Skocz do zawartości

amaslow

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia amaslow

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Do tego co pisze szari dorzucę, że do pompy ciepła najlepsze są grzejniki niskotemperaturowe. Te co masz teraz to pewnie tylko do pompy ciepła wysokotemperaturowej, czyli ceny od 35k pewnie. Dlatego ja sam już od paru lat grzeję kotłem elektrycznym Kospel. Kupiłem używany za 250zł + wymieniłem główny element grzejny (400zł) i podłączyłem go równolegle z moim starym kotłem węglowym. Nowe kotły elektryczne parę tysięcy (4000-7000zł) może warto się zastanowić?
  2. Opisałem to jak postępowałem zgodnie z przepisami i dlatego mogłem podpisać takie oświadczenie. Ale wiem że Polak potrafi :) Podpisać się można pod wszystkim, tylko co jeśli komuś przyjdzie do głowy to potem sprawdzić?
  3. sprawdź jakie masz wymagania co instalacji PV u swojego dystrybutora. W PGE trzeba mieć jedno z trzech: albo full fotowoltaiczne, albo budowlane lub eksploatacja
  4. Zależy od Twojego operatora. U mnie PGE (i Tauron widziałem że też) wymaga jedyne uprawnienia SEP'owskie z E (eksploatacja). Kursy zaczynają się ok 100zł plus egzamin państwowy za ponad 200zł. Można w jeden dzień zrobić.
  5. Składałem i dostałem zwrot. Ale zanim to zrobiłem, to przeczytałem najpierw oficjalne strony rządowe z informacjami na ten temat: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-moj-prad i jest tam jak byk "...oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji (tylko w przypadku gdy instalacja jest montowana samodzielnie, przy założeniu posiadania niezbędnych kwalifikacji)."
  6. Fajnie, cieszy mnie jak ludzie nam przybywa tych instalacji, a zwłaszcza samodzielnych bez chorej stawki dla firmy montującej. Ja też przed miesiącem zakończyłem własną instalację, według własnego projektu i wykonania od A do Z. Nawet zrobiłem uprawnienia i egzamin SEP :) Przyda się bo już parę osób z mojej miejscowości jest zainteresowanych zrobieniem u nich podobnej, jak zobaczyli jakie to możliwości i niezależność od PGE. A niezależność polega na instalacji hybrydowego inwertera+akumulatory. Szlag by mnie trafił chyba, jak by wyłączyli u mnie prąd (a często się im to niestety zdarza) a miałbym 4kW PV na dachu i nie mógłbym z niej skorzystać. Koszt 4kWp wyniósł mnie 12tys.zł (w tym 2tyś akumulatory), zwrot 5 tyś. już dotarł, jeszcze teraz odpis od ulgi termomodernizacyjnej (widziałem, że zwiększyli na PV do 21%), czyli zostanie całkowity koszt na poziomie ok. 5500zł. Mam nadzieję, że się szybko zwróci :)
  7. Wybór taryfy G12AS to bardzo dobry pomysł. Miałem ją przez cały 2019 rok i jestem zadowolony. Tylko trzeba wiedzieć jak ją liczą, a nie tak jak Ty napisałeś że tylko w nocy taka cena. Porównują Ci każdy okres rozliczeniowy (miesiąc lub dwa - zależy jak wybierzesz) do tego samego w zeszłym roku. Wszystko do tej samej wartości kWh (dzienna+nocna) co w zeszłym okresie liczyli mnie w PGE za 0,28zł/1kWh, a wszystko to co w nocnej taryfie ponad, to po 0,13zł/1kWh. W ciągu dnia przepalałem sobie piec zasypowy, a w nocy grzałem elektrycznym kotłem. Za cały rok prąd+ekegroszek wyszedł mnie tyle samo co za poprzedni rok, gdzie grzałem tylko ekogroszkiem - czyli naprawdę tanio i miałem mniej roboty z piecem przez to. Ważne jest abyś nie miał w poprzednim roku (do którego będę Cię porównywać z obecnymi rachunkami) za dużych kosztów za energię bo wtedy się nie będzie opłacało.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.