Skocz do zawartości

amaslow

Nowy Forumowicz
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O amaslow

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Zamontowałem w bojlerze grzałkę 3kW po to by w lecie nie palić dla c.w.u. Ale bojler jest starego typu: poziomy z jedną wężownicą U, więc w lecie jednego ręcznikowca mi ogrzeje - ale teraz przy odkręconych wszystkich 12 kaloryferach to nie ma szans. Ok, co do tej wkładki do śmieciucha to mnie przekonaliście. Tez tak się obawiałem, że straty będą spore - ale wolałem to usłyszeć od paru osób :) Międzyczasie nabyłem używany kocioł elektryczny Kospel EPCO.L2. Wymieniłem uszkodzony zespół grzałek 12kW i jego będę chciał podpiąć do instalacji w najprostszy ja się da sposób: równolegle do śmieciucha z zastosowanie zaworów odcinających raz jednego, raz drugiego. W innym temacie spytałem czy mogę takie podpięcie zrobić poprzez rozdzielacz c.o. - jako nie hydraulikowi ten sposób wydaje się najprostszy i nie muszę ciąć miedzi by się wpinać bliżej starego kotła. Jednak nikt mi nie odpowiedział - może Wy mi doradzicie, czy taki sposób jest dobry?
 2. A gdyby tak do kotła zasypowego zamontować wkładki elektryczne, takie jak do pieców kaflowych? Wiecie, drut oporowy na cegle szamotowej. Ułozyć je w okolicach rusztu wodnego i wszystko to obłożyć cegłami szamotowymi. Jak ze sprawnością/efektywnością? Czy nie ma to sensu tylko lepszy kocioł elektryczny z grzałkami?
 3. Witam, mam w planie w najprostszy możliwy sposób podłączyć kocioł elektryczny do mojej obecnej instalacji c.o., w której głównym źródłem grzania jest kocioł zasypowy. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobić to za pomocą dodatkowego zbiornika z wężownicą/wężownicami, ale ze względów finansowych na razie chcę się po prostu wpiąć w instalację. Nie mogąc znaleźć lepszego miejsca gdzie mam ciąć rury i wstawiać trójniki z zaworami do odcięcia czy to jednego czy drugiego kotła, zauważyłem, że mam na obu poziomach domu rozdzielacze c.o. podłączone z jednej strony a zakorkowane z drugiej. Czy myślicie, że mógłbym po prostu w miejsce tych korków podłączyć kocioł elektryczny?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.