Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellux 200 Touch. Czy to dobry wybór?


patyk87

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, patyk87 napisał:

Ciężko w 10mkw zmieścić kocioł z podajnikiem+zasobnik c.w.u + bufor ciepła.

Znasz powiedzenie - " jak się popieści to się wszystko zmieści"

Ja na 14m2 mam 2 kotły, bufor -800l, bojler stojący 300l , hydrofor 300l, pralkę i trochę miejsca na drewno do kotła.

Jak się chce to się potrafi.

Jeszcze naczynie przeponowe 200l.

A kotłownia jest przechodnia z domu na dwór - nie jest główne wejście, ale na co dzień podstawowe.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm........

Mam kotłownię ok 9m2 i........

Kocioł pellux100 ze zbiornikiem 350l , do tego: bufor 500l , pionowy zbiornik cwu 200l . Naczynia przeponowe pomijam.  Wszystko stoi oddzielnie na podłodze 

I.........

 

Jeszcze ok. 5m2 wolnego miejsca na małą knajpke z parkietem do potanczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyczystki musisz mieć dostęp tak aby móc  otworzyć i wyciągnąć pył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem, kotłownia 10mkw, no może 9, ale drzwi na zewnątrz nie zastawię. Więc trochę metraża odpada. Tak myślę o tej wyczystce. Jeśli zakryję ją podajnikiem to przeciez mogę go potem odsunąć. inną opcją jest rezygnacja z umywalki. W ten sposób otrzymam 2metry bieżące sciany. Dalej filar kominowy wewnątrz czyli uskok 40x60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli będziesz tym kotłem grzał wode cały rok, możesz brać kombinowany. Jeśli będziesz dbał o anody, pożyje długie lata. Jesli latem chcesz grzać prądem - to nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HarryH napisał:

Jesli będziesz tym kotłem grzał wode cały rok, możesz brać kombinowany. Jeśli będziesz dbał o anody, pożyje długie lata. Jesli latem chcesz grzać prądem - to nie. 

Eeeee... tam opowiadasz. Mam tzw. kombinowany i grzalka grzeje caly lub tylko 1/3 na CWU. Kotlem podobnie albo caly albo 1/2. To nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, patyk87 napisał:

Nikt póki co nic konkretnego nie polecił

Polecam:

https://www.chelchowski.pl/oferta

Ceny, wymiary, przylacza, blacha, terminy - indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ceny tych że produktów to piękne są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub taki.

https://www.acv.com/pl/customer/new_product/06651301-460/smart-me-600#tabspace=unit&tabid=introduction

Ten uzytkuje kolega. Gwarancja dozywotnia, ale sa obostrzenia jakosciowe na wodzie cwu i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, pytanie a raczej sonda. 

Bufor 400L + bojler 140. Do tego który z kotłów? :

Biawar Compact 12kw + plum

Ferroli biopellet premium + tech i2

Instalacja mieszana. Nie ogarniam zbytnio tych ustawień. Chcę prosty, dobry kocioł, od którego wymagam dobrej pracy z rozsądnym spalaniem. Nie mam dwóch lewych rąk także wyczyścić kocioł bać się nie będę. Do tego dorzucić termostaty pokojowe czy bez sensu w takiej instalacji? Doradźcie mi, na dniach mam mieć wycenę. Ale co do którego kotła jeszcze by się przydało by wszystko miało ręce i nogi? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj cudów nie potrzebujesz. Nie rck tylko wentylator wyciągowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opiszesz @eliks pracę tych kotłów? Nie mogę pojąć po czytaniu forum o co chodzi. Ferroli ma opcje wl/wył. To biawar już nie? Przy ferroli mogę dać termostaty pokojowe. Biawar nie poradzi sobie i lepiej pogodowka. Skoro ferroli grzeje gdy chłodno a wyłącza się gdy gorąca to na jakiej innej zasadzie działa biawar? Tak wyczytałem i wywnioskowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.