Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Giz napisał:

U mnie wszystko działa idealnie. Nadmuch pracuje u mnie jeszcze nizej, ale Ty zostaw, bo nie masz sondy. Jak dla mnie, to te podawanie na 100i przerwy na 100 i 50 trochę bym zmienił.  Duża masz instalacje? 

Około 80 m podłogówka i 6 grzejników w pokojach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siłownikiem byłoby wygodniej. Sterownik by pilnował zadanej temp na instalację a jak zachce Ci się pogodowki, to ona by nim sterowala. Szkoda, że nie masz mieszacza z siłownikiem na podłogowke, też miałbyś więcej możliwości regulacji bez biegania i kręcenia zaworami. Włączyłbys sterowanie pogodowe, ustawił krzywą na  mieszacz od grzejników i od podłogówki i wykorzystalbys możliwości sterownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił blokadę kotla od termostatu, czyli nagrzeje pomieszczenie i wyłączy kocioł. Spadnie o histereze termostatu i się odpali. Moim zdaniem ciężko będzie Ci wysterowac te dwa obiegi, żeby wszystko grało. Mozesz dać na ten zawór 4d siłownik, i ustawić krzywą grzewcza na grzejniki, a na podłogowke wyregulować tym zaworem ręcznie, ale ciężko będzie, albo dać zawór z siłownikiem na podłogowke jeszcze i podłączyć pod pogodowke i wtedy masz bajka. Tylko nie wiem, czy taki układ z mieszaczem na podłogowke za zaworem 4d z siłownikiem będzie dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PITER38 napisał:

Czy ktos mi podpowie jaki macie ustawiony czas podawania peletu podczas rozpalania?a także czas rozpalania ?

 

 

Do kotłowni masz doprowadzone jakieś powietrze? 

Ja mam nadmuch 80%, delta spalin 5st i czas podawania 80s

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Adamo169 napisał:

Niestety u mnie mimo wkładu do komina z kwasówki kocioł nadal nie odpalony kopci jak szalony wezwany serwis nie wiem co jest czy coś z kotłem czy coś innego

Miałeś rozruch zerowy? Wtedy serwisant bez problemu odpalil kocioł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator próbował ale sie poddał pomimo ze juz montował ten model kotła,Serwisant ma sie zjawic jutro i zrobic rozruch zerowy :-)mysle ze bedzie dobrze.

Edytowane przez PITER38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 próby rozpalania żadna nie udana daje za wstrzymaną jedyny plus wkład kominowy nie będzie zbierał się kondensat jest rewizja jest skraplacz dodatkowo zrobiona zetka nie ma się do czego doczepić teraz tylko aby kocioł hulał jak trzeba a reszta się ustabilizuje

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 20:20, PITER38 napisał:

Instalator próbował ale sie poddał pomimo ze juz montował ten model kotła,Serwisant ma sie zjawic jutro i zrobic rozruch zerowy :-)mysle ze bedzie dobrze.

Zjawił sie serwisant ,zrobił rozpalanie wstepne ,zmienił tzn.wydłużył czas podawania peletu podczas rozpalania i pomogło :-)Namawial mnie na zainstalowanie sondy lambda ,czy ktoś z was potrafi sie wypowiedziec obiektywnie czy gra jest warta świeczki ,bo koszt sondy nie mały .pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też po zerowym rozruchu kotła lekka korekta ustawień względem tego co było poprzednio pierwsza sugestia brak siłownika na zaworze 4 drogowym i propozycja zakupu sondy na tę chwilę się strzymałem z zakupem na 100% dołożę siłownik zawsze piec będzie sobie sterował. W domu wczoraj było 4 stopnie więc zobaczymy czy dziś coś podskoczy temperatura grzejniki grzały na  powrocie była letnia woda podłogówka pewnie trochę potrzebuje czasu żeby się nagrzała bynajmniej woda była zimna na powrocie po 4 godzinach grzania. Zobaczę jak dziś  i ile zeszło paliwa czy podskoczyły chociaż 2 stopnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, PITER38 napisał:

Zjawił sie serwisant ,zrobił rozpalanie wstepne ,zmienił tzn.wydłużył czas podawania peletu podczas rozpalania i pomogło :-)Namawial mnie na zainstalowanie sondy lambda ,czy ktoś z was potrafi sie wypowiedziec obiektywnie czy gra jest warta świeczki ,bo koszt sondy nie mały .pozdrawiam

 

Kolega @Gunman ma rację, musimy poczekać. U mnie zaczęła trochę regulować, po zwiększeniu ilości powietrza doprowadzanego do kotłowni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.