Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Totalna Pustka. Pomocy .


Michał94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Potrzebuje Pilnej Pomocy . Jestem może już nie tak młodym człowiekiem ale dopiero co się uczę wszystkiego, w rodzinnym domu nie miałem takich "rarytasów" . Zrobiłem błąd słuchając się że Kup "zwykły prosty piec" będzie najlepszy ... Teraz są wyniki . 70m2 mieszkania , podłogówka na całym mieszkaniu plus 1 grzejnik (drabinka) oraz 1 grzejnik mały w zakamarku . Pali koło 30kg przez całą dobę . Temperatura na piecu 48stopni w domu ciepło aż za bardzo woda również ale czy nie można trochę oszczędniej nic zrobić?? Żeby oszczędzić . Wymieniliśmy okna ocieplone ściany . Mieszkam na parterze , robione wylewki tam 15 cm styropianu ..  

16031330336161820613831735492917.jpg

16031330747073103998669544800129.jpg

16031331141309063589906391413482.jpg

16031331572276023167530508435351.jpg

16031331796137737956500821196185.jpg

Ekogroszku -30 kg pali  . Pytałem o różne zawory , czujniki temperatury , czy cokolwiek ludzi którzy montowali mi piec . Twierdzili że nie nic nie trzeba . Ja niestety przez pracę jako wykonuje miałem bardzo utrudniona możliwość pilnowania tych ludzi . Obawiam się że będzie kilka rzeczy do przeróbki.. mam nadzieję tylko że poprawiło by to spalanie Opału . Piec to Kempes 15kw z podajnikiem co widać na zdjeciu . Dodam zdjęcie rozdzielacza podłogówki. 

16031334765577570173081677126605.jpg

16031334920067946628864044079700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij zdjęcia palnika, kotła w środku i popiołu jaki zostaje. Wstaw rakze dokładne ustawienia kotła jakie masz.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instrukcję od tego kotła? To radzę się zapoznać. Tam powinno być napisane jakie temperatury powinieneś trzymać na kotle a majster który zrobił instalację w ten sposób powinien mieć sądowny zakaz wykonywania zawodu. Przecież ty tam nawet nie masz regulacji temperatury na dom.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie . Firmy Stabek . Pierwszy miesiąc mieszkamy tutaj kupowane na szybko . Więc każda pomoc/krytyka jest przydatna.. Nawet przy ogrzewaniu podłogowym ?? To jaka temperatura powinna być na kotle ? 

Lecz przy tych 48°C jest bardzo ciepło . Nasuwa się pytanie . Czy w rotametrach powinna znajdować się woda ?? Bo w 4-5 mam w pozostałych nie . Bardzo szybko nagrzewają się płytki i tam w rotametrach jest woda, panele bardzo wolno i tam nie ma wody. Mam nadzieję że piszę wszystko logicznie . I dziękuję wszystkim za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instrukcję od tego kotła? To radzę się zapoznać. Tam powinno być napisane jakie temperatury powinieneś trzymać na kotle a majster który zrobił instalację w ten sposób powinien mieć sądowny zakaz wykonywania zawodu. Przecież ty tam nawet nie masz regulacji temperatury na dom.
Przecież ma zawory 3d zamontowane z pompa w rozdzielaczu.

Jak Ci za gorąco to przykreć zawor - jest termometr wiec mozna to jakoś ustawić.

Dalej czekamy na zdjecia palnika i całej reszty.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś że w domu masz za gorąco, to pewnie dlatego że za dużo grzejesz :)

Domyślam się że to ma związek z tym że wszędzie masz ogrzewanie podłogowe  a nie ma regulacji temperatury w pomieszczeniach. Jeśli tak to możesz jakoś zmniejszyć temperaturę wody w tej podłogówce albo przykręcic przepływ? Sorry nie znam się na tych rozwiązaniach, nie wiem jak powinno się regulować temperaturę w takiej instalacji. U mnie jest zawór termostatyczny na pętli podłogówki.
Druga opcja to instalacja termostatu pokojowego i podłączenie go do kotła (jest wejście na pewno na termostat). U mnie to pomogło zmniejszyć zużycie opału ,z tym że mam też kaloryfery - przy podłogówce to takie sterowanie jest mało sprytne bo jest strasznie duże opóźnienie między zadziałaniem termostatu a zmianą temperatury, ze 2 godziny minie zanim temperatura podłogi się zmieni w reakcji na sygnały termostatu. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zmniejsz temparature na rozdzielaczu na zasilaniu do max 25 stopni i nie będziesz miał za gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę, to puszczasz 40 stopni na podłogę. Da się gołą stopą stanąć na niej ? Przy rozdzielaczu masz zawór 3D, i przykręć go tak, aby górny termometr pokazywał okolice 28 stopni.  Podłoga nie będzie grzała w stopy, ale w pomieszczeniach i tak będziesz miał ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie przykrece racja. W łazience kuchni i korytarzu mam płytki fakt ciepłe są. A powiedzcie mi czy w rotametrach powinna w tych szkiełkach znajdować się woda ??? A jak jej nie ma to oznacza że jest za mało wody bądź jest zapowietrzona instalacja ???  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taknw rotametrach powinna być woda która podnosi ta (kulkę) która wskazuje jaki jest przepływ w danym obiegu. Spróbuj odpowietrzyć instalacje. Jak zalewali instalacje to wodę uzupełniali przez Belkę rozdzielacza czy przez kocioł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Michał94 napisał:

Dziękuję Panowie przykrece racja. W łazience kuchni i korytarzu mam płytki fakt ciepłe są. A powiedzcie mi czy w rotametrach powinna w tych szkiełkach znajdować się woda ??? A jak jej nie ma to oznacza że jest za mało wody bądź jest zapowietrzona instalacja ???  

W tych rotametrach co niby nie masz wody ściągnij tą czarną osłonę w górę to taka nasadka i nic się nie wyleje a potem kręć rotametrem i obserwuj ten pływak czy leży czy się podnosi i ustaw wszystkie przepływy na wszystkich rotametrach na tym samym poziomie , no i najważniejsze i naglące to zmniejszenie temp podawanej na belkę zasilacza ten plastikowy dzyndzel tuż pod pompą po lewej stronie  , na kotle najlepiej trzymać 65 stopni a na zasilanie podłogi w takie dni jak teraz to 26-28 stopni .

te niebieskie zaworki na dolnej belce mają być odkręcone na maxa .

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 stopni na kotle to o wiele za mało. Podbij do 60 stopni.  Cwu możesz zostawić, jeśli Ci nie przeszkadza tak gorąca woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno być odwrotnie z tą temperaturą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź . Czy to normalne że mam tak jakby problem z przeskoczeniem pewnej temperatury np teraz . Od prawie godziny na piecu non toper 39.2 stopnia 

Od 35 stopni uruchamia się jedną i drugą pompa co i cwu i wtedy temp spada do 32 i później wzrasta po jakiejś chwili ale tak jak teraz wisi na tej temperaturze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.