Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Może zprawdź, czy pompy wszystkie działają, zwłaszcza kotłowa. Może zablokowała Ci się przez lato. Albo zawór temperaturowy za kotłem nie puszcza i kocioł chodzi na krótkim obiegu. Sprawdź jak się zachowuje sprzęt, czy przy 75 wchodzi w nadzór. Jak wchodzi, a temp rośnie, to pewnie nie ma odbioru ciepła i się nagrzewa dalej od ścian wymiennika. A może podaję dalej paliwo? Pobserwuj. Zobacz na ile masz ustawioną temp schladzania kotła. Ja ustawiłem u siebie na 86st. Po przekroczeniu tej temp(może 2x), włączają się wszystkie pompy i otwierane są siłowniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, do tej pory miałem piec załączony w trybie lato, teraz załączyłem podłogówke i poczekam do jutra,poobserwuję co się będzie działo. Nie wiem jak sprawdzić tą pompę kotłową, u mnie rury przed pompą i za pompą są jednakowo ciepłe, więc wnioskuję że ta pompa chodzi dobrze. Gdy by się zawiesiła, to bufor byłby zimny i nie byłoby ciepłej wody.Ja mam układ z buforem i bojlerem. Z gwarancji chyba zrezygnuję, kocioł mam 3 lata i na ostatnim serwisie okazało się, że mam urwany , pęknięty siłownik, mimośród od automatycznego czyszczenia kotła, a gwarancja takich rzeczy mechanicznych nie obejmuje. Serwis kotła polegał na poodkurzaniu  całego kotła, ja mam też odkurzacz warsztatowy i sam poczyszcze .Mieszkam w pobliżu firmy LAZAR  po części pojadę do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy Użytkownikiem. Być może w złym miejscu pisze ale potrzebuje porady/pomocy. Posiadam kocioł SF 15kw. Od jakiś 3miesiecy. Został uruchomiony przez serwisanta został sprawdzony, działał obieg podlogowki i grzejników i dotychczas chodził w trybie lato (tzn grzal tylko wodę w bolierze) wczoraj przelaczylem go w tryb zima tzn żeby grzal już całą chalupke ale jest jakiś problem ponieważ grzejniki są chłodne temperatury na mieszaczach prawie osiągnięte tj 43/45 grzejniki, 27/35 podłogowka na piecu 66/70 tylko martwi mnie praca ponieważ cały czas na wyświetlaczu pokazuje nadzór i stabilizacja, brak pracy? Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć co może być przyczyną? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Piotr1990 napisał:

Witam wszystkich, jestem nowy Użytkownikiem. Być może w złym miejscu pisze ale potrzebuje porady/pomocy. Posiadam kocioł SF 15kw. Od jakiś 3miesiecy. Został uruchomiony przez serwisanta został sprawdzony, działał obieg podlogowki i grzejników i dotychczas chodził w trybie lato (tzn grzal tylko wodę w bolierze) wczoraj przelaczylem go w tryb zima tzn żeby grzal już całą chalupke ale jest jakiś problem ponieważ grzejniki są chłodne temperatury na mieszaczach prawie osiągnięte tj 43/45 grzejniki, 27/35 podłogowka na piecu 66/70 tylko martwi mnie praca ponieważ cały czas na wyświetlaczu pokazuje nadzór i stabilizacja, brak pracy? Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć co może być przyczyną? 

Pozdrawiam 

Jaką masz zadana temp kotla? Czy po wystudzeniu układu i starcie kotla, do osiągnięcia temperatury pracy instalacji też tak jest?  Może pozamykaly się glowice na grzejnikach jak masz? Gdzie masz czujnik od temp mieszacza? Może masz odwrotnie podłączone styki siłownika mieszacza od grzejników? Może poruszaj mieszaczem ręcznie? Pompa mieszacza od grzejników się kręci? Napisz na początek jak temp zadana kotła, jakie histerezy, czas stabilizacji. Jak masz dostęp do ustawień serwisowych, to możesz podać ustawienia na 30% mocy.

To na początek. 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadana temperature? Masz na myśli ustawiona temperaturę kotła? 70stopni. Jeżeli chodzi o wygaszenie i ponowny start to tego nie robiłem. Obecnie nie mam niestety możliwości sprawdzęnia gdyż jestem na wyjeździe 2 tyg (jestem kierowca zawodowym) za bardzo się nie znam na tych sprawach instalacji grzewczej.. Ani też dobrze nie znam tego sterownika a boję się też cokolwiek tam ruszać żeby nie przekombinowac. Tylko zastanawia mnie fakt że byłem przy uruchomieniu pierwszym, wszystko było cacy grzejniki gorące, a teraz na mieszaczach niby temperatury pokazuje na sterowniku a w rzeczywistości są chłodne..grzejniki mam z regulacją 5stopniowa chyba się to nazywa termostat i są aktualnie na 5 i chłodne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, jeśli jesteś w trasie (rozumiem to bo również zawodowo jeżdżę) to nie lepiej zapłacić i wezwać serwis Lazara? Wiem że to żadna pewność na 100% ale przynajmniej ktoś bardziej w temacie Ci to ogarnie. Siedzenie na forum nic Ci nie da. Musiał byś rzucić schemat, jakieś fotki, wtedy by Ci chłopaki pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam pierwszy pełny sezon zimowy i planuję kupić dwa bezprzewodowe termostaty. Jeden będzie sterował kaloryferami w pokojach, drugi podłogówką w salonie.

Jakie marki i modele polecacie, podobno nie każdy termostat jest kompatybilny. 

W PLUM pojawił się fajny model, ale drogi i nie wiem czy będzie pasował.

Mam LAZAR Smartfire 15/150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr1990 napisał:

Zadana temperature? Masz na myśli ustawiona temperaturę kotła? 70stopni. Jeżeli chodzi o wygaszenie i ponowny start to tego nie robiłem. Obecnie nie mam niestety możliwości sprawdzęnia gdyż jestem na wyjeździe 2 tyg (jestem kierowca zawodowym) za bardzo się nie znam na tych sprawach instalacji grzewczej.. Ani też dobrze nie znam tego sterownika a boję się też cokolwiek tam ruszać żeby nie przekombinowac. Tylko zastanawia mnie fakt że byłem przy uruchomieniu pierwszym, wszystko było cacy grzejniki gorące, a teraz na mieszaczach niby temperatury pokazuje na sterowniku a w rzeczywistości są chłodne..grzejniki mam z regulacją 5stopniowa chyba się to nazywa termostat i są aktualnie na 5 i chłodne 

Podajesz za mało danych. Wróżenie z fusów. Wrócisz do domu, to zapodaj jakieś dane, spostrzeżenia. Moim zdaniemasz za niska temp zadana kotla. Wchodzi Ci w nadzór, potem rozpala i wchodzi w stabilizację, na której uzyskuje temp zadaną. Podnieś na 75st, poustawiaj histerezy h1 i h2. Musisz sprawdzić, czy włącza Ci się pompa mieszacza od grzejników. Podaj jakie masz ustawienia mieszacza. Jest to ogarnięcia, ale nikt Ci tutaj nie pomoże bez naświetlania bardziej szczegółowo sytuacji, przez podanie danych do analizy. Nie podałeś, czy masz jakiś sterownik pokojowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eliks napisał:

Piotrek, jeśli jesteś w trasie (rozumiem to bo również zawodowo jeżdżę) to nie lepiej zapłacić i wezwać serwis Lazara? Wiem że to żadna pewność na 100% ale przynajmniej ktoś bardziej w temacie Ci to ogarnie. Siedzenie na forum nic Ci nie da. Musiał byś rzucić schemat, jakieś fotki, wtedy by Ci chłopaki pomogli.

Masz rację, bez danych nic nie da się zrobić. Jeśli jest poza domem, to tylko ktoś z zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale niestety nie jestem w stanie podać więcej danych.. Mam tylko sterownik przy kotle. Chciałem zaczerpnąć porady co można w tej sytuacji zrobić.. Ale widocznie bez serwisu się nie obędzie.. Ewentualnie jak wrócę do domu będę próbował. Narazie wezwalismi człowieka który robił instalacje grzewcza pod ten piec może coś się faktycznie zawiesiło. W instalacji. Zobaczę jak po wizycie dostanę info od żony podzielę się spostrzeżeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temperatura spadła piecyk już jakiś czas pracuje. pierwszy podajnik spalony załadowany 01-08-2019 18 worków 15kg. Jak oceniacie czasy pracy na poszczególnych mocach wrzucam stan liczników serwisowych i wykres pracy pieca. Ustawienia całkowicie zmienione go te serwisanta powodowały że piec praktycznie nie pracował na 30 % tylko 100% i 50% Jak macie ustawione te dysze przez które piec pobiera powietrze mam piec sf22/400 ta górna u mnie otwarta dosyć dużo natomiast ta dolna tak tylko minimalnie. Jak by ktoś mógł podrzucić fotkę byłbym wdzięczny. Ja wieczorem zrobię i podeśle.

wykres pracy.jpg

spalanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozpalanie jest teraz ok w popielniku tylko popiół wystarczyło zwiększyć dawkę podczas rozpalania i delte spalin rozpalania i za każdym razem odpala bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się delta zmniejszona na 6 stopni.

lambda.jpg

mieszacz.jpg

moc.jpg

temp kotła.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to za niska temp pracy kotła. Na 30% nie dobija Ci 60st. Ciekawe jakie masz histerezy h1 i h2? Po serwisanci zmieniłeś tylko histerezy, czy i ustawienia serwisowe? Wszystko musi być dopasowane do siebie, bo jadę parametr może mieć wpływ na wiele innych. Dopiero całość przekłada się na dobrą pracę kotła. Optymalna temperatura pracy kotła to 67-69st, no i wyżej, może nawet pod zadaną (75), ale wtedy jest większa szansa, że wejdzie w nadzór i dopiero wtedy cały układ pracuje stabilnie. 55-60st non stop, TP praca w zasięgu jeszcze prawie zaworu temperaturowego. Masz też za dużo tlenu, ale tu nie ma tragedii, choć optymalne wartości, to w okolicach zadanych. Na to też ma wpływ szereg czynników, co przekłada się na spalanie. Ciąg kominowy, nawiew do kotłowni, obroty wentylatora, wszystko trzeba zgrać. Teraz nie masz jeszcze wychlodzonego pomieszczenia, ale jak zacznie mieszacz dawać wyżej, to zawór będzie Ci blokował na instalację, bo będzie musiał zabezpieczyć powrót. Podaj więcej szczegółów ustawień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę @Gunman, może czas zacząć dyskusję, nowy sezon już rozpoczęty. Trzeba było troszkę odpocząć od tego tematu, prawda? Przynajmniej ja już miałem mętlik ogromny. Ja od 23.05 mam tyle co na foto. Grzania była woda w lato, więc stąd te liczby na 100% i 50% mocy. @tomekkalata1986 obserwuj kolegę Gunmana, wie sporo o 22kw. 

Screenshot_20190924-180738.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.