Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek luzem czy workowany.


jacekmury1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wyleczyłem sie z kupowania na składach,  obecnie kupuje workowany Retopal i Karlik z PGG. Popiołu masa ale spokój z spiekami, zerwanymi zawleczkami, kamieniami i.t d. Węgiel bezpośrednio z kopalni, tylko jak sam pojedziesz i dopilnujesz , inaczej to loteria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ub. roku w marcu była obnizka Retopalu luzem na kop. Ziemowit do 590 złbr/t ba.

3 tony z przywozem kosztowaly mnie 2000 zl. Koszt 4 palet workowanego po 750 kg(razem 3 t) wynosił z dostawa u mnie chyba 2600 zl. 600 zl to jest ta róznica jaka uzyskałem podsuszajac i workujac te 3 tony.Przywieziony luzem prosto z kopalni , bardziej wilgotny niz workowany .

W tym roku jak bedzie obnizka na wiosne , tez zrobie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupowałem Karlika w big-bagu i wilgotność była ok.3,5 %. (sprawdzona po 48 godzinach suszenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Workowany kupiłem raz i o raz za dużo , tylko luzem bo wyschnie i gitara w workowanym zawsze jest wilgoć mimo że wydaje się suchy , nie zazdroszczę ludziom którzy mają maluteńkie składziki i sa nijako zmuszeni na workowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale Retopalem druga zimę(na pierwsza kupiłem workowany w sklepie @), przy tych temperaturach wtedy i dzisiaj wystarczajaco mocny..Dom pietro ,150 m2 do ogrzania ,styro na scianach 15 cm, strop 30 cm wełna , poddasze nieuzytkowe  nie ogrzewane (komin ocieplony 5 cm wełna skalna, szczyty ocieplone od srodka  10 cm styro).Myslałem o zakupie palety Karlika na próbe na wieksze mrozy .Na razie na wypadek wiekszych mrozów mam 3 worki EKORETU (zakupione u producenta). Zaklad Przeróbczy Juliusz, gdzie "wytwarzaja"  EKORET i inne mocniejsze niz Retopal ekogroszki mam w odległosci 8 km, wiec awaryjnie to i autem osobowym moge przywiezc 10 workow w razie silnych mrozow ,gdyby Retopal nie dawał rady.25 MJ Retopala  mysle ,ze jednak da radę.

Palenie Retopalem bezproblemowe, bez sadzy i spiekow  , popiół jest zgodnie ze specyfikacja.Workowany bezposrednio na kopalni (ze sklepu internetoweo pgg) , jest bez "niespodzianek". Kolega kupił ekogroszek na "zaprzyjaznionym " składzie i zaliczyl przy spalaniu 2 ton 10 zawleczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem przed chwila na Katowicki Wegiel, Zaklad Przerobczy Juliusz w Sosnowcu, Ekoret luzem  (26 - 28 MJ, RI 0-10)  kosztuje 701 zł br/t bez akcyzy.

Mam blisko,moze warto zamowic na wiosne transport za 100 zl 1.5 t Ekoretu luzem Multikarem?

Palił  ktos Ekoretem w OEPM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekoret super opał,mało popiołu lecz u mnie sprawdza się w temp,poniżej zera.W temp.obecnych tzn. powyżej 5st. wali sadzą.Zaznaczę,że mam ruszt wodny.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję workowany w lipcu i sierpniu jak są upały. Nie wiem jaką ma wilgotność ,ale woda w zasobniku się nie skrapla, nawet jak wyłączone jest dosuszanie a ręce mam suche jak nim mieszam .-)

Nie demonizowałbym tego eko w workach (worki ze sztucznego materiału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma warunki w kotłowni i jakieś sensowne punkty zakupu, to lepirj luzem. Bo i towar widzisz, możesz sobie wziąść próbkę 2-3 worki i sprawdzić i ładnie Ci z czasem przeschnie. Ja niestety zmuszony jestem do workownego. jeszcze do 3 lat wstecz nie było problemu. Niegdyś powtarzalnym i bardzo dobrym paliwem był Prestige, potem jak się spaskudził był Skarbek Bobrek. O opale wtedy nie myślałem. Teraz każdy zakup to loteria. Super pod względem mocy i popiołu paliło mi się Kolumbusem, jednak mam trochę stracha, bo nawet przy max podawaniu nie chce mi się zrobić kopczyk i żar wydostaje się z rury i boję się o mój już prawie 14 letni kocioł, aby go nie wypaliło. Jakbym miał miejsce to bym kpował luzem, tym bardziej, że się ludzie u  nas organizują i latem kupują na spółkę całe transporty prosto z kopalni w fajnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 12:08, JorgusEmh napisał:

Zadzwonilem przed chwila na Katowicki Wegiel, Zaklad Przerobczy Juliusz w Sosnowcu, Ekoret luzem  (26 - 28 MJ, RI 0-10)  kosztuje 701 zł br/t bez akcyzy.

Mam blisko,moze warto zamowic na wiosne transport za 100 zl 1.5 t Ekoretu luzem Multikarem?

Palił  ktos Ekoretem w OEPM ?

Byłeś w tym Sosnowcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , teraz nie byłem.Do konca tego sezonu od polowy grudnia pale jeszcze 2 paletami Retopala sprzed 2 lat.Kupiłem wtedy 5 palet na pierwszy sezon grzewczy OEPM.Nie wiedziałem  ile spale a jednoczesnie był to pierwszy sezon po ociepleniu domu.Po tych 2 sezonach i tak zostanie mi w piwnicy ok. 2.3 t Retopala przywiezionego luzem w ub. r w marcu z Ziemowita.Wiec ewentualny przywóz Ekoretu wchodzi w gre  dopiero w marcu i to w ilosci 1.5 t, bo wiecej trudno bede miał ulokowac w piwnicy.Zalezy tez jaka wtedy bedzie cena Ekoretu,pewnie nie spadnie do ceny Retopala z marca ub. Na Ziemowicie  byla wtedy  -590 zł br/t ba.Karlik tez miał wtedy obnizona cene cos o ok. 50 zl/t.Ta obnizona cena z obecnej ,czyniła przywóz gratisowym przy ilosci 3 t.

Przy obecnych zimach Retopal to najlepsze paliwo dla mnie , nie wiem czy szukajac bardziej energetycznego ekg nie prosze sie sam  o problemy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zgodzę się z opiniami, ze zakup luzem ma sens.

Napiszę dlaczego.

Kupiłem 4 tony na pobliskim składzie, dowóz był 2x2tony. Syfu i pyłu co nie miara, wokół domu jak na składzie węgla, czyszczenie nawet myjką cisnieniową potem zajęło pół dnia. Ok, dało się przeżyć a teraz najlepsze.

Ten rzekomo sam eko tyle że paczkowany spalał sie fajnie na popiół a ten co mam to masa popiołu i spieków. Czyli codziennie czyszczenie popielnika i zrzucanie spieków z korony, bo robia się takie kalafiory, które mocno tłumią przesuw. Żadna korekta nadmuchem itp. niczym nie skutkowała. Poprpstu przywyczaiłem sie że na tym weglu kocioł nie jest bezobsługowy.

I teraz najlepsze, z zamówionych 4 ton zeszło mi do tej pory 1,7t a w boxie węglowym zostało na oko 1,5 tony. Czyli przywiezli 3,2t a 800 poszło się je...

Jednym słowem oszustwo, bo jak Wam przywiozą pod dom, to jak niby zważycie czy na pace są 2t zamiast 1,6t ?

Dla mnie 800kg w plecy to prawie 2msce palenia, cóż mówi się trudno.

A wyliczenia są prawdziwe, bo wagowo odmierzałem co i ile za każdym razem wsypywałem, nawet podziałke miałem w zasobniku co 10kg poznaczone.

Ja nie widzę sensu na taki zakup.

Teraz tylko kupię workowany i nawet jakby mial być wilgotny to 4 worki rozsypie w boxie do przeschnięcia i co 7 dni wsypię przeschnięty.

Nawet jakbym miał na worku strate 1kg, to przy tonie to daje 40kg w plecy a nie 200 !!!!

Teraz pytanie, czy Karlika z PGG zamawiacie w ciemno czy jest na Śląsku jakiś skład że mozna podjechać i zobaczyć i sie zdecydować ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.