Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

No to wszystko jasne, ja miałem harmonogram. Ale zastanawiają te liczby. Dają do myślenia, bo tak szczerze, to nie odbiegają, jest tylko około dwukrotnia różnica w rozpaleniach i podajniku, ale Ty też masz inne ustawienia. Może nie warto gonić wody od dołu, miałem spadki nawet poniżej 30st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie :) To ja też wrzucę  liczniki mojej "15" z grzania cwu od maja do dziś. Podobnie jak kolega @Gunman grzałem bez harmonogramu, bez obniżeń i histereza 10. Kociołek jeszcze w trybie lato, ale już chyba pora przełączyć na zimę, bo temperatura w domu czasami poniżej 21°C i moja Pani marudzi :D 

Poprzedni sezon sterowałem pogodówką, a w tym chcę spróbować z termostatem w salonie, zobaczymy czy będzie coś taniej :) 

IMG_20190924_192527.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wielka różnica. @Gunmanmasz też większy kocioł i ustawienia. Ale tak, czy siak, to kolejne zagadnienie do obserwacji i wniosków :). Na marginesie, nazbierało się info i spostrzeżeń, trzeba będzie co jakiś czas zapodac dla spolecznosci. 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ŁukaszL napisał:

Cześć Panowie :) To ja też wrzucę  liczniki mojej "15" z grzania cwu od maja do dziś. Podobnie jak kolega @Gunman grzałem bez harmonogramu, bez obniżeń i histereza 10. Kociołek jeszcze w trybie lato, ale już chyba pora przełączyć na zimę, bo temperatura w domu czasami poniżej 21°C i moja Pani marudzi :D 

Poprzedni sezon sterowałem pogodówką, a w tym chcę spróbować z termostatem w salonie, zobaczymy czy będzie coś taniej :) 

IMG_20190924_192527.jpg

Cześć, no my to już mamy zbliżone. Ty masz chyba większy baniak, ja mam 150l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam To i ja zapodam licznik mojego pieca. Lazar 22kw w kotłowni od maja grzeje CWU 150l razem z solarami, od tygodnia również dom. Dodatkowo bufor 500l
Dopiero sie uczę obsługi wiec w razie czego liczę na pomoc! d592c152e79a96cbec382a3f5cacb1a8.jpg

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeważnie raz dziennie sie odpalał, a jak bylo bardzo słonecznie to w ogóle. Wchodził na 100% 20-30 minut i woda nagrzana. Teraz przy buforze 500 litrów w 2,5 do trzech godzin i nagrzany i tak raz na 10 godzin sie odpala. Zobaczymy jak bedzie chłodniej


Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Posiadam SF41 z buforem 1000l. Max temperatura spalin jest w granicach 150 stC. Jeśli kocioł leci większość czasu na 100% to musi być "cieplej".

Pozdro.8f97da3c2ba0a6361f9d8f3bae5c61f9.jpg&key=46d3bd6531cbfc19deea7f37012d7634722995c524c428b855125053b0ae880a

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć że te Lazary tak wysoko biją temperaturę. Gdzie znajduje się czujnik spalin? W moim kotle czujnik jest na górze wymiennika pod deklem, tam ma prawo pokazać 150*, ale na wylocie mam już 83-85* a na wylocie komina 24*.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie oznacza, że ciepło ucieka w komin, sam widziałeś. Wszystko zależy od konstrukcji kotla i nic nie jest oczywiste. Nie ma co się licytować. Ja mogę zejść że spali nami do 55st, a na 100% mam max 110, prawie jak podaje producent, ale co to da? Co wniesie do dyskusji? Będę czuł się lepiej? W każdej kotłowni panują inne warunki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.