Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

palicie z regulatorem pokojowym?? i wylaczaacie popmy czy robicie obniżenia?? bo piec po wygaszaniu i postoju paru godzinach potrzebuje sporo czasu żeby  nadrobić i pracuje na 100 i 50 procent potem tez skacze . jeżeli chodzi z jeden dzień to automatyczenie wiekosc czasu chodzi na 30 i teraz sam się zastanaiwam  czy ten regulator daje takie korzyści?? zaobserwuje  w jakim czasie spadnie temp. mam 22,6 w domu ustawione i histerezę 0.6. zaobserwuje ile ma przerwy po nagrzaniu spala kolo 18 kg na dobe  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giz, raz zmieniłem na 11kw ale nie dogrzał mi chaty na tych parametrach, miałem tylko 20 stopni w pokoju, pelletu spalił tyle samo więc wróciłem na 15kw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze przed zmianą nagrałem sobie filmik bo teraz powoli piec zaczyna dobrze chodzić chociaż spalanie mam jeszcze duże jak na mój budynek 25kg dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, gwint napisał:

Dobrze ze przed zmianą nagrałem sobie filmik bo teraz powoli piec zaczyna dobrze chodzić chociaż spalanie mam jeszcze duże jak na mój budynek 25kg dobę. 

Czyli jak zapodałeś te ustawienia z tego wyboru palnika, wykasowało Twoje, rozumiem. Teraz masz na tych fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak sobie zmienisz z 15kw na dowolny nic nie wróci do ustawień fabrycznych tylko ja za dużo przekombinowałem i dlatego tak wyszło jak wyszło. Ja chyba mam duże zapotrzebowanie na ciepło i dla tego kombinował, ale mniej więcej mam Twoje ustawienia i w miarę dobrze chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, dobra, coś mało dzisiaj kumam. Jak zapodam np. na 12kw, to wchodzi na ustawienia z 12kw, a jak zmienię na 15kw, to wchodzi na moje, te które miałem przed zmianą na 12kw, dobrze kojarzę? Pytam, bo w sumie to mógłbym sprawdzić, ale nie chce mi się już ustawiać ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i z tego co pamiętam to h, h1, h2 się zmieniły na 11kw 

Dokładnie tak jak piszesz 

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak byś zmieniał czy u Ciebie jest lepiej, ja teraz nie zmieniam nic bo za ciepło na dworze +9* i znowu miał bym klapę jak będzie po niżej zera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz separator powietrza bo pytałem ludzi wcześniej ale nikt nie napisał bo dalej mam problem z zapowietrzenia cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robson i inni fani pracy na 30%. Jeśli tak jak u @dayzee czas pracy na 30% jest znacząco większy niż dla 50% to wskazuje to raczej na przewymiarowanie kotła a nie na optimum. Pomijając już to że nazwa "50%" jest mocno umowna i wcale nie oznacza połowy mocy to jeśli masz duży udział 50% to znaczy, że taka moc jest potrzebna i tyle.

Nie ma co fetyszyzować "30%"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie tylko ze ja nie zwracam uwagi na liczniki mocy, jestem mega zadowolony ze spalania w skali roku 5,5 tony to wynik bardzo zadawalający dla mnie i tylko to sie dla mnie liczy plus czystość w kotłowni. A czy przewymiarowany to tak naprawde z obserwacji to nikt nie jest w stanie tak naprawde stwierdzic. Bo mozna by sie pokusic o steierdzenie ze jezeli przewazajaca moca pracy jest 50% to oznacza ze kociol jest zbyt malej mocy do zapotrzebowania.

Edytowane przez dayzee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem swiezo upieczonym posiadaczem kotla lazar smartfire 15kw dom 120m2 na 3/4 to podlogowka plus 2 grzejniki. Jest to moj pierwszy sezon mieszkamy od miesiaca choc wczesniej rozpalalismy piec. Ale do rzeczy chodzi mi o spalanie, obecnie ida 2 worki na dobe... Podpowiedzcie prosze co mozna zmienic aby froche zejsc, z gory dziekuje. 

Ustawienia 

100 % nadmuch 75%/5s/14s

50.                       65%/4s/25s

30.                       40%/4s/50s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dayzee napisał:

Zgadzam sie tylko ze ja nie zwracam uwagi na liczniki mocy, jestem mega zadowolony ze spalania w skali roku 5,5 tony to wynik bardzo zadawalający dla mnie i tylko to sie dla mnie liczy plus czystość w kotłowni. A czy przewymiarowany to tak naprawde z obserwacji to nikt nie jest w stanie tak naprawde stwierdzic. 

Z danych katalogowych wynika, że sprawność kotła jest b. podobna dla wszystkich trzech poziomów mocy. Więc kwestia przewymiarowania nie jest z tego względu krytyczna. Kwestia ceny zakupu kotła i osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Giz napisał:

a, dobra, coś mało dzisiaj kumam. Jak zapodam np. na 12kw, to wchodzi na ustawienia z 12kw, a jak zmienię na 15kw, to wchodzi na moje, te które miałem przed zmianą na 12kw, dobrze kojarzę? Pytam, bo w sumie to mógłbym sprawdzić, ale nie chce mi się już ustawiać ponownie.

Tak, jak wrócisz do swojego początkowego palnika to wracają twoje ustawienia. Jak na innym palniku coś zmienisz to to ustawienie się tam zapisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gunman napisał:

Czyli domyślne ustawienia naszego palnika może nam sprawdzić ktoś kto posiada kocioł o innej mocy.

Tak, korekcja się zmienia. Dla 22kw masz 20%. Zmieniają się histerezy, są 7 i 3st. Po zmianie na swój palnik, wszystko wraca do swoich ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.