Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

W grudniu 2017 roku, Sejmik Województwa Śląskiego przyjął nowy  Program Ochrony Powietrza.

 

O programie  napiszę nieco później, natomiast teraz chciałbym polecić wysłuchanie wywiadu z panem Ryszardem Pazdanem, prezesem firmy Atmoterm SA z Opola.

Wywiad został zrealizowany w Radiu Opole http://radio.opole.pl/index.php w ramach audycji " W cztery oczy".

 

Firma Atmoterm SA, brała udział w tworzeniu nowego Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Śląskiego. 

 

 

Wywiad z panem Ryszardem Pazdanem.

źródło: https://www.atmoterm.pl/ryszard-pazdan-dynamiczna-mapa-jakosci-powietrza/

Jak dla mnie kolejna hiena licząca na państwową kasę. Dobry lekarz stwierdzi podwyższoną temp. u pacjenta przy pomocy dłoni, nawet bez termometra a tu proponuje się komputerowe modele... Śmiech na sali. Gdzie tu jakieś rozwiązanie problemu ? Jest okazja to wciska się kolejny gadżet samorządom a kasą się podzielimy. Za te pieniadze można zrobić coś, co rzeczywiście przyniesie jakieś efekty a tu modele komputerowe, może aplikacja na telefon, itp... Chocholi taniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś do końca czy nie wytrzymałeś tego antypolskiego ataku i wyłączyłeś dużo wcześniej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że miałem problemy z wysłuchaniem tego do końca ale się przemogłem. W telewizji takie wywiady muszą mieć oznaczenie "lokowanie produktu"... Dla mnie to wciskanie na siłę lekarzowi kolejnych " termometrów" a nie lekarstwa. Gdyby to osoba prywatna a nie państwo, czy samorządy miała rozwiązać problem smogu, to nie wydawałaby swoich pieniędzy na takie gadżety. Tu trzeba stąpać twardo po ziemi i liczyć się z każdą złotówką a nie wyrzucać pieniądze w błoto byle tylko było co pokazywać w mediach jako jakieś działania w tym celu. Jak kiedyś pisał sambor, można wyjść na podwórko i palcem pokazać, kto powoduje smog, nie potrzeba do tego takich mądrali jak ów pan sprzedający swój produkt i usługi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w cv pana Pazdana (polecam lekturę, bo z choinki się nie urwał) to przez wiele lat dyrektorował (dyrektoruje?) on w zakładach miejskich w Opolu, a siedziba jego firmy jest z drugiej strony podwórka Wydziału Przyrodniczo-Technicznego UOP. Chociaż wg. mapy obecnie znajduje się tam Wydział Biotechnologii, a Katedrę Ochrony Powierzchni Ziemi przerzucili w całości na Oleską.

 

Moim marzeniem jest, aby dwa pierwsze subfora https://forum.info-ogrzewanie.pl/ znalazły się w dziale:

 

f_icon_read.pngRozmowy na dowolny temat

Tutaj możesz podyskutować na temat nie związany z tematyką forum.

 

I jestem przekonany, że wkrótce tak właśnie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt pana Pazdana przypomina mi sprawę nad którą kilka lat temu się "znęcaliśmy" na forum  - "szuwaks z Prudnika"

i jego nachalne reklamy w necie .

Teraz wszystko ucichło a "genialny wynalazca " prowadzi działalność tylko na terenie Niemiec.

 

Życie po kolei wszystkich zweryfikuje i trafią do lamusa osobliwości.

 

Zbliżają się wybory samorządowe, więc takich ciekawostek zacznie więcej wypływać. na wody publiczne.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynny Anlen, hehe :)

 

Coś mi się wydaje Sony, że byś np. PET skreślił, bo nie jest lekarstwem. Obrazowanie i modelowanie na obecnym etapie to podstawa, bez której ciągle będziemy "po ptokach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uzasadnioną awersję do wielu przereklamowanych nowinek. Śmiech mnie czasem ogarnia jak widzę na forum młodych użytkowników, którzy potrafią wszystko przedstawić na wykresach komputerowych a nie wiedzą jak przyciąć szamot, czy ustawić miarkownik o innych bardziej skomplikowanych gusłach nie wspominając... Symulacje i modelowanie, owszem się przydają ale jak to potem ma się do rzeczywistości, to najlepiej pokazują prognozy pogody. Jak na dobę do przodu się sprawdzi to już wielki sukces. Gdybym się nimi kierował, to zdechłbym już dawno z głodu. Sorry, że tak brutalnie ale taka jest prawda. Piramidy bez komputerów stoją już ponad 40 wieków a współczesne budowle, przy byle wstrząsie czy innej awarii składają się jak domki z kart. Kowale po 8 klasach podstawówki robią kotły spalające bezdymnie a inżynierowie z politechnik klepią kopciuchy z sterownikami i PID-em. I można tak dalej i dalej...

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... a ja po przeczytaniu raportu pani doktór i wysłuchaniu pana Ryszarda już wiem, że to oni przytulili środki z UE. Na tym właśnie polega ich walka ze smogim. Jak sami to wyznają we wnioskach, żadne śmieciopały klas "n"-tych nie wpłyną na poprawę sytuacji ze smogiem. Przyszłością są komunalne dostawy energi cieplnej lub elektrycznej. Obydwoje nie biorą jeszcze pod uwagę dalszego rozwoju techniki miniaturyzacji pojemnych baterii, które już dziasiaj obsługują samochody ciężarowe i inne ciężkie pojazdy. Dlaczego tak? Bo państwowość i siła wszystkich krajów opiera się na dystrybucji energii. To wszysko co robią nasze elity jest tak ważne jak paszporty Polsatu. Polsat zaś rozrywką stoi, to taki sucharek,.. Bardzo dobrze funkcjonujący bezrobotny radzi koledze ze szkolnej oślej ławki by ten zajął rewir za płotem trybuny miejscowego boiska. Wiesz,... Piją piwo, płot ze sztachetami a ty z brzytwą. Po meczu, jeden z forsą a drugi z pełną torbą penisów. To właśnie tyle mieliśmy, mamy i ,.... mieć będziemy.

Edytowane przez def
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... kibice piją piwo, sikają przez dziury płotu ze sztachet, a za płotem łapiduchy w imię pilnowania czystości, porządku i postępu; z brzytwą. Wymuszają : dycha abo penis. Kogo nie stać albo nie ma kasy, ma po ,.... Pozamiatane? Wszystko też zależy czy skubiesz bogatego czy biednego,... Najlepiej jest skubać każdego " na musie", patrz abonamenty, podatki, niesienie pomocy w pomaganiu. Skutek? Nie ma kasy, nie ma efektu, nawet czystego sumienia nie ma, bo jesteśmy wyrolowani,.. Bycie oszukanym nie pomniejsza winy. Muszę uważać, żeby mnie nie poniosło a to już baardzo blisko do oceny rzeczywistości.

Edytowane przez def
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Atmoterm sie nie martwcie, zarabia więcej niż wszyscy hydraulicy w województwie. Choć nie potrafi ciąć szamotu, a może nawet nie ustawia miarkownika. Pobudka - jest 2018, a nie 1850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy powinni zarabiać i to nawet dużo. Rzecz w tym, że oni nawet się nie kryją z tym, że ich ekspertyzy, opracowania, strategie to placebo na polską dżumę. Korzystają z okazji i w zmowie i w porozumieniu rozprowadzają pieniądze przeznaczone na ten cel. Co leży u podstaw tej sytuacji? W ogromnej mierze nieuctwo, obojętność, prywata, i stare TKM. Dlaczego to będzie nadal trwać? Bo zmienia się ludzi na ludzi a nie zmienia się zasad. Aby wydobyć elity należy ustanowić nową ordynację wyborczą. Ordynację wyborczą, której nie znacie i nie poznacie, bo na to nie zgodzą się obecni politycy i administracja. Nie mam na myśli dyktatury a małą modernizację demokracji,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to rozliczanie z obietnic przedwyborczych. Jeżeli widzę polityka, który mówi że coś było powiedziane w czasie kampanii wyborczej i krzywi gębę w uśmiechu, to wiem czego już mogę się po nim i jego opcji spodziewać. Przecież to była praktyka stosowana przez dwie dekady i uznana przez polityków, dziennikarzy i komentatorów za normę i cechę demokracji... W domyśle, mądrzy i tak wiedzą, że obietnice to nieprawda a durniami nie ma się i tak co przejmować. Mam nadzieję, że to się już skończyło i więcej ludzie nie dadzą się nabierać. Ale z drugiej strony pamięć ludzka jest krótka i zawodna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie wydano tutaj ani złotówki z pieniędzy podatników ,,,,

 

Pisząc me słowa, nie miałem tego na myśli.

 

 

,,,, z prywatnym czasem i pieniędzmi możemy zdaje się robić co nam się podoba :)

Tak to prawda. Tylko czy jest sens, tak marnować swój czas i pieniądze.

Przecież taką prelekcje w dzisiejszej dobie, można zaprezentować zdalnie, zarchiwizować i prezentować na Webinariach o podobnej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami właśnie się tak zastanawiam po co ekolodzy, politycy i inni pro-eco... latają samolotami na swoje konferencje, manifestacje, prelekcje,fora i inne bibki, skoro można wszystko załatwić w necie bez emisji CO²... Ale co innego wycierać gębę sloganami a co innego zgodnie z nimi postępować...

A dla chłopaków za ich pracę wielki szacunek.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać coś o Programie Ochrony Powietrza dla terenu województwa śląskiego, ale skoro wszystkich interesuje tylko polityka, to ja także w tym tonie napiszę.

 

Dniu 21 grudnia roku pańskiego 2017 pan premier Mateusz Morawiecki przybył na Śląsk.

Przybył z posłaniem, by zmienić oblicze tej Ziemi.   Ziemi Śląskiej.

 

W przeszłości (a także obecnie) na Górnym Śląsku dochodziło do intensywnej (rabunkowej) eksploatacji i przeróbki bogactw naturalnych regionu, przez różne nacje narodowe.

Teraz ma się to zmienić.

 

Jak to zwyczajowo jest przyjęte, pan premier Mateusz Morawiecki przywiózł Ślązakom pod choinkę Świąt Bożego Narodzenia podarki .

 

Tym razem był to opracowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Program dla Śląska. Jest to jeden z projektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR).

Była też koperta o łącznej wartości sięgającej 40 mld zł.

 

Mowa o Programie dla Śląska i wręczenie koperty przez  pana premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

 

 

Wczytując się w program na samym wstępie znalazłem :

 

,,,, Program dla Śląska ma na celu doprowadzenie w perspektywie długoterminowej do zmiany profilu gospodarczego regionu i stopniowe zastępowanie tradycyjnych sektorów gospodarki, takich jak górnictwo i hutnictwo, nowymi przedsięwzięciami w sektorach bardziej produktywnych, innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie. ,,,,

 

 

Informacje w skrócie o programie :

Źródło: http://www.miir.gov.pl/strony/strategia-na-rzecz-odpowiedzialnego-rozwoju/kluczowe-projekty/program-dla-slaska/

 

 Szczegółowy wykaz przedsięwzięć w programie :

źródło: http://www.miir.gov.pl/media/49463/szczegolowy_wykaz_przedsiewziec_PdS_vol2.pdf

 

 

ps.

Nic w Programie dla Śląska nie znalazłem na temat "kopciuchów".

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... nie znalazłem na temat "kopciuchów" " . Pan drwi, czy Pan się podlizuje ? Święty Mikołaj w strategicznym programie dla regionu wytwarzającego całą energię dla kraju nie ma nic na temat jakichkolwiek pośrednich technologii ogrzewania, energetycznego erzacu dla ledwozipiącego przemysłu, dla rozpasanej konsumpcji? O futurystycznej przyszłości możemy już dzisiaj myśleć w kategoriach licencji, podwykonawstwa, konfekcjonowania oraz najważniejsze, utylizacji świństw wielkiego brata. Mieliśmy Kreta, mieliśmy jakąś odmianę lasera, graffen, pochłaniacz energii zderzenia na energię obrotową,... I co, wszystko działa, ale nie w Polsce. Ciągle jesteśmy w roli ubogiego krewnego w dziurawych skarpetkach i w jednym bucie. Profesorskie katedry od wielu lat się różnią w opinii czy inwestować w modernizację elektrownię w Ostrołęce choć inwestycja w toku. Czy NAŁUKOWCY są przy zdrowych zmysłach. Elektrownię jądrową może nam zbudować jedynie dzielny i nie ustraszony minister Antoni. Jeśli nie On, to już nikt. Leci z nami pilot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... a ja po przeczytaniu raportu pani doktór i wysłuchaniu pana Ryszarda już wiem, że to oni przytulili środki z UE. Na tym właśnie polega ich walka ze smogim. ,,,,

 

@def-ie nie wiem czy Twe serce wytrzyma, daj znać to przestanę cytować panią "doktór".

 

Dnia 2018.03.02 w Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu odbędzie się coroczna konferencja organizowana przez ICHPW w Zabrzu.

Temat przewodni konferencji, to „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym”.

 

Z ramienia Instytutu pani dr inż. Katarzyna Matuszek wygłosi przedsłowie do panelu dyskusyjnego w temacie "KOTŁY C.O., Założenia, a Rzeczywistość"

Poszczególne punkty wprowadzenia, są interesujące, natomiast ostatni punkt, moim zdaniem coś niejednoznacznie sugeruje.  
 
„Rozporządzenie 2017, Uchwały Antysmogowe, Ecodesign, 5 klasa… A może prościej, czyli STANOWCZE NIE DLA ZWYKŁYCH NACIĄGACZY
 
 
ps.
formatowanie cytowanego tekstu moje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniactwo. Tę wadę możnaby mi usiłować przypisać, gdybym nie potrafił znaleźć realnej "dziury w całym". "Dziury" o kardynalnym znaczeniu. Pani doktor inżynier może być wspaniałym inżynierem oraz cudowną kobietą. ,... jeśli Jej się chce, a nawet wie, gdzie szukać "gdzie jest pies pogrzebany", to zapewne nie jest w stanie wpłynąć na bezwład sysytemu. Systemu tego kraju, systemu narcystycznego PAN-u (elity), polityki i powszechnej niewiedzy wynikającej z wiekowego nieuctwa nie ruszy już nic. Wszystko to zaś dzieje się przy gnuśnej postawie sądownictwa. Wydaje mi się, że jeśli wszyscy widzimy ten marazm , a ja (bez szkół i pochodzenia) potrafię go dookreślić (nazwać) to, ze wstydu, odpowiedzialni powinni podnieść sobie poprzeczkę. (Ta uwaga nie dotyczy naszego Forum, a adresów org. i gov. ) Chcę też Panom uświadomić, że nie bronię się przed nowoczesnością, nie jestem zwolennikiem węgla, ale nie chcę i nie będę legitymizował kultury lichwy, fury , skaju i komóry. Jeśli potrafię, będę się sprzeciwiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.