Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w podjęciu rozsądnej decyzji


Julia2020

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram. Żeby dojść do takich ustawień trzeba zamieszkać na miesiąc w kotłowni. Spalic 1tone pelletu różnych producentów i czasami wykonać instalację pod kocioł a nie odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Mili Forumowicze i Dobrzy Ludzie, 
wracam po latach z prośbą o profesjonalną poradę. (...) Był już u nas instalator z trzema propozycjami i wyceną. Zaproponował nam kocioł 16KW, opcję 24KW kategorycznie odradzając ze względu na nadmierną ilość rozpaleń w ciągu doby (brak miejsca na bufor.) Propozycje + ceny (z wliczonym kompaktowym kotłem 16KW z kipi w cenie 12700) wyglądają tak:...
 Nie upieram się przy niczym, nawet przy kipi. ...


@eliks Sugerowałem się pierwszym postem tego wątku.
Będę z ciekawością obserwował rozwój wypadków. I już milczę jak grób
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nowy dom parterowy 170 m kw.                     Pow. użytkowa 130 m -podłogówki , drabinka w łazience . 40 m - garaż na dwa sam.  - grzejnik.              I pytanie najważniejsze.  Jaki kocioł na pellet . Jeśli wogóle może być mowa o pelletowym , bo przecież pelletowce to wysoka temp.  a ogrzewanie podłogowe to niska temp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu. Przecież większość nowych domów z pelleciakiem  pracuje na podlogowce. Do uzyskania odpowiedniej temperatury w instalacji stosuje się zawór 3d z silownikiem (mieszacz). Co do kotła to polecam laguna, Black Star, RTB. 

W zależności od oczekiwań i zasobności portfela.

Z budżetowych kotłów to Lidia comact (wstadardzie obsługuje 3 obiegi grzewcze) lub ferroli. Ale myślę że nie ma co oszczedzać. Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biawar Compact 12 kw. ? albo Slimko 12 kw ? 

Super była by Laguna ale cena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tom378 napisał:

bo przecież pelletowce to wysoka temp.  a ogrzewanie podłogowe to niska temp

Pelletowce i ekogroszki to poodobne temperatury na kotle, ale ważne jest to co z niego wychodzi. Od siebie polecam Edilkamin Laguna i Kotłospaw Slimko. 2 różne kotły w różnych przedziałach cenowych. Laguna wyjdzie Ci koło 15500zł, Slimko koło 12 000zł. Wszystko zależy od zasobności portfela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lagunie masz automatyczne czyszczenie wymiennika, kompresję popiolu, wbudowaną pompę, optymalizację spalania i święty spokój. Slimko to dobry, solidny kocioł z dobrym palnikiem i sterownikiem ale wymaga więcej uwagi i czasu użytkownika. Na plus na pewno świetny serwis i większy zasobnik.

W lagunie obsluga ogranicza się do dosypywania pelletu i wybrania popiołu raz na 1-2 tony spalonego pelletu. 

Jedynym minusem laguny może być pojemność zasobnika i może cena. Ale za jakość i wygodę się płaci. Uwierz że warto. 

Godzinę temu, eliks napisał:

Laguna wyjdzie Ci koło 15500zł, Slimko koło 12 000zł. Wszystko zależy od zasobności portfela. 

Gdzie w takiej cenie można dostać lagunę? To cena przy opcji z montażem i 8%vat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kocyl napisał:

 

Gdzie w takiej cenie można dostać lagunę? To cena przy opcji z montażem i 8%vat?

Pamiętaj że wszystkie ceny które znajdziesz w necie to ceny katalogowe. Tak sobie producent wymyślił i tak ma być. Wystarczy napisać o wycenę kotła i wtedy robi się "normalnie". Nowy kocioł Kostrzewy kosztuje 16500zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że to ceny katalogowe. Ale żeby aż taka różnica? Widziałem nawet za 22 tyś :) slimko w powszechnej sprzedaży jest za 12 tys. 

Ta cena katalogowa w założeniu zawiera serwis  ale jak życie pokazuje często klient po kupnie zostaje sam z problemami. Dlatego napisałem, że co jak co ale kotlospaw pod względem serwisu 1 liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No montaż za 1zl (sam montaż, bez materiału) ale cena 18700 (na dodatek niedostępny) . W porównaniu do ceny której podałeś, to różnica 3200, a więc sporo. Choć akurat Puławiak wart jest swojej ceny. 

Osobiście gdybym szukał kotła  i mógł kupić lagunę za 15500 to bralbym w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.