Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

To co mi serwisant ustawił to zostało tylko na modulacji 100% resztę sam poprawiłem bo non stop mi wracał na modulacji 100%. Właśnie jestem po zakupie innego pelletu na próbę sosnowo brzozowy. Zobaczę co na tym będzie się działo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem. Zasypalem kocioł Nowym pelletem i wróciłem do ustawień serwisowych. Zobaczę co będzie się działo. Generalnie widzę drastyczna różnicę w kolorze pelletu i jego zapachu ten co teraz kupiłem to pachnie świeżo ścięty drzewem i jest jaśniejszy. Jeszcze wezmę pięć wyczyszcze i okarze sie. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już potestowane.  Temp spalin na tym palecie modulacje

100% 144stopnie

50% 115 stopni

30% 88 stopni

Czyli pelet ma bardzo duży wpływ na temp.spalin, jedyne co zauważyłem ,  że poprzedni pelet jaki używałem był bardziej kaloryczny i piec szybciej złapał temp. Na tym idzie to dłużej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomóżcie, kocioł nie może się rozpalić, zapalarka pracuje 10 min a i tak nie rozpala, wszystkie próby kończą się niepowodzeniem. 

 

W dniu 2.04.2019 o 04:36, bobomerco napisał:

Witam mam pytanie do użytkowników sf22kw bo taki posiadam. Chodzi mianowicie o temp. Spalin u mnie jak piec hula na 100% to mam 168 stopni na 50% 154 stopnie a na 30% 134 stopnie. Moje pytanie bierze się z tad, że widzę jak niektórzy piszą że mają temp. Spalin 90 stopni. Jeśli to jest normalne to ok ale jeśli nie to co mega zrobić aby tyle ciepła nie szło mi w komin. Doda , że pale pelletem maximer ma on niestety sporo pyłu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Hej, posiadam ten sam kociołek z sonda, tem na 100% też tak 170, na 50% około 100 a jak dłużej pracuje na 30% to 84.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam, pomóżcie, kocioł nie może się rozpalić, zapalarka pracuje 10 min a i tak nie rozpala, wszystkie próby kończą się niepowodzeniem.


Na początek sprawdź czy masz palnik czysty. Jak jest w nim spiek to nie rozpali.
Jak wszystko będzie wyglądać dobrze a nadal będzie problem, to bym obstawiał koniec zapalarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sezon grzewczy dobiega końca / skończył się - dla mnie jako użytkownika kotła LAZAR SMARTFIRE 22 jest to pierwszy sezon i to nie pełny. Na chwilę obecną jestem zadowolony - problemów jak do tej pory z kotłem nie miałem.

Moje pytanie: W okresie zimowym / grzewczym kocioł pracował cały czas , tryb pogodowy wyłączony.

Jak powinienem ustawić kocioł w momencie gdy na dworze zrobiło się ciepło i grzanie cały czas jest zbędne - obecnie spalanie spadło mi do 14 kg na dobę -  powierzchnia ogrzewana to 134 m2 / około 95 m2 to podłogówka plus 3 grzejniki.

 

Czy należy uruchomić jakieś funkcje, tryb pogodowy ? fuzzy logic ?

Czy po prostu kocioł wyłączać? Jeśli tak to przy podłogówce która stanowi 70% instalacji na jak długo wyłączać ? opłaca się ją mocno wychłodzić ? w nocy temperatura spada jeszcze poniżej 10 stopni nawet w okolice 4 stopni..

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Zielony146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie przez zimę grzałem z pogodówka. Jak zrobiło się cieplej to ustawiłem mieszacz na 25stopni i grzeje harmonogramem 2x4h ale chyba jeszcze zmniejsze, bo mam za ciepło. U mnie 120m podłogówki przy takiej pracy zbytnio się nie wychładza, a spalanie jest w granicach 10kg/dobę. Jak się skończy sezon grzewczy to daje piec w tryb lato i będzie grzał tylko zasobnik cwu. 

Edytowane przez ŁukaszL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zielony146 napisał:

Witam,

Sezon grzewczy dobiega końca / skończył się - dla mnie jako użytkownika kotła LAZAR SMARTFIRE 22 jest to pierwszy sezon i to nie pełny. Na chwilę obecną jestem zadowolony - problemów jak do tej pory z kotłem nie miałem.

Moje pytanie: W okresie zimowym / grzewczym kocioł pracował cały czas , tryb pogodowy wyłączony.

Jak powinienem ustawić kocioł w momencie gdy na dworze zrobiło się ciepło i grzanie cały czas jest zbędne - obecnie spalanie spadło mi do 14 kg na dobę -  powierzchnia ogrzewana to 134 m2 / około 95 m2 to podłogówka plus 3 grzejniki.

 

Czy należy uruchomić jakieś funkcje, tryb pogodowy ? fuzzy logic ?

Czy po prostu kocioł wyłączać? Jeśli tak to przy podłogówce która stanowi 70% instalacji na jak długo wyłączać ? opłaca się ją mocno wychłodzić ? w nocy temperatura spada jeszcze poniżej 10 stopni nawet w okolice 4 stopni..

Pozdrawiam

 

Przełącz w tryb lato i będzie Ci tylko ładował zasobnik CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobomerco - nie do końca o to mi chodzi. Temperatury bywają różne więc grzać jeszcze trzeba. Tak jak np dzisiaj w nocy temperatura 0 stopni a w dzień 4 więc wyłączyć piec na stałe na chwilę obecną nie jest rozwiązaniem, ale też zaczyna być zbędnym grzanie 24 godziny / dobę. 

Dlatego dopytuję czy są jakieś funkcje /tryby pracy które idealnie pasują do obecnego okresu grzewczego czy też działanie na zasadzie on / off.  Lub też dla przykładu tak jak napisał ŁukaszL grzanie harmonogramem..

 

Jeśli chodzi o CWU u mnie piec grzeje wodę w godzinach 19-21 - zbiornik 150 litrów na 3-osobową rodzinę wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma idealnego rozwiązania na ten okres. Też brakuje mi czasowego harmonogramu przełączania między trybem lato-zima. Trzeba to robić ręcznie. Chyba że zastosujesz ustawienie "auto" ale trzeba wtedy podać wartości temperatur zewnętrznych przy których następuje przełączanie trybu na lato lub zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb automatyczny Lato-Zima można fajnie skonfigurować jak się ustawi temperatury. U mnie niestety kiepsko działa bo chyba mam źle zamontowany czujnik temp  na mieszaczu i jak spadnie temp na zewnątrz, piec ruszy, ale pompa od podłogówki nie ruszy..  Dopiero jak ręcznie ja uruchomię na minutę, spadnie temp na czujniku mieszacza to wtedy działa normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zielony146 napisał:

bobomerco - nie do końca o to mi chodzi. Temperatury bywają różne więc grzać jeszcze trzeba. Tak jak np dzisiaj w nocy temperatura 0 stopni a w dzień 4 więc wyłączyć piec na stałe na chwilę obecną nie jest rozwiązaniem, ale też zaczyna być zbędnym grzanie 24 godziny / dobę. 

Dlatego dopytuję czy są jakieś funkcje /tryby pracy które idealnie pasują do obecnego okresu grzewczego czy też działanie na zasadzie on / off.  Lub też dla przykładu tak jak napisał ŁukaszL grzanie harmonogramem..

 

Jeśli chodzi o CWU u mnie piec grzeje wodę w godzinach 19-21 - zbiornik 150 litrów na 3-osobową rodzinę 

Zastosuj termostat pokojowy ja mam u siebie zainstalowany. Temp. na dworze są różne ale mam ustawioną temp pokojowa 23 stopnie i taka mi trzyma jeśli spadnie do 22.5 to się rozpala dojdzie do 23 i się wygasza. Jedyne sensowne wyjście z sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam termostaty pokojowe ale podpięte do podłogówki - piec ich "nie widzi" + głowice na trzech grzejnikach..

Do pieca mam podłączony czujnik zewnętrzny umiejscowiony na ścianie północnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2019 o 15:24, ŁukaszL napisał:

U mnie niestety kiepsko działa bo chyba mam źle zamontowany czujnik temp  na mieszaczu

a może masz za wysoko ustawioną temperature startu pompy podłogowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie :

#1 też tak macie?  Po skończeniu się peletu piec się wyłącza, a po uzupełnieniu zasobnika nie chce się rozpalić. Trzeba go "oszukac" że czyści się popełnik ( jest czysty, zapalarka też) i dopiero wtedy zaskakuje ( czasami nie za pierwszym razem)

#2 Podpowiedzcie jaki odkurzacz do czyszczenia - wiem że temat już był poruszany ale nie mogę przebrnąć przez tyle stron forum 

Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończy się pellet to ślimak jest pusty i później przy próbie rozpalenia czas podawania jest zbyt krótki żeby napełnić ślimak i podać odpowiednią ilość do rozpalenia. W trybie ręcznym trzeba włączyć podajnik, aż usłyszysz że pellet spada do palnika. Wtedy włącz rozpalanie i gwarantuje, że rozpali bez problemu. 

Ja używam karchera, ale on jest na worki i trochę mi go szkoda. Na przyszły sezon kupię pewnie jakiś odkurzacz kominkowy w markecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie po rocznym przeglądzie mojego kotła, serwisant go porozkręcał, posprawdzał i dokładnie wyczyścił, powiedział że wszytko jest jak należy. Przy okazji zgłosiłem awarię wyświetlacza ze względu na pixele i bez problemu mi go wymienili, ma wgrane najnowsze oprogramowanie, prawie nic się nie zmieniło, ale np. funkcja FL jest niedostępna. 

 

IMG_20190424_122602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Włączyłem piec do pracy 2x dziennie po 4 godziny, według harmonogramu. Problem jest taki, że jak temperatura cwu spadnie o podaną histerezę to dopiero ją dogrzeje przy następnym okienku grzewczym. Da się to jakoś ominąć żeby CWU grzało niezależnie od harmonogramu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zakupem dwóch termostatów pokojowych, bezprzewodowych.

Co polecacie? Jakieś konkretne modele bezprzewodowe do kotła SF15?

Jeden będzie sterował grzejnikami w pokojach, drugi podłogówką w salonie i kuchni.

Czy termostaty sterują zaworami czy pompami? Bo na grzejnikach mam zawór z siłownikiem, a podłogówkę steruję ręcznie zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak ustawiasz. Termostat może po rozwarciu styków odłączyć pompę, lub obniżyć temperaturę mieszacza. Może także działać bez tych ustawień. Rozumiem, że na grzejnikach masz glowice elektroniczne? Jeśli tak, ja bym ustawił odpowiednie temperatury w poszczególnych porach i dał na mieszacz taka temp, żeby one miały tyle cieplej wody, aby mogły regulować temp w pomieszczeniach. A do podłogówki ustawił bym obniżenie po rozwarciu stykow(nagrzaniu) takie, żeby utrzymać komfort, ewentualnie wyłączenie pompy. Ja mam same grzejniki i glowice elektroniczne i dałem wyższa temp na mieszacz, bo zauważyłem, że jak miały czlodniejszy wodę po korygowanoi przez pogodowke, to nie miały zbytnio możliwości regulacji w pomieszczeniach, nie miały pary. Pogodówka można powiedzieć steruję tylko gdy temp spada na dworzu, a gdy rośnie, to steruja termostaty na grzejnikach(oczywiście gdy spada na zewnątrz też). Od początku marca, gdy słoneczko już daje, ustawiłem już i tak blokadę kotla od termostatu. Wcześniej pracował non stop. Nie podpowiem Ci, jaki termostat dobry, ja mam Ecostera. Myślę, że się nie pomyliłem za bardzo w opisie, jeśli tak, to koledzy poprawią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem kiedyś zapisany kod do dodatkowego menu w Lazar Smartfire 15, w którym można było zresetować liczniki pracy, ale gdzieś zapodziałem i nie mogę tu na forum tego odszukać, bo wejście do głównego menu serwisowego to mam, ale tam nie ma resetowania. Jeżeli mógłby ktoś podać będę wdzięczny. Pozdrawiam

PS. Znaleziony 8888

Edytowane przez Norberto77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.