Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SAHARA ekogroszek


Gość Oldek

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś w "zaprzyjaźnionym" markecie OBI i rzucił mi się w oczy groch o nazwie SAHARA, bo na opakowaniu napisali że jest suszony a i wartość opałowa przyzwoita. Skuszony ofertą kupiłem 5 worków. Groch faktycznie suchy, gradacja przyjazna, nie zwróciłem uwagi że popiół deklarują >10. Dystrybutorem jest firma Brik z W-wa. To pewnie ten groch co Yaro kupuje w Kałuszynie po 670 zł tylko inne opakowanie. Troszkę mnie zastanawia opis produktu na stronie OBI. Lżejszy od węgla kamiennego. To jaki węgiel ja kupiłem ?

 

IMAG0597.jpg

IMAG0598.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Oldek napisał:

To pewnie ten groch co Yaro kupuje w Kałuszynie po 670 zł tylko inne opakowanie

Witam.

Wstyd byłoby "reklamować" taki wynalazek jak na fotce z takim popiołem :)))  

Moje :))) groszki od 2 do 6% ...dobre :)))

A ciekawe jak się pali bo napisali że fiu fiu... ale ładnie błyszczy się :)) A po ile to coś? daj znać jak przepchniesz przez kocioł.

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Oldek napisał:

Groch faktycznie suchy, gradacja przyjazna, nie zwróciłem uwagi że popiół deklarują >10

z tego co na fotkach to <10  :)

daj znać jak to się pali, bo powiem ze ładnie wygląda: granulacja i kolor .

Ciekaw jestem czy u mnie w obi maja - mam niecałe 2km.

 

ps.

czytalem pierwsza opinie :

 

Faktycznie Suchy

Co mi się podoba: suchy- zgodny z opisem

Co mi się nie podoba: jeszcze nic

Kupiłem 40 worków na próbę i jestem po pierwszych testach.
Ekogroszek suchy, gotowy od razu do "pracy" w piecu.
Szybko łapię temperaturę i ładnie się wypala na małym nadmuchu (ok.40%)

18,98 zł cena u mnie w Łodzi

17,25 zł cena w Wawie

skandal !!!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, znak nierówności postawiłem odwrotnie. Czyli Yaro to może być między 2-6% :)

OK, ze 3 dni muszę poczekać aż z podajnika wyjdzie Wesoła Iskra, ale mi wcale wesoło nie jest spalając tę Iskrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie jest wesoło w tym roku z retopalem, masakra jakaś za to karlik pierwsza klasa :)

 

znalazłem na stronie obi certyfikat tej sahary 


https://images.obi.pl/PROD/PL/document/317/317819_specification_1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś tak jak ja, musiał dosypywać do Iskra Wesoła Retopal aby podnieść kaloryczność do 24MJ, to dopiero masakra. Myślałem że w poprzednim sezonie miałem wtopę z opałem Prestige, ale Karena z Wesołą przebiła poprzednio wymienioną firmę. Dlatego szukam alternatywy. Lokalnym nie ufam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jak na 20kg to cenę trzyma, oby był wart tej kwoty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

Ja płaciłem po 18,98, rzut beretem od W-wy

Oldek sprawdzić jak idzie w kotle , jak ok. to brać ile potrzeba... bo znając życie... następne partie raczej lepsze(suche) nie będą.... bo gdzie tyle suchego grochu na całą Polskę trzymaliby? ale zaraz 18,98zł za worek 20kg? To 950zł /t....hm hm

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie prawie darmo :)) ..... a poważnie to tak zasłyszane z pewnego źródła... w tym roku węgiel będzie sporo tańszy(powinien być) i już chcą się pozbywać zapasów... może to jest początek tych promocji i obniżek?? Czas pokaże. Ciekawe jak na obniżki zareagują nasze krajowe kopalnie i zakłady przetwórcze? Sądząc po ostatnich ruchach to podwyżki:))

A Panowie dajcie znać jak to się spala.

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Jak tam SAHARA? dajcie znać bo jakoś cicho....

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba zostałem wyrwany do tablicy :) No więc będzie długo. Właśnie jutro rano zasobnik miałbym ready do tak poważnego testu jakim jest zasyp 100 kg. SAHARY w kotle z Konstal'u. Mógłbym zasypać rano ale bez wpływu na parametry spalania, a po wtóre zapowiadają jakiś przełomowy mroz więc zasypię czymś mocniejszym. Zasyp SAHARY mógłbym zrobić w sobotę, ale znowu problem, od lat w soboty gram ze szwagrem w szachy. Dobrze jak gramy we dwójkę, to dwie partie rozegramy piorunem. Czasem trafi się kibic bez szachownicy, ale często kibic przychodzi ze swoją szachownicą, potem nasza szachownica i w takim przypadku panowanie nad parametrami spalania jest mocno utrudnione. OK, żartu było dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że jak gorąca SAHARA to wystarczy worek koło kotła postawić...i już grzeje..... :)))

A tu jeszcze jego trzeba wsypać....ojeju.... :)))

Yaro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czasami grywam w szachy i faktycznie po kilku partyjkach ciężko wejść na schody ,a co dopiero opanować kociołek.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę grać koniami.... tyle się na szachach znam...  przed chwilką partyjkę zacząłem. :))

To za szachistów...  To teraz ja wiem dlaczego po paru "partyjkach" Panowie nie bardzo się dogadują z kociołkiem....

A to zamiast "carbosmar-u" używam...wszystko przestaje hałasować oprócz kobiety, a po drugim i trzecim.... to nawet i ten hałas mi nie przeszkadza :)))

Yaro

20190109_231800.thumb.jpg.484b168e19ef5fa24a8f0d81addb0291.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze używasz tego samego co ja do smarowania :):):)
czasami jeszcze używam tego preparatu, też dobry...


...ale wtedy jak już wspominane było nie ma co się z piecem szarpać hihi :)

czekam niecierpliwie na test Sahary 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już po SAHARZE. Nie było tego wiele, tylko 100 kg. Opał suchy jak pieprz. W workach granulacja nie jest tak ciekawa jak na wierzchu worka. Jest dużo podziarna a także miał i wszystko suchutkie. Mogę sobie gdybać więc pogdybie. Mieliśmy długi letni sezon bez opadów. Ktoś wpadł na pomysł aby groch spakować latem, potrzymać do zimy i sprzedać zimową porą w dobrej cenie jako suchy opał. Do worków poszło wszystko co wyszło z kruszarki, dlatego dużo podziarna i miału. A jak się spala ? Dobrze, nie widzę ani + ani - w stosunku do mieszanki Retopal/Iskra Wesoła. Popiołu b. dużo, lekkie spieki były ale ja zawsze mam spieki. Ostatnio przy czyszczeniu palnika (ekoenergia 25-35KW) cmokłem dyszę w samo czółko żeby nie spiekało , ale i tak spieka (Q, a może to nie było czółko). Zaraz po tej Saharze wrzuciłem do zasobnika 100kg Golda także z OBI, będę miał jakieś porównanie. Gold brany z jednej kupki, dwa worki suche dwa mokre. Suszyły się u mnie od piątku. Wymiennik i popiół po 100 kg. sahary na photos. Waga popiołu 8,2 kg. (1,6 kg węglarka), dużo tego. To nie węgiel syberyjski (Diablo, Ogień), jemu bliżej do CzP.

 

IMAG0619.jpg

IMAG0617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Popiołu strasznie dużo nie jest, napisali poniżej 10% to i nawet, "kamienisty" to on jest ja tak nazywam z CZ.P i Taurona tego pedałowego.

A jak z domniemaną mocą? w/g Ciebie ile tych MJ może posiadać porównując do poprzedników?

A to cmoknięcie to było dobre :)))  a to tak Ciebie tchnęło po paru "partyjkach"? Oj ojoj ... to mocne były... ¯\(°_o)/¯ ...jak mleko Tuchały (zróbmy sobie wnuka)

Yaro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.