Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektromet kwp 15 sterownik estyma


Kurkiewicza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój piec Elektromet KWP-15 wraz ze sterownikiem Estyma.

Chciałbym się dowiedzieć jakie powinienem mieć spalanie ekogroszku na dobę.

Dom ok 140m2  Połowa domu z lat 65, druga połowa nowo wybudowana. Stara połowa(mury ok 60Cm cegła plus kamien) docieplona styropianem 20cm biały, nowa(porotherm) 15cm biały. Strop w nowym teriwa w starym zwykly strop ocieplony 10Cm wełna. W całości okna 3szybowe i nowa podłogówka ok 1000-1100metrów. Pieca dopiero się ucze, ale cieżko mi określić jak mam ustawić nastawy. Dodam, że jeszcze tam nie mieszkamy, ale wkrótce to się zmieni.

Do sedna. Moje nastawy na ten moment to:

Praca w trybie ręcznym

Czas podawania 6s

Czas przerwy 40s

nadmuch max 30%

Na podłogówkę ustawione na zaworze 3drożnym ok 28stopni

Spalam teraz ok 25kg(28MJ) na 2dni. Wydaje mi się, że to za dużo czytając wasze wpisy o 8kg spalone na dobę, patrząc dodatkowo na dodatnia temp. na zewnątrz.

Czy moge zmienić coś jeszcze, aby zmniejszyć spalanie  ? Wydaje  mi się, że dom dobrze ocieplony, nowe okna,drzwi...

 

Edytowane przez Kurkiewicza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dom z lat 20 albo 30 nie znam dokladnej daty budowy, czerwona cegla, ocieplony 10 cm, dach 15 cm welny, 1,3 stropu w piwnicy ocieplone

Instalacja same kaloryfery 12 sztuka panelowe z radiatorami

Bojler 140 litrow

Okna z 2000 roku

Kociol 25 kw

Spalanie z dzisiaj 15 kg na dobe

Wegiel 26-28 mj (na opakowaniu 28 mj w certyfikacie 26 mj)

Napisz cos dokladniej o twojej instalacji i temp. jaka masz w domu

Jak dlugo pracuje kociol ???

Skoro niedawno zrobiono podlogowke wygrzanie troche potrwa

A jak ocieplona jest podloga

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji to 2 grzejniki na zaworze 4d oraz reszta podłogówki na 3d. Podłoga jest wygrzany już wcześniej i ma styropian 10 cm i wiadomo folia pod spodem oraz srebrna na wierchu. Temperatura w domu to szczerze nie wiem bo tam jesZcze nie mieszkamy ale jak coś robię to muszę się rozbierać na krótki rękaw. Dodam ze 80metrow mam płytek i musZe mieć te 27 stopni na podłodze. Nie chce by było zimno w stopy. Kocioł długo dochodzi do zadanej temp, na pompce  mam 8w ustawione bo jak ustawiłem na 30w to piec nie dawał rady i gasł. Ciężko mi odpowiedzieć na pytania gdyż jadę dołożyć i wracam a jak pracuje tam to nie mam czasu inie Zwracam uwagi na piec. 

7895C1E8-7E90-4C4F-BC43-0F558325EFBE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ochrone powroru na kotle ???

A te kaloryfery to nie maja glowic termostatycznych ze masz zawor 4 d ???


Jesli dom remontujesz i nie mieszkacie to dopiero po jakims czasie zejdziesz z spalaniem



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryfery nie chodzą jesCe tylko sama podłogówkę. Nie maja głowic. I co masz na myśli o ochronie powrotu ? Remonty w sumie na ukończeniu. Kładą płytki na ścianach i malować zostało. Myślisz, ze jak się wprowadzimy i meblujemy dom to zmniejszy to zużycie ? CY mogę jeszcze zmienić nastawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdzic czy kociol ma ochrone powrorotu, jesli nie zalewsz go zimna woda, odrobienie 5 stopni to nie to samo co 15 tu przyklad, powinien byc zamontowany niedaleko powrotu do kotla

2. Masz wilgoc , zanim odparuje troche potrwa, suszysz dom

3. Na kaloryfery obowiazkowo glowice

d39210ac177bd0504e696dfcf63f51e9.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze zawory 3D i 4d zabezpieczają piec i dają ciepła wodę na powrót. Na pewno tego nie mam, bo myślałem Ze zawory spełniają ta funkcje. Dzięki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 rozne obiegi

O roznych temperaturach, wiec moim zdaniem powinienes zamontowac ten zawor zaraz przy kotle

Ten 4d wyreguluje temp. Na grzejniki, cgyba ze dasz glowice termostatycze a zawor ustawisz glowie na powrot

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mkaczo a powiedz mi jeśli wiesz jak Ren zawór zamontować przy dwóch wyjściach zasilan z pieca i dodatkowo pompki mam dopiero za zaworami mieszającymi. Czy ten zawór termostatyczny wymaga pompki dodatkowo ?bo na schematach widać ze jest

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrot z podlogowki ostro wpiety w kociol,to poražka.Založylbym zasilanie cieplej wody w 3d podlogowki za 4d na wystepu do grzejnikow(zawsze bedzie cieplejsza na grzejniki,niž na podloge) i powrot do powrotu grzejnikow.Powrot bylby trzymany 4d. Pompka kotlowa w kotlowy obieg,ktory tak by zrobil sie.Dobro dobrac zaworow zwrotnych.na každym obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto wpiac obieg podlogowki calkowo  w obieg CO grzejnikowy,zamiast w kociol.I na powrot z 4d do kotla dodac pompka,jesli nie juž widac poza drzwiczkami kotla na zdejcju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.