sprawnie ochrona powrotu. Poza tym te kotły mają  bardzo małą pojemność wodną w przeciwieństwie do innych, więc lepiej żeby pracowały na ciut wyższych temperaturach.

Edytowane przez linxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bisiasty 100proc bym nie ruszał. 50 ewentualnie tak, ale raczej celowałbym w jak najszybsze doprowadzenie kotła do 30proc a później niech sobie moduluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie sterownik pokojowy kiedyś można dorzucić. Chociaż przy takiej powierzchni domu to raczej ciężko będzie znaleźć dla niego optymalne miejsce.
No i trochę cierpliwości!
A tak w ogóle miałeś pierwszy rozruch przez serwis?

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę temu pojechał ode mnie serwisant. Wymienił mi pompę kotła na gwarancji na nowszy model. Duży plus dla Lazara za reakcję w 24h.

A teraz hit.. Pompę kotła miałem zamontowaną w odwrotną stronę... Po 2 latach nie jestem w stanie stwierdzić czy tak była skręcona fabrycznie, czy mój instalator dał ciała, w każdym razie serwisant na pierwszym rozruchu to powinien zauważyć, ale nie zauważył... 

Edytowane przez ŁukaszL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ŁukaszL zastanawiam się jak w takim razie działała prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@linxus szczerze to sam nie wiem, instalacja działała bez problemu, jedyne co to przegrzewało cwu, ale to niekoniecznie musiało wynikać z odwrotnie zamontowanej pompy. Serwisant który był dzisiaj nie potrafił mi za bardzo wytłumaczyć tej sytuacji.. Instalacja się rozgrzewa, będę obserwować czy kocioł będzie coś inaczej pracować, itd..

Edytowane przez ŁukaszL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.