Skocz do zawartości
Piotr451

Wstępne porównanie 3 rodzajów ekogroszku

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w tym roku tj.2020 trzy ekogroszki o podobnych deklarowanych parametrach różnych producentów w celu porównania.  Przez ostatnie 3 lata paliłem Sobiankiem - do tej pory oceniam go jako najlepszy, z tych co używałem, chociaż według mnie parametr < 5% popiołu jest zaniżony  , spala się super, nie ma spieków, pozostaje biały pył i sporo ciężkiej frakcji podobnej do piachu. Na 100kg węgla wyrzucam ok. 8-10 kg popiołu. Kaloryczność rzeczywista jest w mojej ocenie również niższa od deklarowanej. Chociaż nie badałem spalam ok 20% więcej niż poprzedniego węgla o deklarowanej wartości opałowej 29Mg/kg. Obecna dostawa :Węgiel dość suchy. Po otwarciu worka, worek suchy, węgiel zimny w środku nie grzeje się.  Wybrane 3 worki - waga worków  25,5kg każdy.  Worki wystarczająco solidne do przeniesienia.
Węgiel J30 -  mokry, węgiel gorący w środku, worki mokre po otwarciu. Materiał worków byle co, ciężko przenieść aby się nie rozwalały, waga dokładnie 25 kg. na worku i w ofercie kupna do 3% popiołu w deklaracji zgodności z fakturą zawartość popiołu 12% nie wiem jak to rozumieć. Cena 50 zł wyższa od Sobianka i  Eco Premium Plus firmy NajleprzyEkogroszek.
 Eco Premium Plus firmy NajlepszyEkogroszek - suchość Ok. porównywalny do Sobianka, jakość worków również Ok. Waga niestety najniższa trzy zważone worki równo po 24,86 kg każdy. 
porównanie spalania - niestety dopiero za rok - wstępnie porównanie po dostawie wygrywa Sobianek -plus za wagę, suchość, jakość worków , pakowanie na palecie i najszybsza dostawa.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi