Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi defie, ale u nas nie USA... Jesteś już policzony i oszacowany. I masz przynosić państwu i nie tylko dochód. Wspomniana opłata za śmieci, to ukryty podatek, który gmina może sobie ustalać jak zechce. Bez kontroli państwa. Tylko część tej kasy idzie do śmieciarzy... Już kiedyś pisałem. U nas nie da się żyć jak w dżungli, no chyba że nie masz żadnej własności, którą można ci odebrać na poczet twoich zobowiązań, nawet tych absurdalnie niesprawiedliwych i bzdurnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fozgas napisał:

Nooo… i znów koledzy wylądują w „śmieciarze” za takie gadanie. ,,,,

Niby z jakiego powodu.
Skoro Tęczowy Piątek na dobre zadomowił się w szkolnym kalendarzu, to my niepokorni tego forum, wyznaczyliśmy weekendy na wymianę myśli światopoglądowych i politycznych.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co „Def” pisze na temat jest interesujące… Nie wiem czy ma rację, ale tekst trzeba ze dwa razy przeczytać, a to już coś.
To co „Def pisze nie na temat jest pokręcone, bo takie być musi, gdy ktoś podejmuje się opowiadać o czymś czego nie zna i nie rozumie. Próbuje mieszać sprawy religijne z tematem tu poruszanym.
Chłop, gdy pozbywa się starego traktora to się cieszy, bo będzie miał pieniądze na inne wydatki albo na następny traktor. Gdy jednak pozbywa się konia to często ukradkiem płacze z tego powodu… I nie dlatego, że jest pobożny lub ma misję ratowania świata. Resztę, lepiej żeby „SONY23” tłumaczył…

3 godziny temu, SONY23 napisał:

...przeczytałem o koszcie  kształcenia... I szczęka mi opadła do samej ziemi. 

Stajesz na przykład gdzieś przed gromadą i „błyskasz latarką po oczach”: Jakie drogie te uczelnie, szkoły, przedszkola…
A można by tyle innych, fajnych rzeczy zrobić :)
To zawsze odniesie łatwy do przewidzenia skutek. Większość z gromady „ciepała ziemniokami na szkołę” :)
_ _ _
„Andrzeju”, wymiana myśli zawsze jest interesująca, ale zgodzisz się chyba, że o wiele bardziej zajmującym byłaby „trasa koncertowa” mówcy, który opowiedziałby o ekologii trochę inaczej niż dotychczas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obszerna wypowiedź (post1119) zaczyna się " poniższe już trochę dawno gdzieś zamieściłem ,..." ponieważ w dwa tygodnie po moim zamieszczeniu, obecny rząd ogłosił deklarcję o poszerzeniu dopłat o modernizacje lokali energetycznie ubogich lokatorów. Zbieg okoliczności? Przypadek? Pewności nie mam, ale adres był "mocny".
Szanowny kolega @Fozgas oprócz samych pytań, nie ma własnych propozycji na jakikolwiek temat to jednak nas (mnie) krytycznie ocenia. Czego dotyczy ta krytyka? Wiary. Wiara i moralność mają ze sobą wiele wspólnego. Proszę założyć taki temat, chętnie podyskutuję.

Edytowane przez def
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fozgas napisał:

,,,, „Andrzeju”, wymiana myśli zawsze jest interesująca, ,,,,

,,,, wiele bardziej zajmującym byłaby „trasa koncertowa” mówcy, który opowiedziałby o ekologii trochę inaczej niż dotychczas


Postaram się zdać bardzo krótką relacje z pewnej "trasy koncertowej", zakończonej "światełkiem do nieba".

"Dzień Świra"
,,,, sfrustrowany inteligent- nauczyciel- polonista, ,,,, 
,,,, Niczym bohater romantyczny przeżywa i cierpi za kraj, za miliony, a zabija go obecna chwila, nieznośna powtarzalność codziennych czynności i nienawistny mu kontakt z drugim człowiekiem.
W sferze uczuć patriotycznych jest wielki, w sferze uczuć i zachowań codziennych - tylko małym, agresywnym gnojem.

 

Tyle tytułem wstępu.

Rozdział pierwszy -  "Czas".
Dziś dnia 2019.03.03 odbywają się uzupełniające wybory na prezydenta Gdańska po tragicznej śmierci pana Pawła Adamowicza, który zginął 13 stycznia 2019 roku.


Rozdział drugi - "Czas historyczny". 
Rok 2004 roku Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (GPEC) dostarczające ciepło oraz ciepłą wodę użytkową dla mieszkańców Gdańska, Sopotu, Starogardu Gdańskiego oraz Tczewa, zostaje sprzedane spółce komunalnej Stadtwerke Leipzig GmbH z Lipska.
Kwota sprzedaży udziałów w GPEC wynosiła 184 mln zł  (w przeliczeniu około 40 mln euro).  
Gmina Miasta Gdańsk pozostawiła sobie w  GPEC 25,11 proc. udziałów (obecnie pozostało 17,4 proc).


Rozdział trzeci - "Ekonomia Ekologiczna".
W roku 2004 GPEC było przedsiębiorstwem nierentownym.
Za rok 2018 spółce komunalnej Stadtwerke Leipzig GmbH z Lipska z tytułu dywidend przypadnie 11,7 mln euro.    


Rozdział czwarty - "Reasumpcja".
Od momentu (lata 2004 - 2018) kiedy śp. pan Paweł Adamowicz jako prezydent miasta Gdańsk, powołał się do rady nadzorczej GPEC, zarobił niebagatelną sumę - prawie milion złotych.


Rozdział piąty - "Puenta".
W roku 2017  Polska Grupa Energetyczna (PGE) największa w kraju spółka energetyczna, złożyła niemieckiemu właścicielowi GPEC Stadtwerke Leipzig z Lipska ofertę odkupienia udziałów w spółce z sumę 100 mln euro.
Została ona jednak odrzucona przez stronę niemiecką jako nieopłacalna.


ps.
@Fozgas nie wiem, czy taki fragmentaryczny obraz tej wyboistej "trasy koncertowej" Cię usatysfakcjonuje.
Po szczegóły odsyłam do archiwów globalnej wioski. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, def napisał:

 Wiara i moralność mają ze sobą wiele wspólnego. Proszę założyć taki temat, chętnie podyskutuję.

Znajomy, interesujący się różnymi tematami technicznymi (jak to inżynier), zaciekawił mnie hajcowaniem od góry i tak wszedłem na stronę „czysteogrzewanie”. Stamtąd przeszedłem na forum „Ogrzewanie”.
Nie zalogowałem się tutaj, by prowadzić korespondencję na tematy religijne. Unikam towarzystwa obnoszącego się religijnością.
Unikam też politykowania przez duże „P”.
Pewnym jest, że od momentu upadku „muru”, „wahadło” pędzi już w drugą stronę…
Nie wiem tylko dlaczego „SONY23” tego jeszcze nie dostrzegł?
Wolałbym wrócić do tematu, bo bardzo szybko i bardzo łatwo zapomnieliśmy o tym co pisał „Juzef”.
Na mnie wrażenie robi to, że ma rację: wróciliśmy „do budy”.

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chciałem uprzejmie donieść społeczeństwu forum, że  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podpisało dnia 27.02.2019 umowę (deklarację) z platformą handlową Allegro, dotyczącą współpracy w przeciwdziałaniu nielegalnemu obrotowi towarami zwiększającymi emisję szkodliwych pyłów do atmosfery.

źródło:
https://www.gov.pl/web/przedsiebiorczosc-technologia/allegro-przylacza-sie-do-walki-o-czystsze-powietrze-zaklada-deklaracja-podpisana-w-mpit
http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/135488,4,mpit-allegro-przylacza-sie-do-walki-o-czystsze-powietrze-(komunikat)

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej_M_

Brawo Ministerstwo! To słuszna polityka.

@Fozgas, 

Myślę, że nie muszę deklarować mojego poparcia dla walki ze smogiem, ale jestem przeciwny powoływaniu fundacji. Przy pełnym szacunku dla @Juzefa, tworzenie kolejnej jest działaniem bardzo miękkim. Cel zbożny, a z racji mnogości podobnych, źle mi się kojarzy i nie wróżę sukcesu.
   "UPADEK MURU" ??? Toż to pokłosie zwycięstwa Solidarności. Znam to pojęcie, ale inteligentnemu Polakowi ono nie przystoi, no chyba, że ten odmawia sobie patriotyzmu i znajomości historii ... To nie NRD, nie "upadek muru" jest symbolem politycznej walki i zwycięstwa z socjalizmem, z przewodnią PZPR, z niewolniczym braterstwem z ZSRR, a POLSKA i STRAJK W STOCZNI GDAŃSKIEJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę odpowiadał za „Juzefa”… Nie znam człowieka, nie wiem co za jeden...
Odniosę się jednak do malkontenctwa i skazywania na porażkę czegoś co jawi się jako „miękkie”.
 „Def” już pewnie swoje w życiu zrobił dla społeczeństwa, lecz jego sposób podejścia do problemu jest typowy i może posłużyć za przykład. Dla niego i szeregu jemu podobnych dzieło bez patosu nie jest warte uwagi, jest nieciekawe. Działalność według niego musi mieć od razu rozmach i powinna być hałaśliwa, budzić respekt.

Jego myślenie o historii również zdradza tę słabość. Nie potrafi spojrzeć na wydarzenia obiektywnie. Chce oglądać świat jakby siedział na stadionie i jego zadaniem było kibicowanie. Symbol jest więc dla niego ważniejszy od punktów zwrotnych w dziejach świata. Taka ocena sytuacji nigdy mu nie pozwoli trafić w cel, nawet gdyby pojawił się tuż przed jego nosem. Z pewnością jest człowiekiem poczciwym, szlachetnym, szczerym… i to wszystko. Nie jest strategiem.  
 A teraz coś o mnie, żeby nie było, iż pastwię się tylko nad zasłużonym forumowiczem.
Jestem już wygodnym do tego stopnia, że dziś siedzę sobie w ciepłym i wypisuję jakieś kocoboły na forum. Nie mam zamiaru zdjąć papci… więc wychodzi na to, że zasiadłem na tej samej ławeczce i na tym samym stadionie co „Def” :)

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Walka ze smogiem to walka z ludźmi, z obywatelami i podatnikami bo kto wg nich wytwarza smog, podobno niska emisja czyli ludzie palący w kotłach.

Tak wiec walka ze smogiem to walka z obywatelami. Zamiast walczyć z ubóstwem energetycznym likwidując VAT i akcyzę na ich zdaniem czyste paliwa to oni walczą z obywatelami własnego kraju.

A dziś słyszałem kolejny news, że jeśli nie przestaniemy zanieczyszczać środowiska to nasz los jest niepewny, szykuje się coś na prawdę dużego kto wie czy nie gwałtowna depopulacja mam nadzieje, że ktoś powstrzyma tych  psycholi zanim marksiści po raz kolejny uruchomią obozy koncentracyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No nie jestem przekonany czy to dobra droga , mimo wszystko jak sierota wymieni kocioł 3-4 klasy podajnikowy to tak czy siak radykalnie poprawi spalanie , żaden kociołek podajnikowy nawet najgorszej klasy nie potrafi tak walić z komina jak np mój sąsiad kotłem górno-dolnym z dmuchawą , więc kupno kotła za 4,5 5,5 tys jeszcze jako tako strawi a jak zostanie mu kupić za 10 tys to odpuści i tyle , legalnie będzi mógł walić batorym w komin 10 lat ,  a czy to 3 ,4,5 klasa i rozbieżność w truciu stosunkowo mała w porównaniu do zasypowców z wentylatorem  zasypanym na maxa i heja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Mnie tylko denerwuje, że rząd lekką ręką wydaje pieniądze na lewo i prawo a nie wpadł na pomysł, żeby pomóc kotlarzom np. przez dofinansowanie badań nowych konstrukcji na uzyskanie certyfikatów. W skali kraju taki milion na ten cel, to nic a wielu mniejszych producentów po prostu nie stać na taki wydatek i albo padną albo przejdą do szarej strefy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To racja ,badania powinny być dofinansowanie , ale też bym nałozył na każdą gmine aby kontrolowała swój teraz i wyłapywała najbardziej kopcące gospodarstwa i nawet w 100% dofinansować tych biedaków bo bądźmy realistami kto korzysta najbardziej z tych dofinansowań ? ten co nie ma internetu ma małe dochody i jeszcze mniejszą świadomość ? czy ten co dużo ma kasy internet i świadomość ? w ten sposób to będzie wyglądało tak jak z Vatt na luksusowe auta po 500 tys na firmę , ja bym wolał finansować nawet w całości największych śmierdzieli w swojej gminie i nie bolałoby mnie to ja by to pomagało rozwiązać smog .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mądrość jest formą autyzmu a społeczeństwo cieszy się dobrym zdrowiem. 

@Fozgas, Pan dopuścił się samowolki i dokonał mojej publicznej psychoanalizy.  Można rzec, personalny atak. Ja inaczej siebie postrzegam, ale mogę być nieobiektywny. Nie czuję się radykałem ani zwolennikiem przemocy. Wyznaję też zasadę, że w cywilizowanym świecie powinna się liczyć siła argumentu a nie argument siły (patrz. Wandalowie pod wszelką postacią), w tym też argument przewagi liczebnej (patrz. Kosowo czy dymiący spalacze węgla). Patos, etos a nawet  ; ) "Atos " tak rozumiany i stosowany jak Pan proponuje, w dzisiejszych czasach może okazać się ostatnim namaszczeniem postchrześcijańskiej cywilizacji. Taka niefrasobliwość może usprawieliwiać ( poprzez immunitet już usprawiedliwiają) rezygnację z przepisów prawa, prawa drogowego, prewencji policji, dyscypliny w wojsku i zakazu sikania do studni oraz rezygnacji z X przykazań. Wystarczy popatrzeć na dzisiejsze "nobliwe" elity by stwierdzić, że coś tu źle pachnie. [ Gość - coś tu g..... pachnie. Gospodyni popsikując dezodorantem "leśna szyszka" pyta - a teraz? Gość - teraz g..... w lesie,...]
Nie pamiętam jaka to spoleczność uważa, że nie można być trochę w ciąży. Cywilizowani ludzie posługują się etyką, a że jej nikt dotychczas nie zdefiniował, to wspierają się prawem, regulaminami, przepisami i dobrymi obyczajami. Żeby praworządny obywatel te rygory przestrzegał, prawo musi być mądre, zrozumiałe, wykonalne i egzekwowane oraz AKTUALIZOWANE . Dlaczego mamy kłopot ze smogiem? Bo któryś, jeśli nie wszystkie elementy systemu państwa posiadają wady. Ja proponuję rozwiązania systemowe a Pan?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Wystarczy, że badania certyfikacyjne będą darmowe bo tym m.in. tłumaczą wysokie ceny kotłów 5tej klasy.

Wszelkie dofinansowania to patologia i hamulec, to są tony papierów, kryteria do spełnienia, pole do nadużyć, kontrole, a to skutecznie zniechęca dużą część zainteresowanych. A gdzie tam prace konstrukcyjne albo uruchomienie produkcji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, berthold61 napisał:

To racja ,badania powinny być dofinansowanie , ale też bym nałozył na każdą gmine aby kontrolowała swój teraz i wyłapywała najbardziej kopcące gospodarstwa i nawet w 100% dofinansować tych biedaków bo bądźmy realistami kto korzysta najbardziej z tych dofinansowań ? ten co nie ma internetu ma małe dochody i jeszcze mniejszą świadomość ? czy ten co dużo ma kasy internet i świadomość ? w ten sposób to będzie wyglądało tak jak z Vatt na luksusowe auta po 500 tys na firmę , ja bym wolał finansować nawet w całości największych śmierdzieli w swojej gminie i nie bolałoby mnie to ja by to pomagało rozwiązać smog .

 No bez przesady. U mnie gmina i jej jednostki kopcą bardziej niż plebs. Kasa na węgiel jest i zadyma na całego a w urzędach temperatury jak na sacharze... I finansowanie najbardziej kopcących, toż to zachęta żeby inni szli w ich ślady. Przede wszystkim edukacja. Tylko kto ma to robić, skoro sami nie mają o tym pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrzej_M_ napisał:


Chciałem uprzejmie donieść społeczeństwu forum, że  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podpisało dnia 27.02.2019 umowę (deklarację) z platformą handlową Allegro, dotyczącą współpracy w przeciwdziałaniu nielegalnemu obrotowi towarami zwiększającymi emisję szkodliwych pyłów do atmosfery.

źródło:
https://www.gov.pl/web/przedsiebiorczosc-technologia/allegro-przylacza-sie-do-walki-o-czystsze-powietrze-zaklada-deklaracja-podpisana-w-mpit
http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/135488,4,mpit-allegro-przylacza-sie-do-walki-o-czystsze-powietrze-(komunikat)

Dla mnie to następny krok "dobrej zmiany" w stronę totalitaryzmu, co bowiem szkodzi zmienić w programie wyszukującym słowo kocioł na inne np kij bejsbolowy, kominiarka albo nóż?

Ale to da się obejść - polecam książkę Janusza Zajdla - Paradyzja

Kocioł to nie rzecz militarna lecz historyczna, więc nie powinno być ograniczeń sprzedaży antyków wykonanych po roku 1945.

Montaż i ew eksploatacja takiego kotła to inna sprawa.

W mojej gminie padła propozycja spisu z natury kto i gdzie ma jaki kocioł - ale brak na to przepisów wykonawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sambor napisał:

W mojej gminie padła propozycja spisu z natury kto i gdzie ma jaki kocioł - ale brak na to przepisów wykonawczych.

Oho, wygląda to tak samo jak z abonamentem RTV. Zaraz się okaże, że będziemy płacić abonament za gorszy kocioł (niższej klasy), lub wg.paliwa (węgiel 50, pellet 40, gaz 30, pompa 20, PV 10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ksieciunio napisał:

wygląda to tak samo jak z abonamentem RTV.

Raczej odwrotnie - przy abonamencie RTV aby nie płacić  musisz udowodnić że nie masz odbiorników.

Ponadto w pierwszym stadium miał być spis, a w następnym ?????????

Moim zdaniem to powinno wchodzić w podatek od nieruchomości , ale na poziomie gminy tego nikt nie przepchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda " Potwora" znajdzie swojego amatora. Sambor jak mam udowodnić że nie posiadam? Zaświadczenie od weterynarza czy ze sklepu; że nic  podobnego do TV nie kupowałem.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Jak sami widzicie z tych regulacji wychodzą same potworki. Nie ma innej drogi niż rynkowa żeby było normalnie, tylko adekwatna do zarobków cena dla czystych paliw pomoże, jednak pazerne państwo nie chce zrezygnować z zysków ze sprzedaży energii bo zbyt dużo nierobów urzędniczych pasożytuje a nic nie produkuje nie sprzedaje, nie wytwarza PKB więc skądś trzeba kasę wziąć żeby pokryć koszt utrzymywania urzędnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdę na chwilę w słowo kolegom bo widzę, że „Def do mnie sztynkruje…
Forumowemu seniorowi wypadałoby odpowiedzieć.

Pan wierzy psychologicznym wywodom? Ufa pan ludziom, którzy stawiają diagnozę a nie wypisują recept? Jeden z kolegów żartował kiedyś, że jeśli nie dostanie się na prawo to zostanie psychoanalitykiem :)
Nie będę nawet tego ciągnął dalej; proponuję szanownemu panu, w następny weekend znaleźć trochę czasu na kino skandynawskie: „Polowanie” - tak na początek. Dość pouczający obraz… 
Ja pisałem o tym samym co "Juzef", tyle, że mniej dowcipnie. 

Zaś co do rozwiązań systemowych, to nie znam się… Pomyślałem jednak podobnie - jak koledzy wyżej. Możesz se kupić aeroplan, automobil, starą lokomotywę itp. Dlaczegóż to nie mógłbyś kupić sobie pieca?
Zaczynam powoli odnosić wrażenie, że „Miki” nas w końcu wszystkich „poprzerzuca” i powie: A nie mówiłem?!:)

5 godzin temu, miki1212 napisał:

Jak sami widzicie z tych regulacji wychodzą same potworki. 

Kiedyś myśliciele posługiwali się pojęciem: „biurokratyczna skleroza”.

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.