Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi bo może jestem niedoinformowany by piec dobrze modulowal to ma być mod 20 % potemskok do 70 % i potem czuwanie .z wykresu wyjdzie trapez czyli mod.

 

To nie polega na tym, że modulacja cały czas ma być na poziomie 20%, 50 czy jakiejś innej konkretnej wartości.

Tak jak ostatnio pytałeś tutaj, jak zejść z 30/40 % na 20%

 

Temat do Tomka przy tych tem.Na zew. Da się obnizyc mod. W granicach 20% .Teraz mam 30/40 i co więcej ?

Proszę daj odpowiedz.

 

Jeśli na kotle jest utrzymywana stabilna temperatura, nieznacznie oscylująca wokół temperatury zadanej, to jest ok.

A modulacja będzie na takim poziomie, jaki wyznaczą odbiorniki ciepła w domu.

Bo jest to zależne od bardzo wielu składowych, nie tylko od ustawień sterownika, ale i od odbioru energii z kotła, od prędkości przepływu wody przez kocioł, od załączanych i wyłączanych pomp, stref czasowych itp.

Im stabilniejszy odbiór, tym łagodniejsza modulacja, a sterownik nad tym czuwa bo to przecież jego robota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey to ja już nic z tego nie wiem powiem tyle wszystkie pompy kręcą cały czas , grzejniki otwarte na ful . Temp. Na nie 31 st .w domu 23,0 to wytłumacz mi co zaburza modulacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr w kominie i otwieranie drzwi wejściowych.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey to ja już nic z tego nie wiem powiem tyle wszystkie pompy kręcą cały czas , grzejniki otwarte na ful . Temp. Na nie 31 st .w domu 23,0 to wytłumacz mi co zaburza modulacje .

 

A co to, ja wróżka, czy jak?

Napisałem Ci, że wpływ na modulację ma bardzo wiele składowych.

 

Ja Cię nie rozumiem.

Dla mnie najważniejsza jest temperatura w domu, czy też w poszczególnych pomieszczeniach, której pilnują głowice termostatyczne.

Dla głowic trzeba zapewnić taką temperaturę zasilania, aby mogły to zadanie, utrzymania określonej temperatury w pokojach, wykonać.

Jeżeli głowice w domu są rozkręcone na max. to one właściwie nie spełniają żadnego zadania i są założone tylko do ozdoby.

W kotle ma się ładnie wypalać węgiel bez żadnych przesypów czy dymienia i od tego jest sterownik, aby tego pilnował.

A z jaką mocą będzie pracował? Ano z taką, ile energii będzie potrzebować Twoja chata przy takiej, czy innej temperaturze na zewnątrz i wewnątrz.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku kocioł chodzi Super,Internet chodzi pięknie

Dzięki za pomoc i ustawienia . MRZENIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i już majty są mokre!! u właściciela z podniety, a u innych ze śmiechu :D :D :D

Aż się chce czytać takie posty ;) , a nie jakieś wypominki :angry:

 

wybaczcie, nie na temat, ale nie mogłem się powstrzymać B)

 

też napiszę że na SKZP-02 prawie dobrze mi chodzi piec (przynajmniej warna nie dostanę bo na temat)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak do niego modulacja polega na skokach mocy i wykresu niebieskiego od 20 do góry i potem na dół do czuwania to niech lepiej się nie ujawnia bo usłyszy całą prawdę co myślę o nim o jego modulacji i o jego temperaturze zadanej 57 stopni bo tylko ta wchodzi w grą w kotłach na paliwa stałe i ma na to papier że ta woda jest bez kamienia itd itd .

A jak stopi następny czujnik spalin bo do komina wali 300 stopni to niech tam wsadzi sobie palec a drugi tam gdzie światło nie dochodzi .

A potem zadzwoni do Tomka na skargę .

Tak czytam o tymna sile utrzymywaniu kotla wpracy by bron Boze nie zszedl w czuwanie i sie zastanawiam czy to nie jakies wariactwo.

 

Prosze wyjasnij mi Klaudiusz co jest zlego w takiej pracy jak na zalaczonym wykresie?

post-71238-0-16119600-1516917665_thumb.jpg

Czy nie jest to popadnie z jednej skrajnosci w druga?

Do dzisiaj pracuje moj kociol na sofcie 1.9x cos tam.

Spalanie mam zadowalajace, w kotle przede wszystkim cieplo w domu rowniez i nie rozumiem coz zlego w tym ze sie kociol odstawia i pozniej pracuje raptem z 20 minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 12 h kocioł pracował ok 2-3 h resztę stal? Coś tu lipę wstawiasz.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa może nie jak ma 60 m2 .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd, już nie 60m.kw doszlo w tym roku ok 30m i do tego bez ocieplenia zewnętrznego jak i z poziomem zerowym, z zamalym grzejnikiem wiec odlaczony bo tylko balagan czynil w CO, a ma byc docelowo podlogowka jak dobuduje reszte czyli w sumie bedzie jakies 130m.kw z czego 60 ma miec podlogowke a reszta na grzejnikach.

To jednak nie istotne, bo chodzi mi tylko o wyjasnienie co w takiej pracy kotła jest złego, skoro jest tak krytykowana. Jakies zrywy mocy, dluga (!sic) praca kotła by dojść do temp zadanej... Moze ja cos zle pojmuje i zle robie.

Jedyny mankament jak mam to falszywe wskazania spalania calkowitego, ale wrzucamy po q50kg i jak sie konczy na nowo.w mroźne i wietrzne dni stycznia wyszlo ze 15 kg na dobe spalilem a tak srednio przyjmuje ze 12. No ale chyba źle eksploatuje stad moje pytanie.

 

Zbyszko125, ja rozumiem ze upadaja pewne tezy i twierdzenia ale jezeli uwazasz ze mozna cos takiego sfabrykowac to napisz jak? Chetnie wowczas zmienie swoj login na Lipa.

Skoro jednak cos mi zarzucasz to z dzisiejszej nocy wrzucam i nadal oczekuje odp. co w takiej pracy jest zlego?

 

post-71238-0-01295900-1516947126_thumb.jpg

 

post-71238-0-21438900-1516947225_thumb.jpg

 

post-71238-0-64229200-1516947261_thumb.jpg

 

post-71238-0-08698800-1516947311_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj sobie nowy soft, tam już jest poprawione naliczanie zużytego paliwa.

Jeśli u Ciebie kocioł wchodzi często w czuwanie, to największe przekłamania w liczniku spalania całkowitego wynikają z czuwania w tym sofcie, który masz.

 

chodzi mi tylko o wyjasnienie co w takiej pracy kotła jest złego, skoro jest tak krytykowana.

 

Oczywiście nie ma nic złego w takim procesie prowadzenia kotła, skoro Ci się dobrze wypala i w chałupie ciepło.

Podobnie jest przecież przy sterownikach dwustanowych. Palnik po wyjściu z czuwania wchodzi na wysoki zakres mocy, czyli najlepszy dla palnika i procesu spalania.

Każdy jest palaczem w swojej własnej kotłowni i pali tak, aby był zadowolony.

Jednemu wykres EKG nie przeszkadza, a inny musi dziabnąć relanium, jak mu na wykresie zadana spadnie o 0,1 stopnia, albo modulacja wzrośnie o 2 procent... ;)

Gdyby nie było podglądu wykresów, to prawdopodobnie nikt na to nie zwróciłby uwagi

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey,

Boje sie że lepsze może być gorsze od dobrego i sprawdzonego ...

Musi to jednak poczekac do mojego powrotu do domu.

Timel sie poslizgnal i wydal aktualizacje jak juz wyjechalem

Na pewno jednak wypróbuje ten soft.

Edytowane przez PrzeMal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała sugestia/propozycja dla Tomka - może nie sprawiłoby trudności zmienić sposób przełączania zakresu wykresów 2/6/12, tak by można to zmieniać bez wchodzenia w Opcje.

Czasem przydaje się spojrzeć "na szybko" na wykresy w różnym zakresie czasowym i takie wchodzenie, przełączanie, zatwierdzanie, wychodzenie jest nieco upierdliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemal takie wykresy jak Twoje przy takim metrażu , przyznam się szczerze że nawet nie pomyślałem , jednak dziwię Ci się że do takiego metrażu wystawiłeś takie ogrzewanie i pewnie kocioł 19 wzwyż . Zapytujesz co złego w takim prowadzeniu kotła, dla kotła nic ,jednak dla procesu spalania już tak, tylko że to akurat mało kogo obchodzi i nikt nie zwraca uwagi. A i co ciekawe zużycie opału masz spore,pewnie się rozesmiejesz, ale zwróć uwagę że na taki metraż pewnie potrzebny byłby Ci kocioł 5kw i właśnie dlatego.a że docelowo ma być sporo więcej M2 to inna sprawa. A sfabrykować wykres uwierz mi można i udowodnię Ci , tylko jak idą kreski na wykresie ja już dawno mam w głębokim tyle w chacie ma być ciepło w kotle w miarę czysto.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey,

Boje sie że lepsze może być gorsze od dobrego i sprawdzonego ...

Musi to jednak poczekac do mojego powrotu do domu.

Timel sie poslizgnal i wydal aktualizacje jak juz wyjechalem

Na pewno jednak wypróbuje ten soft.

 

Nie masz się czego bać.

Zawsze powtarzam, że próba nie strzelba, nikt nie zginie ;)

W każdej chwili możesz przecież wgrać na powrót soft z którego jesteś zadowolony, jeśli na nowym coś by było nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko125,

 

" ,jednak dla procesu spalania już tak, tylko że to akurat mało kogo obchodzi i nikt nie zwraca uwagi."

Rozwin mysl...

Co to wielkosci pieca.

Kupiony na przewidywane 150m.kw, 15Kw.

Wskaz piec z podajnikiem 5Kw i podaj gdzie dostane palnik na 5Kw.

Uprawiasz w tym momencie demagogie. Doskonale wiesz co jest w sprzedazy osiagalne wiec traktuje ten wpis jak populistyczna gadke o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanoca.

Dodam juz na zakonczenie, ustawiony jest na 25Kw ... bo wlasnie taka praca jak i ilosc spalania mnie zadawala.

Po dzisiejszej nocy w Murowanej Goslinie co raz bardziej odchodzi mj chec na gaz, ktory mam w skrzynce na chacie od 20 lat... wiec bede sie dal3j bawil SKZP :-)

 

Jockey,

 

Na pewno wroce do dobrego jak lepsze okaze sie nie lepsze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była mała dygresja, oczywiście że 5 kw nie istnieje bo nikt nie odważył i nie odwazy się zrobić takiego malucha.co do gazu tez jestem takiego zdania co Ty. Nie uprawiam żadnych demagogii, jednak spalanie węgla musi się odbywać w pewnych warunkach a takie możliwe tylko w spalaniu ciągłym, kiszenie opału ma niestety wpływ na ten proces. Każdy pali tak jak mu pasuje,i sorki jeśli uraziłem Cię z tą lipą, swego czasu też paliłem na podobnej zasadzie, kiedy troszkę posiedziałem ,poszperałem zmieniłem ster na obecny czyli SKZP szybko zweryfikowałem swoje poglądy, jednak ja ogrzewam ok 170m2 15kw kotłem. Nie znam Twojej instalacji, ani warunków ale uwierz mi gdybyś miał szansę sprawdzić pracę ciągłą przekonałbyś się ,jak przebiega proces spalania, mniejsze zużycie opału, ale niestety przy Twoim układzie z mocno przewymiarowanym kotłem jest to niemożliwe. Czy 20 tonowym autem wozisz dzieci do szkoly czy żonę po zakupy?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała sugestia/propozycja dla Tomka - może nie sprawiłoby trudności zmienić sposób przełączania zakresu wykresów 2/6/12, tak by można to zmieniać bez wchodzenia w Opcje.

 

 

Myślę że graficznie trudne do pogodzenia na jednym ekranie z samym wykresem. Ja osobiście wolę większy wykres.

Ale zauważyłem coś innego. Jest naliczanie czasu pracy podajnika w czasie.

Czy to "zaczyn" do jakiegoś wykresu spalania paliwa w czasie ?

A może jakaś animacja zasobnika się szykuje ?

Jak o tym już było, to sorry jestem stałym czytelnikiem tego wątku dopiero od tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była mała dygresja, oczywiście że 5 kw nie istnieje bo nikt nie odważył i nie odwazy się zrobić takiego malucha.co do gazu tez jestem takiego zdania co Ty. Nie uprawiam żadnych demagogii, jednak spalanie węgla musi się odbywać w pewnych warunkach a takie możliwe tylko w spalaniu ciągłym, kiszenie opału ma niestety wpływ na ten proces. Każdy pali tak jak mu pasuje,i sorki jeśli uraziłem Cię z tą lipą, swego czasu też paliłem na podobnej zasadzie, kiedy troszkę posiedziałem ,poszperałem zmieniłem ster na obecny czyli SKZP szybko zweryfikowałem swoje poglądy, jednak ja ogrzewam ok 170m2 15kw kotłem. Nie znam Twojej instalacji, ani warunków ale uwierz mi gdybyś miał szansę sprawdzić pracę ciągłą przekonałbyś się ,jak przebiega proces spalania, mniejsze zużycie opału, ale niestety przy Twoim układzie z mocno przewymiarowanym kotłem jest to niemożliwe. Czy 20 tonowym autem wozisz dzieci do szkoly czy żonę po zakupy?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

20T nie ale 40T zdarza sie :-)

Palilem w ciaglej pracy i nie uwazam bym kisil kociol.

MZ to wlasnie praca ciagla na poziomie do 50% bardziej go kisi. Podczas czuwania piec u mnie dostaje max powietrza na max ilosc czasu i uwierz mi w piecu mam czysto jesli mozna powiedziec ze w kotle jest wogole czysto ;-)

U mnie co jakis czas dostaje cug na duza moc i uklad jest przedmuchany.

Dalej jednak nie wyjasniasz sprawy procesu spalania a chetnie bym sie dowiedzial czegos o czym nie wiem, być może.

Dodam tylko ze o 3 do 4 kg puszczam mniej wegla w komin jak na pracy ciaglej, wiec chyba jednak jest oszczedniej i zdrowiej dla mnie, rodziny i srodowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe wykresy to raczej już tylko w aplikacji internetowej. W samym sterowniku ogranicza nas ilość zasobów.

Z przełączaniem wykresów (2/6/12h), to mam taki pomysł, żeby dać przyciski zamiast napisu WYKRESY i przycisku OPCJE.

Pokombinuję, jak się sprawdzi, to dorzucę do 2.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się człowiek 2.10 nie nacieszył a tu już zapowiadają 2.11 :P

 

To ja tez zaproponuję poprawkę. Jako, że mój sterownik nie obsługuje klapy podajnika, proponuję dołożenie przycisku "PAUZA". Bardzo mi tego brakuje podczas dokładania groszku. Kojarzę, że ktoś już ten temat poruszał.

Edytowane przez clip2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe wykresy to raczej już tylko w aplikacji internetowej. W samym sterowniku ogranicza nas ilość zasobów.

 

 

To chociaż sama zamiana czasu na kg, będzie bardziej przyjazne dla oka,

a to pewnie tylko jedna dłuższa linia w kodzie, no i nie koniecznie oglądanie tego z uprawnieniami instalatora.

OK, jak brak pamięci to już więcej swoich "pomysłów" nie będę przytaczał  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie jak w przypadku Windowsa, żeby ruszyła nowa wersja to trzeba będzie wymienić sprzęt. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.