Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Gunman napisał:

W komin ucieka to co przeleci przez wymiennik. A żeby była moc to musi temperatura iść w wymiennik. W Lazarze norma jest do 170* chyba przy 100% mocy. Te wartości 110* i 130* odpowiednio dla 15kw i 22kw to wartości średnie a nie maksymalne.

 

Tak, masz rację, to są średnie wartości. Ale jak człowiek chce, to mogę mu średnie zrobić i te 80st :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Giz napisał:

No to musisz uwierzyć i pogodzić się z tym w końcu, że masz duuużo lepszy kocioł niż my. Takie życie chłopie, cieszymy się Twoim szczęściem, głowa do góry 

Tu nie chodzi o mój kocioł ale o wasz, bo nadal nie odpowiedziałeś mistrzu gdzie jest czujnik temperatury spalin. Gadanie że 150* to norma i tak ma być to takie zaklinanie rzeczywistości. Skoro twierdzisz że przy tak rozgrzanym czopuchu ciepło nie ucieka w komin to rozumiem że potem magicznie zawraca przechodząc jesczcze raz przez wymiennik? Mniejsze temperatury łapią 4 klasowe ekogroszki. Tak czy siak głowa do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, dla mnie to może być nawet bezklasowe sprzęt, najważniejsze że jestem zadowolony i jest ekonomiczny. A gdzie jest czujnik, jak Cię interesuje, to ściagnij instrukcję/dtr i tam sprawdzisz. Jeszcze raz, Twoje uwagi nie wnoszą nic do tematu, bo tutaj już sprzęty zakupione i musimy się z tymi spalinami męczyć. Jak chcesz wychwalać swój kocioł, to pisz na grupach o pellecie na Facebooku, tam może kogoś odwiedziesz od zakupu Lazara. Tutaj już za późno, nie dołuj nas, nie kop leżących. Zobaczyłeś, że nasze kotły są do du...y, a Twój super. Naprawdę, to nic nie da, to jest temat o Lazarze, użytkowników, którzy już go mają. Pozdrawiam i mimo wszystko głowę podniosę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,
Pomóżcie, 
Jak podłączyć econet do regulatora ecomax 810... W instrukcji nie ma tego modelu, może ktoś wie? 
Dobrze szukam?  
 
IMAG0569.thumb.jpg.187d2e3b3ec2e17c2a21a86dc3767a6f.jpg
IMAG0570.thumb.jpg.0473efe00a9000f1f602db319805c631.jpg
U mnie tak to wyglada, mam nadzieję że pomogłembd76f72dbd0fe483276dbfea651910c9.jpg4a79b3849c7f9556b7e95aebbf9de3f9.jpgb19640a7714d750e6a769b271fbf9ad3.jpg

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Giz widzę że merytorycznie nie potrafisz bo pytania za trudne, szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój @eliks. Kto bogatemu zabroni grzać komin i okolicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tu Einsteina nie potrzeba, ale jeśli ktoś nie rozumie co to jest strata kominowa to nie ma co strzępić ryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
Godzinę temu, Gunman napisał:
Godzinę temu, eliks napisał:
[mention=78161]Giz[/mention] widzę że merytorycznie nie potrafisz bo pytania za trudne, szkoda.

Rozumiem że wymiennik bardziej rozgrzeją spaliny o temperaturze 80 stopni niż 150 stopni bo mniej ucieknie w komin? Wyjaśnij merytorycznie.

No nie mam lazara. I moze sie nie znam. Ale gdyby wymiennik mial sto kanalow i dlugosc pieciu metrow to spaliny mialyby zapewne 40°. Hmm. Ciekawe jak one nagrzaly by wtedy wode w kotle...

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tylko nie rozumiem ludzi mających inne kotły, których komentarze nie wnoszą nic do tematu, a robią tylko zamieszanie. Niech poszukają, lub założą oddzielne tematy związane ze swoimi kotla i porównują. Przecież to nic nie da, producent przewidział takie wartości i już. Kocioł je spełnia, to znaczy, że pracuje dobrze. Nie ma różnych producentów, gdzie są identyczne parametry pracy. Konstrukcje są różne. A temp spalin na wyjściu zależy od bardzo wielu czynników. 

Masz rację, trzeba skończyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Visitor1230 napisał:

No nie mam lazara. I moze sie nie znam. Ale gdyby wymiennik mial sto kanalow i dlugosc pieciu metrow to spaliny mialyby zapewne 40°. Hmm. Ciekawe jak one nagrzaly by wtedy wode w kotle...

Panom chodzi pewnie o różnicę temperatury panującej w wymienniku a na wujsciu z czopucha. O to chodzi, żeby gorące spaliny przechodziły właśnie przez cały wymiennik z jak najwyższą temperaturą, żeby nagrzac go, nie schładzająć i po oddaniu jak największej ilosci ciepła wypaść w czopuch. I teraz kwestia, gdzie jest umiejscowiony termometr, jakiej wielkości są kanały w wymienniku. W Lazarze czujnik temperatury jest zaraz za ostatnią ścianka wymiennika, na samym początku wymiennika. Siła rzeczy gorące spaliny jeszcze nagrzewajace wymiennik, wpadają na czujke. Wystarczy zmierzyć  10cm dalej i temp będzie już niższa. Koledzy podali wartości na mocy 100%, gdzie wentylator dmucha mocniej. Przy w miarę stabilnym ciągu, który nie przekracza 10Pa, średnie spaliny na mocy 100% to 120* 15kw i 130* 22kw. Dodam, że na mocy 100% bez bufora pracuje nie za długo, moduluje. Na minimalnej-30% to odpowiednio 55* i 60*. Ja u siebie przy 15kw mam ok 110/90/60stt(a czasem poniżej, wtedy mam sos takiego z komina, pewnie wiecie jak ten płyn się nazywa) więc nie uważam, że puszczam ciepło w  komin. Dodam, że kocioł głównie pracuje na 30% i czasem moduluje na 50%. Zdjęcie z temp po 20 min pracy na 100%. Temp spalin zależy od ustawień, ciągu kominowego. DSC_0333.thumb.JPG.86e9f09c6f0762b139e451ac8641c3a9.JPG

DSC_0335.JPG

DSC_0332.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku po rozruchu miałem inne ustawienia i spaliny mialem chyba180/120/ponad 90 (chyba zdawałem pytanie nawet o temp., to nie miałem, a w teraz, jak spadały poniżej 60* przy pracy dłuższej na 30%, to się lało. Ale to normalny objaw przy niskiej temp spalin, chyba. 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można było od razu napisać gdzie masz czujkę tylko się droczyć? Też mam czujkę tam gdzie wpadają spaliny bezpośrednio do wymiennika, wtedy to co piszecie to normalna temperatura.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, eliks napisał:

Nie można było od razu napisać gdzie masz czujkę tylko się droczyć? Też mam czujkę tam gdzie wpadają spaliny bezpośrednio do wymiennika, wtedy to co piszecie to normalna temperatura.

Jakbym słyszał swoją żonę: nie można było tak od razu? Wszystko. Na luzie, ale jakbyś miał instrukcje/dtr, to byś posłał bardziej nasze kotly:). Maruda jestem. Wszystko bez urazy, myślę, że jesteśmy dorosłymi ludźmi i potrafimy spokojnie dyskutować. Swoją drogą, to uważam, że ten temat jest jednym z bardziej merytorycznych na forum. Spokojna dyskusja i sporo osób chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami, a osoby poszukujące wiadomości, rozwiązania jakiegoś problemu, czytając to że zrozumieniem, wyciągnie wnioski i być może zostanie naprowadzony na jakieś  rozwiązanie. Sporo osób ma tutaj taka wiedzę i przestudiowana budowę, działanie, przeanalizowaną pracę, że niejeden serwisant by zawstydzil. Lazar to super i wbrew pozorom mało skomplikowany kocioł, ale nie wybacza błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gunman napisał:

Temperatura spalin zależy nawet od pelletu. Czasem wystarczy zmienić pellet ma inny, nie ruszając ustawień i już będą inne wartości. Ja na Barlinku miałem najwyższą, nawet 170*.

 

 

Masz rację, ale od tego jest sonda, żeby korygować nadmuch i pilnować tlenu, a co za tym idzie i spalin. Pamiętasz, jak w tamtym roku zastanawialiśmy się do czego nam sonda, skoro i tak nic nie reguluje? Trzeba kumatego serwisanta, żeby wszystko zagrał, powinien wiedzieć, co od czego zależy. Mnie męczył za wysoki tlen. Teraz mam w okolicach zadanych i takie temperatury spalin, ale wiem, że na to złożyło się wiele czynników, a w czego osci jaki, to potnijcie mnie a nie powiem, bo nie wiem, za dużo było tego na raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Visitor1230 napisał:

No nie mam lazara. I moze sie nie znam. Ale gdyby wymiennik mial sto kanalow i dlugosc pieciu metrow to spaliny mialyby zapewne 40°. Hmm. Ciekawe jak one nagrzaly by wtedy wode w kotle...

A mnie to się wydaje tak na chłopski rozum że  temperatura spalin nie była by niższa od temperatury wymiennika  , bo inaczej to wymiennik grzał by spaliny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, czy liczniki można samemu kasować czy tylko serwisant bo był u mnie na przeglądzie i nie wykasował, czy nie stracę gwarancji że sam to zrobiłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.