Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

To wszstko zależy od temperatury o ile jest przekroczona ja zaobserwowalem u Siebie i sterownik zaczyna modulaowac mimo że temperatura Kotła jest jeszcze powyżej zadanej i też zależy o ile spadnie temperatura powrotu

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie teraz zaobswrwowalem akurat że miałem na piecu 62.3 piec w czuwania ( zadana 60 ) powrót 51.4 i dopiero zaczął modulowac jak spadło temperatura na 60 , ale odrazu z większą modulacja . Jak mam minimalna 7 to teraz wskoczylo odrazu na 14 .

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak nie ma siłownika 4d to zawór jest ciągle ustawiony w jednej pozycji to przez cyrkulacje co. Jest podbijanie temperatury powrotu nie wiem czy o to chodzi.jesli tak to jest na to wiele innych rozwiązań. I nie potrzeba dodatkowych funkcji sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie modulacji działa cały czas, niezależnie od ustawionej t. ochrony powrotu. ( o ile parametr wzm. modulacji różny od zera)

Tak - siła przyrostu modulacji jest wprost zależna od spadku t. powrotu. Z tym, że algorytm modulacji zmienia swe parametry co 20 sekund, więc efekt może być widoczny z opóźnieniem.

Co do konkretnej wartości wzrostu modulacji -  u każdego może być inaczej.  Algorytm korzysta z parametrów dynamicznych wyliczonych przez sterownik podczas pracy.

Prędkość opadania temp. powrotu ma znaczenie - im szybciej opada tym większa korekta.

 

TomekBrz, poproszę jeszcze o małe wyjaśnienie, żeby rozwiać wątpliwości opcji wzmocnienia, bo Twój wpis można rozumieć dwojako.

Czyli, jeżeli nie miałbym czujnika powrotu, to wzmocnienie modulacji działa cały czas? ( o ile parametr wzm. modulacji różny od zera),  czy działa tylko w przypadku posiadania czujnika powrotu?

 

Wzmocnienie modulacji działa cały czas, niezależnie od ustawionej t. ochrony powrotu. ( o ile parametr wzm. modulacji różny od zera)

 

Na co, w takim razie, ma wpływ parametr minimalna temperatura powrotu?

Czy odnosi się to tylko do mieszacza, a w instalacji bez zaworu mieszającego nie ma znaczenia?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna temperatura powrotu działa bez zmian, tzn. nie ma wpływu na nową funkcjonalność. Brak czujnika powrotu powoduje że sterownik nie widzi zmian temperatury powrotu tym samym nie zmienia modulacji.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wgrałeś już nowy soft i testowałeś już nowe funkcje?

Swoje założenie opierasz na doświadczeniach z nowym softem?

Czy też bez testowania nowych funkcji proponujesz od razu lepsze rozwiązanie?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale ma rację bytu u tych osób, które CWU lub inne odbiorniki ciepła załączają okresowo ;)

 

Jockey się "wstawił":)

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amanda masz rację, po załączeniu pompy, która pracuje okresowo, różnica przyrostu modulacji jest wyraźna po spadku temperatury powrotu .

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powrotu ma być na powrocie przy kotle....

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale np. u mnie czujnik powrotu jest tylko "do ozdoby" niczym nie steruje.

To było tylko takie teoretyczne rozmyślenie. I chyba nie zaprzeczysz, że to co napisałem

powyżej może także sterować modulacją na zasilaniu. No chyba że zaprzeczysz  <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie będę nawet próbował z Tobą polemizować na ten temat, bo to dalece wykracza poza moje horyzonty myślowe....

Zwyczajnie, nie chcę abstrahować od układu odniesienia.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oldek myślę że możesz spróbować dać czujnik powrotu na zasilanie i spróbować co się dzieje sam jestem ciekawy u mnie też ten czujnik niczym nie steruje

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierzę .... przecież po to powstała ta modyfikacja soft aby właśnie ten czujnik wykorzystać .... czujnik wykrywa nagły spadek temperatury powrotu wtedy modulacja się zwieksza automatycznie żeby piec nie zdarzył się wychlodzic tak szybko .... u mnie po wygraniu nowego softu pięknie się wykres temperatury zadanej wygładził.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.