pospisz Opublikowano 18 Października 2020 #26 Opublikowano 18 Października 2020 Popieram. Żeby dojść do takich ustawień trzeba zamieszkać na miesiąc w kotłowni. Spalic 1tone pelletu różnych producentów i czasami wykonać instalację pod kocioł a nie odwrotnie. 1 Cytuj
eliks Opublikowano 18 Października 2020 #27 Opublikowano 18 Października 2020 Trzymajmy się tematu. To nie wątek o Kipi. Cytuj
pospisz Opublikowano 18 Października 2020 #28 Opublikowano 18 Października 2020 Sprzęgło 600, zawór 3d 100,silownik 400 i tak dalej bez rozdrabniania co do zł. Cytuj
papen76 Opublikowano 18 Października 2020 #29 Opublikowano 18 Października 2020 Mili Forumowicze i Dobrzy Ludzie, wracam po latach z prośbą o profesjonalną poradę. (...) Był już u nas instalator z trzema propozycjami i wyceną. Zaproponował nam kocioł 16KW, opcję 24KW kategorycznie odradzając ze względu na nadmierną ilość rozpaleń w ciągu doby (brak miejsca na bufor.) Propozycje + ceny (z wliczonym kompaktowym kotłem 16KW z kipi w cenie 12700) wyglądają tak:... Nie upieram się przy niczym, nawet przy kipi. ...@eliks Sugerowałem się pierwszym postem tego wątku. Będę z ciekawością obserwował rozwój wypadków. I już milczę jak grób Cytuj
tom378 Opublikowano 9 Listopada 2020 #30 Opublikowano 9 Listopada 2020 Nowy dom parterowy 170 m kw. Pow. użytkowa 130 m -podłogówki , drabinka w łazience . 40 m - garaż na dwa sam. - grzejnik. I pytanie najważniejsze. Jaki kocioł na pellet . Jeśli wogóle może być mowa o pelletowym , bo przecież pelletowce to wysoka temp. a ogrzewanie podłogowe to niska temp. Cytuj
kocyl Opublikowano 9 Listopada 2020 #31 Opublikowano 9 Listopada 2020 (edytowane) Nie widzę problemu. Przecież większość nowych domów z pelleciakiem pracuje na podlogowce. Do uzyskania odpowiedniej temperatury w instalacji stosuje się zawór 3d z silownikiem (mieszacz). Co do kotła to polecam laguna, Black Star, RTB. W zależności od oczekiwań i zasobności portfela. Z budżetowych kotłów to Lidia comact (wstadardzie obsługuje 3 obiegi grzewcze) lub ferroli. Ale myślę że nie ma co oszczedzać. Nie warto. Edytowane 9 Listopada 2020 przez kocyl Cytuj
tom378 Opublikowano 9 Listopada 2020 #32 Opublikowano 9 Listopada 2020 A biawar Compact 12 kw. ? albo Slimko 12 kw ? Super była by Laguna ale cena . Cytuj
eliks Opublikowano 9 Listopada 2020 #33 Opublikowano 9 Listopada 2020 44 minuty temu, tom378 napisał: bo przecież pelletowce to wysoka temp. a ogrzewanie podłogowe to niska temp Pelletowce i ekogroszki to poodobne temperatury na kotle, ale ważne jest to co z niego wychodzi. Od siebie polecam Edilkamin Laguna i Kotłospaw Slimko. 2 różne kotły w różnych przedziałach cenowych. Laguna wyjdzie Ci koło 15500zł, Slimko koło 12 000zł. Wszystko zależy od zasobności portfela. Cytuj
kocyl Opublikowano 9 Listopada 2020 #34 Opublikowano 9 Listopada 2020 (edytowane) W lagunie masz automatyczne czyszczenie wymiennika, kompresję popiolu, wbudowaną pompę, optymalizację spalania i święty spokój. Slimko to dobry, solidny kocioł z dobrym palnikiem i sterownikiem ale wymaga więcej uwagi i czasu użytkownika. Na plus na pewno świetny serwis i większy zasobnik. W lagunie obsluga ogranicza się do dosypywania pelletu i wybrania popiołu raz na 1-2 tony spalonego pelletu. Jedynym minusem laguny może być pojemność zasobnika i może cena. Ale za jakość i wygodę się płaci. Uwierz że warto. Godzinę temu, eliks napisał: Laguna wyjdzie Ci koło 15500zł, Slimko koło 12 000zł. Wszystko zależy od zasobności portfela. Gdzie w takiej cenie można dostać lagunę? To cena przy opcji z montażem i 8%vat? Edytowane 9 Listopada 2020 przez kocyl Cytuj
sambor Opublikowano 9 Listopada 2020 #35 Opublikowano 9 Listopada 2020 Godzinę temu, tom378 napisał: A biawar Compact 12 kw. ? Biawar, jak najbardziej OK Cytuj
eliks Opublikowano 9 Listopada 2020 #36 Opublikowano 9 Listopada 2020 34 minuty temu, kocyl napisał: Gdzie w takiej cenie można dostać lagunę? To cena przy opcji z montażem i 8%vat? Pamiętaj że wszystkie ceny które znajdziesz w necie to ceny katalogowe. Tak sobie producent wymyślił i tak ma być. Wystarczy napisać o wycenę kotła i wtedy robi się "normalnie". Nowy kocioł Kostrzewy kosztuje 16500zł :) Cytuj
kocyl Opublikowano 9 Listopada 2020 #37 Opublikowano 9 Listopada 2020 Tak wiem, że to ceny katalogowe. Ale żeby aż taka różnica? Widziałem nawet za 22 tyś :) slimko w powszechnej sprzedaży jest za 12 tys. Ta cena katalogowa w założeniu zawiera serwis ale jak życie pokazuje często klient po kupnie zostaje sam z problemami. Dlatego napisałem, że co jak co ale kotlospaw pod względem serwisu 1 liga. 1 Cytuj
eliks Opublikowano 9 Listopada 2020 #38 Opublikowano 9 Listopada 2020 Tu masz z montażem za 1zł http://sanitsystem.pl/id,2073/prod,edilkamin-laguna-p-18-+-montaz-za-1-zl_ Cytuj
kocyl Opublikowano 9 Listopada 2020 #39 Opublikowano 9 Listopada 2020 No montaż za 1zl (sam montaż, bez materiału) ale cena 18700 (na dodatek niedostępny) . W porównaniu do ceny której podałeś, to różnica 3200, a więc sporo. Choć akurat Puławiak wart jest swojej ceny. Osobiście gdybym szukał kotła i mógł kupić lagunę za 15500 to bralbym w ciemno. Cytuj
Puławiak Opublikowano 9 Listopada 2020 #40 Opublikowano 9 Listopada 2020 Przy tym kursie euro to tak bardziej 16 500. Niestety 1 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.