Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkiego spadku zadanej nie będzie. Tylko szybki spadek powrotu. Jak zostanie wykryty wtedy sterownik ustawi większą modulacje i szybciej go rozbuja żeby zimny powrót nie obniżył zadanej na piecu za mocno . Tylko ta modyfikacja nie we wszystkich instalacjach jest potrzebna . U mnie jest i to bardzo . I już widzę pozytywne efekty .

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oldek myślę że możesz spróbować dać czujnik powrotu na zasilanie i spróbować co się dzieje sam jestem ciekawy u mnie też ten czujnik niczym nie steruje

 

Nie mam notbooka, a nie chce mi się odpinać i demontować stera dla aktualizacji która

dla mnie i może tylko dla mnie nie jest istotna dla pracy kotła. Poczekam na wyniki testów

kolegi dżokeja i na następne aktualizacje gdzie będzie korekta modulacji w zależności od

temperatury zadanej, sterowanie temperaturą zadaną w czasie i może Tomek udostępni czas

pracy podajnika bez wchodzenia w tryb instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilCK, a masz na tych wykresach moment załączenia bojlera?

Zakładam że nie.

Wprowadzona modyfikacja działa w sytuacji nagłego spadku temp powrotu

 

U mnie tez pewnie nie zadziała, nawet nie próbuję, bo mam obwód CWU jako obieg kotłowy więc nie będzie sytuacji że nagle dopłynie do kotła/powrotu dużo chłodniejsza woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale zobacz jak mi się zmienił wykres w stosunku do tego co miałem może mam za duże wzmocnienie nie wiem ale widać co było co jest zobaczę w domu jak będę może zmienię jeszcze paranetry.

U mnie miało by to racjie jak by była brana pod uwagę delta ale nie krytykuję zobaczymy po kilku dniach jak popracuje ustawienia

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od jakiegoś czasu walczę z piecem a raczej z ustawieniem sterownika mam hefa 25kw i ciągle zapada mi się kopczyk i spieka . Zjechałem już z kalorycznością nawet do 18 i ciągle nic się nie zmienia wiatr na poziomie 30 i nic to nie daje ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj resztę ustawień jaka dmuchawa zdjęcie palnika daj jaki opał wszstko co istotne w temacie

Moc kotła jaką masz ustawioną daj wykres plus jaką moc minimalna

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie właśnie słabo to działa być może kwestia dopracowania przedstawiam wykres z przed i po zmianie 13ca9cb79ac1e4302d9c2f79811fd373.jpge5287d0425011ff777e423df7ed25206.jpg

dca725957b88591c53c43a8d6d2d9777.jpg

A jaka masz instalację z ciekawości? Na zawór 3d? 4d ? U mnie nie ma takich rzeczy . Jest pompa CO i pompa na CWU i koniec;) jak nagrzeje mi CWU do zadanej i się pompa CWU wyłącza to mam spory spadek temperatury powrotu . Przy tej opcji fajnie piec mi zwieksza modulacje jak mi spada zadana CO szybciej reaguje ;)

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to te wykresy i tak są zależne od pogody. Mi ogólnie najbardziej przeszkadza licznik węgla. Mój podajnik według moim pomiarów na wadze podaje 12kg/h i tak wpisałem. Problem w tym że podaje tego węgla za dużo i pomimo zmiany kaloryczności oraz korekty na minus to jedyne co pomaga to zmiana na 15kg/h ale wtedy spalanie na sterowniku nie zgadza mi się z rzeczywistym. Dla mnie to jest największym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można tę opcję wyłączyć jeśli komuś niepotrzebna.

Ważne, że każdy może dostosować do swojej instalacji, jeśli wnosi poprawę, to ok,  jeśli nie to nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie wiem jaka dmuchawa ale jeśli zejdę niżej z wiatrem to bardzo kopci

modulacja min 10 max95 czas przekraczania 20, powietrze min 10 max 30 kaloryczność 18 korekta 30

czuwanie;przerwa 20 czas nadmuchu 15 powietrze 20 czas podawnia 9

potencjał 10.1 czas podawnia w automcie 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyliczyłem i tyle mi wyszło co do opału to już z różnych miejsc brałem teraz 28 z piekar ale bartex gold brałem i wa nisko się pali i spieka fotkę mogę jutro wrzucić palnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.