Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam tezę Klaudiusza, sprzegłorozdzielacz jest jednym z najlepszych rozwiazan, stabilny układ i wiele innych zalet.Co prawda nie używam tego, ale sporo szukałem info na ten temat( u Klaudiusza również) i sam robię przymiarkę jak u siebie wstawić to "ustrojstwo" Ster według mojej oceny działa najlepiej w porównaniu innymi z którymi miałem styczność, a pewnie z prawidłowo wykonana instalacja byłoby wręcz idealnie. Choć parę opcji bym dorzucił, ale to już inna sprawa.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że jeśli mam wydać 1000zl od tak A nie będę widział oszczędność w ilość spalonego opału A i tak układ mi pracuję w miarę stabilnie to po co ? Żeby sobie było i na pokaz to mi nie potrzebne

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście, od czasu do czasu, na wyższy zakres modulacji ma jedną ważną zaletę, o której tu jakoś nikt nie wspomina - oczyszcza palnik, a w procesie spalania jest to bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście, od czasu do czasu, na wyższy zakres modulacji ma jedną ważną zaletę, o której tu jakoś nikt nie wspomina - oczyszcza palnik, a w procesie spalania jest to bardzo ważne.

Tak masz tu masz rację, palniki są różne i dla większości palników przedmuch dysz jest dobry dla pracy podajnika. Co do wypowiedzi Klaudiusza 2.5 kg/doba wydaje się nie wiele jednak policzyc w skali sezonu grzewczego daje sporo 2.5kg/doba x 6mies. Ok 400-500 kg wydaje mi się że warto.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wychwalał bo ktoś może odebrać jako reklamę a możecie mi wierzyć że nie o to mi chodzi ,bardziej bym się skupił nad działaniami ekologicznymi niż na moim portfelu bo zdrowia nie da się kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z 1tyś powinno się zamknąć. A czy do każdej instalacji pójdzie to założyć czy raczej są jakieś przeciwwskazania? Instalacje mam z 2006r. Rok temu założyłem zawór 3D.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał pewność, że u mnie można obniżyć spalanie o 2,5 kg/dobę zakładając sprzęgło - nie wahałbym się ani chwili.

Natomiast wiem z doświadczenia, że największy wpływ na zużycie opału ma to, co się dzieje na palniku.

Jeżeli sam proces spalania przebiega w sposób prawidłowy i nie generujemy strat na palniku, to dokładając sprzęgło niewiele się zmieni, jeśli instalacja jest wykonana prawidłowo i dobrze pracuje.

 

Czemu tak piszę? Otóż dlatego, że lubię eksperymentować i testować różne rozwiązania, aby nie teoretyzować, ale zobaczyć jak to się ma w praktyce.

I praktycznie dojść do najlepszej konfiguracji sterownika i całej instalacji.

Proszę mi wierzyć, jeśli coś będzie nie tak z procesem spalania, źle dobrany stosunek powietrza do nawęglania palnika, kopiec za niski lub za wysoki, to od razu przekłada się na zużycie opału, czasem nawet większe o 5kg/dobę.

 

Zużycie realne od 14.08 do dziś 2138kg, w tej chwili 17,8/dobę na chatę 140m i CWU120l dla 3 osób.

Temperatura w domu 22 stopnie. Chałupa nie ocieplona.

Na tę chwilę, jadę na optymalnej konfiguracji dla mnie i niestety nie mogę już zejść niżej ze spalaniem. Po ociepleniu domu wiosną, spodziewam się w przyszłym sezonie realnych oszczędności w zużytym opale.

Jeśli sprzęgło dałoby mi oszczędność 2,5kg/ dobę - jutro to nie, ale w poniedziałek już bym zakładał. B)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby ograniczyć max.straty na instalacji, chata ma dostać KW ile potrzebuje, a zadaniem kotła jest dostarczyć te KW. Nastawy na kotle czyli w sterze mają duży wpływ na ekonomię, jednak nic nie wskuraja jeśli chata chce dużo kw. Montaż sprzęgła da oszczędności, mniejsze straty, i to przyniesie jakieś oszczędności, jednak będą to wielkości rzędu 10%, wiem także że w niektórych sytuacjach włożenie zawirowywaczy również daje oszczędności, oraz jak Klaudiusz wspominał mniej się sami trujemy, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile palaczy tyle teorii i w każdej z nich jest racja dlatego też jak wspomniałem nic na siłę byle do przodu porównywać można z samochodami kolega ma poloneza na gaz i sobie bardzo chwali a na pewno ktoś z nas mógł by poczuć dyskomfort poruszając się takim pojazdem wszytko też zależy od punktu siedzenia i widzenia ,a każdy z nas jest gospodarzem swojej kotłowni i decyzje musi podjąć sam .

Odnosząc się do kolego jockey masz rację ale chcę też obronić moją wypowiedź mianowicie montując moje sprzęgło w mojej instalacji proces spalania miałem doprecyzowany wręcz do idealnego a i tak udało się je doszlifować własnie stabilną temperaturą kotła jak i powrotu a to dało nie wielkie oszczędności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ja powiem tyle ze ważne jest by mieszać wodę w kotle i sprzęgło to robi wiec co tu więcej chcieć musi być ...

 

Nie uprawiajmy tu demagogii... na potrzeby chwili.

Zadaniem sprzęgła jest zrównoważenie ciśnienia i przepływów pomiędzy stroną kotła, a stroną instalacji CO wyposażonej w kilka pomp.

Sprzęgło z pewnością nie miesza wody w kotle. Od tego jest pompa obiegu kotłowego, lub jakakolwiek inna użyta do tego celu, ale nie sprzęgło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku nie Wiem co się dzieje przychodzę do domu i kocioł kompletnie rozregulowany był utawiony na 19kw a Tu 25kw to jeszcze nic w modulacji Maxemalny czas przekroczenia 1280 min.wrzystko tak poprzestawiane nawet ID terz tylko osiem liczb będę w ponidziałek do pana dzwonił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku nie Wiem co się dzieje przychodzę do domu i kocioł kompletnie rozregulowany był utawiony na 19kw a Tu 25kw to jeszcze nic w modulacji Maxemalny czas przekroczenia 1280 min.wrzystko tak poprzestawiane nawet ID terz tylko osiem liczb będę w ponidziałek do pana dzwonił

Ja przy poprzedniej aktualizacji miałem 65000 min. Oparłem młotek pod kątem i po paru godzinach zeszło to zera :-) Wczoraj wgrałem nowy Soft i było już ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.