Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Za sonde serwisant zawołal 1100zł narazie zrezygnowalem najwyzej dołożę za rok ,serwisant stwierdził ze sa oszczednosci rzedu 10 moze 15% powinno sie zwrócić za 2lata.no zobaczymy

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamo169 napisał:

Ja też po zerowym rozruchu kotła lekka korekta ustawień względem tego co było poprzednio pierwsza sugestia brak siłownika na zaworze 4 drogowym i propozycja zakupu sondy na tę chwilę się strzymałem z zakupem na 100% dołożę siłownik zawsze piec będzie sobie sterował. W domu wczoraj było 4 stopnie więc zobaczymy czy dziś coś podskoczy temperatura grzejniki grzały na  powrocie była letnia woda podłogówka pewnie trochę potrzebuje czasu żeby się nagrzała bynajmniej woda była zimna na powrocie po 4 godzinach grzania. Zobaczę jak dziś  i ile zeszło paliwa czy podskoczyły chociaż 2 stopnie 

Od uruchomienia od wczoraj temperatura podskoczyla kilka stopni ,jak na to ze nigdy nie bylo grzane to pewnie trzeba kilka dni zanim dobije do zadanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nigdy nie sprawdzę na ile sonda obniża spalanie ale nie żałuję jej zakupu. Wentylator nie wyje jak głupi gdy nie ma takiej potrzeby. Jestem zdania, że najlepszy jest zestaw kompletny, z sonda, econetem i termostatami pokojowymi (których mi brakuje). Ostatnio dołożyłem econet i teraz doceniam to, że mam nadzór nad pracą kotła. I nie chodzi o nadzór zdalny tylko dosłownie nadzór. To, że można przejrzeć historię pracy ze wszystkich czujników to bajka i obecnie nie wyobrażam sobie życia bez tego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu pracy sondy przy mocy 30%. Tlen zadany 12,5%  przy mocy minimalnej, podczas pracy pieca na wyświetlaczu tlen około 17-18%. Dziś zmieniłem obroty minimalne wantylatora na 15%, obniżenie sondy do 25%, no i tlen po dłuższej chwili zjechał w okolice wartości zadanej i wentylator moduluje między 16-22% - więc widać teraz dopiero tą pracę sondy. O dziwo temperatura p pieca wzrosła o 3 stopnie, myślałem że zmaleje. Temperatura spalin 72-80. Co o tym myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniosłeś sprawność kotła. Ja zjechałem do 20%. Zadbaj też o dobre doprowadzenie powietrza do kotłowni. Nie przejmuj się, że wychładza. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak to wpływa na pracę kotła. Jeszcze lepsze będzie spalanie. Co do obrotów to ja na chwilę obecną niżej nie schodzę. poeksperymentuj z tym powietrzem, to zobaczysz,że obroty Ci wzrosną. Oczywiście zależy to także od dawki paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak jest u was z dopływem świeżego powietrza? Ja mam u sobie rurę średnicy 10 cm i żałuję że nie włożyłem dwa razy większej. U mnie bez sondy Sf22 przy temp na kotle 69-70 stopni ma temperature spalin 89-90 stopni. Wentylator 27%. Chyba niżej nie zejdzie z tymi spalinami . @Gunmanpiec czyści mi się teraz co 4 H i nie pali więcej pelletu. Nawet odniosłem wrażenie że lepiej działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No im niższa temperatura spalin tym mniej ciepła idzie w komin więc moim zdaniem okej. Dlatego powinno się mieć wkład kominowy żeby w razie wytworzenia się kondensatu przy tak niskiej temperaturze spalin komin nie zawilgl. A tak w ogóle ja mam wkład stalowy i jesCze nie widziałem ani jednej kropli tego kondensatu :) u kogoś się,, leje '' z komina? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nie podgrzewal póki nie wprowadziłem korekty  czasu podawania i mocy wentylatora na 27% przy modulacji  30%.Ale zauważyłem właśnie ze to jest kosztem temp spalin. Jak miałem wentylator na 25% to spaliny schodzily do, 83 stopni ale kocioł słabo utrzymywal temp na  30% mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Tez mam sterowanie plum w swoim biawarze. Ja co prawda nie moduluje mocy, bo kociol chodzi przy buforze. Chcialem tylko porownania. Bo u mnie czasami skacze troche za mocno. Nie jest latwo skorelowac dawki w czasie z nadmuchem i ustawieniami PID sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest całkiem inaczej, mamy Pluma, ale z obserwacji czy to Biawara, czy Heiztechika, mamy okrojony sterownik. Producent dodał jego zdaniem najpotrzebniejsze rzeczy. O płomieniu nie mamy żadnych informacji. Mamy komorę spalania, do której w czasie prcy nie ma dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic takiego. Jedynie podgląd aktualnej temperatury kotła i temperatury spalin. Przynajmniej na wyświetlaczu głównym  nie wiem jak w aplikacji. W Smart fire płomień sprawdzamy na słuch :) a z innej beczki panowie co jaki czas trzeba czyścić wymiennik? 

Edytowane przez Żółty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nie to zaleta, po co mi info o poziomie płomienia? Pali się , to się Pali. Sonda dba o jakość spalania i już. I tak mamy za dużo danych i przez to się nakręcamy za mocno. Wymiennik czyścisz @Żółty jak przechodzisz obok kotła. Poruszysz ze dwa razy dźwignią i już. A popielnik otwieram w sobotę po miesiącu, a pod wymiennikiem za klapką po spalonej tonie.

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wam powiem to wam powiem z lekka jestem w szoku po pierwszym paleniu  dom nigdy nie grzany Smartfire 15 KW po pierwszej nie całej dobie około 20 H grzania 3 worki wciągnięte jak by nigdy nic parter podłogówka około 60 metrów jeden grzejnik w pokoju podskoczyła temperatura około 4 *c piętro 4 pokoje 4 grzejniki korytarz i łazienka podłogówka sporo skosów o wiele cieplej zdaję sobie sprawę że okres wygrzewania może być bolesny po kieszeni a jak to się przekonam w niedługim czasie nie wiem jak u innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.