Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellux 200 Touch. Czy to dobry wybór?


patyk87

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Jestem tu nowy, choć przeglądam to forum od dawna. Buduję dom,a właściwie już wykańczam. Za miesiąc, dwa, chciałbym zamontować kocioł na pellet. 

Powierzchnia do ogrzania to 100mkw. cieplowlasciwe sugeruje 9kw + c.w.u. Na 70mkw mam podłogówkę (wiatrołap,hol,salon,kuchnia,łazienka), w dwóch pokojach mam po grzejniku. Nie chciałem podłogówki w sypialni bo mało podłogi fizycznie będzie (łoże, szafa) a teraz wyczytałem, że ciężko to ogarnąć. Trafiłem na dobre opinie o tym piecu i nawet go widziałem w sklepie.Niby do podłogówek dobry bo działa jak bufor. Zastanawia mnie jednak te 20kw . Czy to nie za dużo? Poza tym moduluje od 6 do 20. Jak myslicie? Da radę czy jednak za duży i szukać czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ten mniejszy, 12kw i dołóż jakiś nieduży bufor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co taki potwór do tak małego domu? Grzanie latem na CWU też będzie raczej nieekonomiczne. Ten 12 kw choroby wieku dziecięcego ma już dawno za sobą, teraz to jeden z lepszych kotłów...

Generalnie na Twoim miejscu myślałbym raczej o pompie ciepła, a nie jakimkolwiek kotle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sambor napisał:

Nawet bardzo

@sambor  wie co mówi i rozpali się do 4 razy na dobę. Więc lepszym rozwiązaniem jest  bufor. i mały kocioł 12 kw. Jak Ci się nie podoba ten model bo ma jak mówisz choroby wieku dziecięcego , to są inne kotły równie dobre jak ten Biawar, np taki slimko Kotłospaw który jest jak gdyby stworzony do ładowania bufora i obsługi tak małego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co to mało rad dostałem. Gdybym był przekonany to nie pytałbym was drodzy forumowicze. Założyłem ten wątek by się dowiedzieć czy w dobrym kierunku uderzam.Czytałem o buforach, dobra sprawa, ktoś nawet pisał że mając bufor można mieć przewymiarowany kocioł. Handlowiec mnie przekonywał że ten 200Touch bedzie działał na zasadzie bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś wystarczająco dużo rad. Jak masz niedosyt, to posłuchaj handlowca i bierz Pellux 200. Jak później będziesz sobie pluł w brodę, to pretensje możesz mieć tylko do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci radził , ale o jednym razie odpaleniu zapomnij choć 4-5 to też nie wiele, jak nie chcesz pchać się w koszty dodatkowe. Ale pamiętaj jedna porządna inwestycja to spokój na wiele lat i nieoceniona wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compact sobie poradzi. Poczytaj lepiej o dotacjach na pompy ciepła i 2 razy się zastanów, zanim jeszcze nie masz kotłowni i komina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to szukaj kotła 12 kw +bufor minimum 500 litrów. Będziesz bardzo zadowolony. Jak odezwą się na z tego forum fachowci nie mylić  z fachowcami , i będą Ci radzić bufor 200 -300 litrów to omijaj ich szerokim łukiem. Tu nie ma nad czym się zastanawiać , Jedynym zastanowieniem to czy bufor z wężownicą do CWU. by zaoszczędzić miejsca w kotłowni droższy , ale też warto. No i kocioł do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko ten bufor z wężownicą ja bym wziął, jak masz mało miejsca.

A serwis w całej Polsce na wysokim poziomie. A jak nie to na forum się wszystkiego dowiesz i douczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bufora, to raczej nieco droższe i polecane przez wielu , duńskie kotły typu RTB lub Blackstar. Mają szeroki zakres modulacji mocy, czyszczenie wymiennika i palnika sprężonym powietrzem, kompresję popiołu, więc są wysoce bezobsługowe. Warto poczytać opinie, dużo o nich było na tym forum. Nikt nie narzekał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz bez bufora, idź w RTB 10KW. Jak z buforem, idź w Slimko. Instalacją mieszaną już wiesz że trochę sobie namieszałes :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.