Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej w tym sezonie nie będzie modułu. Obiecanki cacanki a głupiemu radość.po co wogole była mowa o module że będzie.

Ps. Ciężko zejść do piwnicy jak piec jest 60m od domu i cały dzień w pracy a chcąc sterować kotłem nie mam jak a niestety P. Tomek się nie ustosunkuje do tego.

 

 

Nie będę komentował postów na temat modułu internetowego, jak będzie gotowy, to będzie o tym informacja.

Są osoby, które czują się zawiedzione opóźnieniem z wprowadzeniem modułu - rozumiem. Też już się nie mogę doczekać.

Jednak komunikacja internetowa, to nie jest główna funkcje sterownika kotłowego a dwie, trzy osoby generują 80% postów na wątku tylko na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zamiast wieszać psy na producencie, w takich sytuacjach jak wyżej wymieniona należało wybrać rozwiązanie już działające, a nie obietnicę. Inna rzecz, że wg relacji osób na tym wątku sterownik powinien po jednorazowym dobraniu nastaw do posiadanego węgla "obskoczyć" cały sezon. Kolejna sprawa, że moduł internetowy nie umożliwia rzutu okiem na palnik, popiół czy wymiennik. Następna - podobno interfejs sterownika miał być tak intuicyjny, że starszą osobę wystarczy poinstruować przez telefon, a poradzi sobie z obsługą....

I oczywiście potrafi to jeden sterownik. Zapomniałeś napisać jego nazwy... Nie masz SKZP więc daruj sobie takie wpisy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... Wystarczy jedna nastawa na cały sezon i jest bardziej intuicyjny od "tego wyjątkowego".

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgadzam się z kolegą energotop, jedna nastawa/sezon.

SKZP ma udostępniony protokół komunikacji może znajdzie się ktoś kto potrafi "wyciągnąć" dane z niego i przedstawić graficznie?

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś podłączyć SKZP do dmuchawy METRIX AB TCzew DM31Sk, 90W, 330m^3/h? Myślicie że zadziała od 1%? Jest gdzieś jakiś spis urządzeń, które na pewno z nim poprawnie współpracują (dmuchawy, pompy, siłowniki)?

Jak rozumiem sterownik nie steruje częstotliwością tylko wysokością napięcia, czyli nie działa na zasadzie falownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście potrafi to jeden sterownik. Zapomniałeś napisać jego nazwy... Nie masz SKZP więc daruj sobie takie wpisy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jest kilka z internetem i kilka takich, które potrafią to, co napisałem. Po prostu wypowiedziałem swoje zdanie na temat postaw niektórych osób na wątku, które nawet zbieżne jest z opinią konstruktora SKZP. Kto jak kto, ale Ty powinieneś rozumieć słowo pisane. Pozdrawiam.

 

Acha

Aha... Wystarczy jedna nastawa na cały sezon i jest bardziej intuicyjny od "tego wyjątkowego".

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Gdybyś przeczytał poprzedni wpis, to znalazłbyś tam właśnie takie stwierdzenie. Mniej emocji, wiecej rozumienia słowa pisanego. Edytowane przez MIQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podawania jest ustalany na sztywno więc modulacji w AUTO podlega tylko czas przerwy między podawaniem?

Przy pracy w AUTO, które zmienne (z tych które możemy zmieniać w ustawieniach) wpływają na zmianę czasu przerwy pomiędzy podawaniem?

W jakim stopniu te zmienne wpływają na zmianę czasu przerwy przy założeniu, że piec pracuje na 100% mocy?

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka z internetem i kilka takich, które potrafią to, co napisałem. Po prostu wypowiedziałem swoje zdanie na temat postaw niektórych osób na wątku, które nawet zbieżne jest z opinią konstruktora SKZP. Kto jak kto, ale Ty powinieneś rozumieć słowo pisane. Pozdrawiam.

 

Acha

Gdybyś przeczytał poprzedni wpis, to znalazłbyś tam właśnie takie stwierdzenie. Mniej emocji, wiecej rozumienia słowa pisanego.

Trochę inaczej odczytałem Twój wpis. Moja wina.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność węgla, korekta dawki paliwa jest jeszcze potencjał podajnika ale jego do końca nie jestem pewien.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie jak sterownik współpracuje z podajnikiem planuje zakup i chcialbym sie dowiedziec jak taki komplet sie zgrywa moze ktos posiada taki zestaw prosze o opinie.Kociol bedzie od Witkowskiego sterownik timel w fulwypasie.wszystkie czujki plus panel pokojowy

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oczywiscie o zestaw z podajnikiem tlokowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tłok? Dobrze to przemyślałeś?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zamierzam palic nie tylko ekogroszek lecz rownież zrebki mam dostep do zrebek i

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy tłok się nadaje do zrębki, bodajże kol. Ramzeus budował podajnik do zrębki poszukaj jego postów.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęła mi się jeszcze jedna myśl. Czy jeśli zakupię panel pokojowy to potrzebuję również kupić czujnik pokojowy? Z tego co wiem to panel pokojowy ma wbudowany czujnik temp. Jak to macie rozwiązane? Czujnik temp. montujecie obok panelu dotykowego? Czy lepiej zastosować sam panel i go wykalibrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy tłok się nadaje do zrębki, bodajże kol. Ramzeus budował podajnik do zrębki poszukaj jego postów.

 

Pozdrawiam RedEd

witaj kolego zrebki bede mieszal z eko i to niezawsze .Ogolnie mi chodzi o to jak podajnik wspopracuje ze sterownikiem a nie czym bede palił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu na tym forum osoba ktora potrafi cos powiedziec na temat wspolpracy sterownika z podajnikiem tlokowym???????? Moze pan panie Tomku jako osoba najlepiej poinformowana mi odpowie na pytanie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

Jeśli kupujesz podajnik od Witkowskiego, to będzie to podajnik z czujnikiem położenia tłoka - to dobrze. Takie zestawy pracują OK, szczególnie w zakresie większych mocy.

Przy niskich mocach (lato, tylko CWU) podajnik tłokowy wymaga trochę więcej czasu na dostrojenie. Wynika to z samej budowy tłoka - zawsze podaje jednakową (dość dużą)dawkę paliwa około 200 gram na cykl.

Pracuje już bardzo dużo  tłoków od Witkowskiego z SKZP, może na forum ktoś jest, kto używa takiej konfiguracji, to niech napisze o doświadczeniach.

pozdrawiam Tomek

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie Tomku dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podawania jest ustalany na sztywno więc modulacji w AUTO podlega tylko czas przerwy między podawaniem?

Przy pracy w AUTO, które zmienne (z tych które możemy zmieniać w ustawieniach) wpływają na zmianę czasu przerwy pomiędzy podawaniem?

W jakim stopniu te zmienne wpływają na zmianę czasu przerwy przy założeniu, że piec pracuje na 100% mocy?

 

Kaloryczność węgla, korekta dawki paliwa jest jeszcze potencjał podajnika ale jego do końca nie jestem pewien.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

No właśnie czy potencjał podajnika ma wpływ na przerwę pomiędzy podawaniem?

W instrukcji jest napisane tak:

Aby sterownik podawał prawidłowe ilości paliwa, należy ustawić kaloryczność paliwa w menu PALIWO, wydajność podajnika (dzięki temu sterownik wie, na jaki czas włączać

podajnik) oraz moc kotła.

 

Jeśli sterownik ma na sztywno ustawiony czas podawania to o co chodzi z tym "czasem włączenia podajnika"?

I jaki wpływ na czas podawania lub przerwy ma wydajność podajnika?

 

Panie Tomku proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał podajnika ma również wpływ na podawanie (na przerwy po między dawkami).

Generalnie czas podawania jest zawsze stały, algorytm wylicza przerwy po między dawkami.

Wpływ mają:

- moc kotła

- potencjał podajnika

- kaloryczność paliwa

- korekta dawki paliwa

 

pozdrawiam Tomek

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tylko, że potencjał podajnika to ilość węgla którą ślimak podajnika przepycha do palnika i powinien być dość dokładnie wyznaczony i skorygowany całym zasypem kosza dokładnie zważonym. Sterownik ma wystarczająco dużo opcji aby dokładnie go ustawić i poprawnie prowadzić proces spalania.

 

Pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zglaszam sie ponownie.

Z kazdym dniem oceniam zakup sterownika co raz pozytywniej.

Po kilku godzinach bojow z nastawami do pracy interwalowej z moim 25kW tlokowcem (co opisalem pare stron wczesniej, bodaj 39?) I stabilnej pracy przez 24h, przeszedlem na modulacje.

 

Praca w modulacji wyglada teraz nastepujaco:

Piec pracuje na moje oko stabilnie (tzn. efekty pracy sa zblizone do tych ktore dawal stary zwyczajny ale "dopracowany przez 3 lata" sterownik-> latwo buduje temp. utrzymuje temp. na kotle okolo godziny w rozsadnym zakresie (nastw. 56'C, w czasie czuwania trzyma 58-60'C w zaleznosci od tego jak moje odbiorniki pracuja), w miedzy czasie pojawia sie nastawione na 30min "czuwanie" z minimalnym przedmuchem i troszeczke paliwa.... Po uplywie okolo godziny, czasem 45min co logiczne jest uruchamia sie do "roboty". Zaczyna swoje dmuchanie, podaje paliwo.. pare minut, az do osiagniecia temp. zadanej. I znowu godzina leci...

 

Moje pytanie obecnie jest takie: Co powinno byc moim celem? Jak do tego celu isc? Popiol jest "Szarawy", czesciowo lotny ale widywalem lepsze, spalanie ilosciowo jest.. akceptowalne, podobne bym powiedzial ale ciezko mi w tak krotkim czasie co do worka ocenic, na pewno zeby bylo odczuwalnie lepiej jest troszeczke do zrobienia. Sadza, jak na obecne warunki pogodowe, wilgotnosc, niskie cisnienie, no nie jest zle.

 

Ale pytanie ktore sie rodzi: CO DALEJ?

 jaki charakter/ przebieg ma idealna pod wzgledem ekonomii modulacja? W jaki sposob zmieniac parametry zeby uzyskac "idealna" modulacje. Moze ktos pokazac swoj "ksiazkowy" przebieg gwarantujacy przynajmniej w teorii caly potencjal czarnego zlota ktora spalamy ;)

 

Dziekuje

 

w zalaczniku dodaje prace w "interwalach" i prace w modulacji.

 

post-69261-0-04260000-1475684184_thumb.jpg

post-69261-0-67036300-1475684198_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ziomalu . Musisz dożyć by piec sie nie odstawiał , praca ekonomiczna to praca ciągła ja bynajmniej mam takie doświadczenie z zeszłego sezonu. Nie wiem czy pisales czy masz czujnik spalin ? Ja mam i trzymam temp.okolo 120st. Tak sie pochwale ze opał ma Varmo pelet węglowy, spała sie dobrze .post-1379-0-12153500-1475703642_thumb.jpg to były pierwsze dni pracy sterownika . Mozesz po poczytać moje wypowiedzi zamieściłem tam wiecej zdjeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.