Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie


Keja

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, gmaj22 napisał:

Przy takim wymienniku półkowym i płaszczu wodnym poniżej palnika, to aż się prosi o deflektor wklęsły nad palnikiem. 

PS: Ups....teraz zauważyłem, to kocioł peletowy i raczej niewskazane, aby deflektor odbijał w strone palnika

Ale można wstawić taki ruszt żeliwny do kominka z dziurkami na wymiar tak z 30 cm nad polnikiem a na tym ruszcie coś z szamotu zbudować , to przykre żeby kocioł piątej klasy poprawiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS+10 normalnie schodzi do 2KW i spokojnie trzyma parametry. Mi w cieplejsze dni kociołek już po godzinie wchodzi na 3KW i se pyrka. Ale to mówimy o wyjątkowych konstrukcjach. W normalnym kotle lepiej dołożyć bufor i mieć święty spokój z kombinacją i ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Keja napisał:

Tak 5 klasy na początku mogłem mu zmniejszyć modulacje mocy a teraz. Serwis wgrał mi nowe oprogramowanie ze zmniejszam lub zwiększam nadmuc

No tak, cały metalfach ( jeśli mówimy o tym z Sokółki). Klepią kotły dla innych marek na potęgę, a ze swoim nie potrafią sobie poradzić. Najłatwiej przyciąć sterownik i zostawić tylko nadmuch do regulacji,a o kody serwisowe trzeba błagać. Szkoda gadać. 

Kolego @Keja, 7 ton to ja spaliłem ostatnio, ale przy domu ok 380 m2, słabo ocieplonym, pięciokondygnacyjnym, z nieszczelnym garażem i siedmioma osobami dorosłymi+ dwójka przedszkolaków korzystającymi z ciepłej wody. Grzejąc od 18 września do 1 czerwca. Więc ty powinieneś zużyć połowę mniej opału. I u mnie temperatura nie spadała poniżej 22,5. A bywało, że wieczorami włączałem kocioł ręcznie, aby sobie popyrkał i miałem 23 stopnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cezar76 napisał:

No tak, cały metalfach ( jeśli mówimy o tym z Sokółki). Klepią kotły dla innych marek na potęgę, a ze swoim nie potrafią sobie poradzić. Najłatwiej przyciąć sterownik i zostawić tylko nadmuch do regulacji,a o kody serwisowe trzeba błagać. Szkoda gadać. 

Kolego @Keja, 7 ton to ja spaliłem ostatnio, ale przy domu ok 380 m2, słabo ocieplonym, pięciokondygnacyjnym, z nieszczelnym garażem i siedmioma osobami dorosłymi+ dwójka przedszkolaków korzystającymi z ciepłej wody. Grzejąc od 18 września do 1 czerwca. Więc ty powinieneś zużyć połowę mniej opału. I u mnie temperatura nie spadała poniżej 22,5. A bywało, że wieczorami włączałem kocioł ręcznie, aby sobie popyrkał i miałem 23 stopnie. 

Sąsiad  ma tez 20kw wisman czy jakoś tak. Pierwszy sezon spalił po 600kg na miesiąc ten metal fach o dupę roztrząsać 

1 minutę temu, Keja napisał:

Sąsiad  ma tez 20kw wisman czy jakoś tak. Pierwszy sezon spalił po 600kg na miesiąc ten metal fach o dupę roztrząsać 

A metraż ma 130m  s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kordjano napisał:

Ale można wstawić taki ruszt żeliwny do kominka z dziurkami na wymiar tak z 30 cm nad polnikiem a na tym ruszcie coś z szamotu zbudować , to przykre żeby kocioł piątej klasy poprawiać .

Coś podobnego miał/ma SKAMP, ale to chyba jest opatentowany element i trzeba by sie do kol.  @Pieklorz z tym zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kordjano napisał:

Ale można wstawić taki ruszt żeliwny do kominka z dziurkami na wymiar tak z 30 cm nad polnikiem a na tym ruszcie coś z szamotu zbudować , to przykre żeby kocioł piątej klasy poprawiać .

Piątą klasę to może i ma ale tylko na papierze. Ewentualnie na mocy maksymalnej. Przy zapotrzebowaniu jakie ma autor kocioł kopci jak kocioł 3 klasy spalając drugie tyle pelletu co powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos mocy, to koledze wyżej cały sezon na 3KW chodzi.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radik81 napisał:

Piątą klasę to może i ma ale tylko na papierze. Ewentualnie na mocy maksymalnej. Przy zapotrzebowaniu jakie ma autor kocioł kopci jak kocioł 3 klasy spalając drugie tyle pelletu co powinien.

Ano pewnie kopci ,ale teraz musi pokombinować żeby zejść ze spalaniem bo jest z czego nawet jak by bufor założył to i tak temperatura spalin za duża i strata jest choć gdyby bufor założył to sytuacja i tak by się dużo poprawiła .

 

7 godzin temu, gmaj22 napisał:

Coś podobnego miał/ma SKAMP, ale to chyba jest opatentowany element i trzeba by sie do kol.  @Pieklorz z tym zwrócić.

Nie wiem czy to opatentowane , tak to sobie wymyśliłem bo wiem że same położenie takiego rusztu nawet u mnie gdzie temperatura spalin jest i tak niska i nie jest mi to potrzebne obniżyło temperature spalin o 10 st a jakiś tunel z szamotu na to zapewne jeszcze by zmniejszył temperaturę spalin zapewne ta konstrukcja by nie była identyczna myślę że kolega Pieklorz nic by przeciwko nie miał w końcu to nie do masowej produkcji a podratowania sytuacji kolegi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gonzo19 napisał:

Niezależnie od patentu każdy może sobie sam zrobić jednostkowo w swoim kotle.

Nie chodziło mi o przyzwolenie kol. @Pieklorz a tylko aby przywołać do tablicy, żeby  koledze doradził (lub odradził) takie rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gmaj22 napisał:

Nie chodziło mi o przyzwolenie kol. @Pieklorz a tylko aby przywołać do tablicy, żeby  koledze doradził (lub odradził) takie rozwiazanie.

Panowie  a dlaczego mój kocioł chodził cały czas w 100% mocy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.