Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellux 200 Touch Uruchomienie - Parametry


jkazan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
wczoraj uruchomiłem kocioł PELLUX 200 Touch - mam 2 niezalezne obiegi zamkniete: 1 - podłogówka; 2 - grzejniki; CWU wyłączona.Miałem namieszane z biegunami mieszaczy ale jest już chyba ok. Jednak mam uwagi / watpliwosci jak nizje/

 

- przy wyłączonym sterowaniu pogodowym mieszacze pracują prawidłowo /otwierają się kiedy trzeba, zamykają się kiedy trzeba; pompy pracuja prawidłowo; mieszacze nie wyłączają pomp przedwcześnie/. Tak więc punk wyjścia jest prawidłowy. Poprawiliśmy tylko bieguny na mieszaczu 1.

 

- po włączeniu sterowania pogodowego nie rozumiem skad / na jakiej podstawie dobierane sa parametry.
W menu w polu informacje mieszacza 1, 2 i kotła jest jak nizej na obrazkach (silownik jest STOP, zawor mieszcza 1 i 2 sie otwiera, ale POMPA MIESZACZA 1 jest caly czas OFF; nie widzialem zeby sie zalaczyla ( w załączeniu zdjecie jak to wyglada)

Kociol ma temperature zadana 55C a grzeje sie do 65. Mieszcze 1 i 2 maja temp zadana 23 i 39 a grzeja sie do 38 i 43 odpowiednio (zdjecia w załączenu). Dlaczego tak sie dzieje?

Rozumiem, ze na parametry kotła / mieszaczy ma wpływ krzywa grzewcza kotła / mieszacza 1 i 2 oraz przesuniecie równolegle krzywej kotła / mieszacza 1 i 2.
Na jakie wartosci je ustawic aby w domu było okolo 8C /w tym  sezonie grzewczym nikt tam nie bedzie jeszcze mieszkac?

 

 

Parametry domku:

Sciana zewnętrzna - gazobeton 24x24x59, Ocieplelnie - grafitowy styropian, grubość 16 cm
Izolacja poddasza - piana poliuretanowa  20 cm (+- 10%); dachówka ceramiczna
Okna - WITAL 70, 6-komorowe, 3-szybowe, wsp. przenik. 0,9, 
UWAGA: w całym domu /parter i pietro/ jest ułożne ogrzewanie podłogowe; garaż dwa grzejniki; lazienka beda dwie drabinki. Na ten moment brak termostatów w pokojach/. Powierzchnia grzewcza ~180m2

post-74658-0-92379300-1513726187_thumb.jpg

post-74658-0-17361600-1513726199_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.