Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bosch sterownik CW400 krzywa grzewcza


adamek80242

Rekomendowane odpowiedzi

no coś pamietałem tylko nie byłem pewny wartości

dzięki za uściślenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"według temperatury zewnętrznej" ma zafisowany punkt poczatkowy dla +20stC na +25stC.

"... z punktem początkowyn" można ustawić punkt początkowy krzywej ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam podobny problem może akurat ktoś pomoże sterownik ten sam Bosch cw400 1 obieg grzewczy temp ustawiona na 21 st. I mimo że jest ta temp. piec się nie wyłącza stałe pracuje. Nie przegrzewa zmniejsza grzanie ale nadal pracuje zużycie 11m3...ustawiony wg. temp. pomieszczenia. Podpowie ktoś jak zrobić żeby jednak się wyłączal i nie pracował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 12:55, Pergam napisał:

Witam. Mam podobny problem może akurat ktoś pomoże sterownik ten sam Bosch cw400 1 obieg grzewczy temp ustawiona na 21 st. I mimo że jest ta temp. piec się nie wyłącza stałe pracuje. Nie przegrzewa zmniejsza grzanie ale nadal pracuje zużycie 11m3...ustawiony wg. temp. pomieszczenia. Podpowie ktoś jak zrobić żeby jednak się wyłączal i nie pracował? 

Posiadasz termometr zewnętrzny podpięty do kotła?
Zmień w cw400 na prace  krzywa grzewcza z punktem początkowym.
Czego to obieg podłogówki czy grzejniki 

Przy krzywej dąży się do tego aby kocioł się nie wyłączał i pracował z taka mocą aby zrównoważyć straty budynku a zarazem utrzymać zadana temperaturę w pomieszczaniu (jest to najbardziej ekonomiczna praca). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pergam

Gdybyś wypełnił profil wiadomo by było więcej o tym ile grzejesz i jaką masz instalację. Łatwiej byłoby ocenić czy podane zużycie jest duże czy małe a może "w normie". nie bardzo też rozumiem potrzebę zmuszenia kotła do wyłączania się. Ekonomiczniej jest jedynie uzupełniać bieżące straty ciepła niż potem odrabiać z nadwyżką straty powstałe po wychłodzeniu nie tylko powietrza ale i masy ogrzewanego budynku. Jeśli kocioł utrzymuje zadaną temperaturę i nie przegrzewa dla mnie oznacza to, że jest własciwie ustawiony i pracuje na pokrycie strat. Takie są w danym momencie i zmiana charakterystyki pracy kotła może przynieść efekt odwrotny czyli wzrost zuzycia gazu na skutek konieczności pracy z wyższą mocą po okresie "bezrobocia" Dodatkowo jeśli masz podłogówkę to ponowne rozgrzanie całej masy wylewek jest dużo bardziej energochłonne niż utrzymywanie ich stałej temperatury. Zmiana ustawień na "z pkt poczatkowym" da ci dodatkowo możliwość korygowania drugiego parametru krzywej grzewczej. czy wpłynie na zmniejszenie zużycia ? trudno powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kocioł Bosh condens sterownik cw400 pogodowa chce dogrzewać klimatyzatorami na razie ustawione w sterowniku wpływ pomieszczenia brak wyłączone -grzeje tylko jak zwiększyć zmniejszyć temperaturę w krzywej  pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o korekty temperatur krzywej grzania w CW 400 to w menu serwisowym w sekcji ustawienia ogrzewania wybierasz obieg dla którego chcesz zmienić i tam masz ustawienie krzywej grzania. wchodzisz i zmieniasz zależnie od tego co masz ustawione albo tylko punkt końcowy albo obie krańcowe temperatury (instrukcja ładnie to opisuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które dokładnie parametry zmienić by było cieplej /zimniej  gdy klima będzie dogrzewać  ?.gdy mam wyłączona opcja wpływ pomieszczenia to wtedy czujniki nie będzie "widział" klimatyzatora pozdrawiam.to mój pierwszy sezon z piecem

IMG_20210120_090200.jpg

IMG_20210120_090152.jpg

IMG_20210120_085717.jpg

IMG_20210120_085747.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wszędzie ustawione termostaty, to nie musisz nic robić.

Jeżeli w pomieszczeniu, w którym masz sterownik, masz termostaty ustawione na maxa, to włącz wpływ pomieszczenia np: na 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ pomieszczenia reguluje temperaturę zadaną na zasilaniu obiegu  dla podłogówki, grzejników. Wartość tego ustawiania to liczba stopni  jaka kocioł  może obniżyć lub zwiększyć aby uzyskać zadana temperaturę. 

wartości są rożne dla podłogówki i grzejników, ale nie pamiętam jak to się przeliczało 

 

Edytowane przez zip20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2021 o 09:41, gbbsoft napisał:

Jeżeli masz wszędzie ustawione termostaty, to nie musisz nic robić.

Jeżeli w pomieszczeniu, w którym masz sterownik, masz termostaty ustawione na maxa, to włącz wpływ pomieszczenia np: na 3

mnie chodzi o takie coś :jak uruchomie klimatyzator  (na dole)to gdy wpływ pomieszczenia bedzie na 3 to piec sie wyłaczy ,a mam jeszcze piętro i chce tam by tam  grzało a jak widać na zdjęciach sterownik jest na dole koło  nieopodal  klimatyzacji

punkt początkowy w krzywej zwiększa/zmniejsza temperaturę? przy wyłączonym wpływie pomieszczenia?

wpierw miałem kocioł -fotowoltaika -klimatyzacja 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększysz punkt początkowy, to temperatura wody w obwodzie się zwiększy.

Aby szybko zwiększyć temperaturę wody w obwodzie wystarczy zwiększyć temperaturę na sterowniku (np w trybie manualnym)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz po prostu inną żądaną temperaturę w pokoju, a cała automatyka wliczając w to krzywa grzania i wplyw pomieszczenia tak steruję piecem, aby Twoje żądanie spełnić.

Samo podniesienie żądanej temperatury w pokoju powoduje przesunięcie krzywej grzania. A podniesienie jej powyżej aktualnej temperatury w pokoju dzięki opcji 'wpływ pomieszczenie' jeszcze bardziej może ją podbić.

Możesz wyłączyć wpływ pomieszczenia, wtedy system nie będzie czuły na klimatyzację.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak koniecznie chcesz, aby się wyłączał, musisz przestawić w tryb 'Sterowanie wg temp pomieszczenia'. Tylko wtedy nie potrzeba krzywej grzania ani termometru na zewnątrz.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się z krzywej? Wtedy by delikatnie dobijal i się wyłączał. Kiedyś gdzieś wyczytałem że jeśli usawi się wpływ pomieszczenie na 10k i przegrzeje 0.5 stopnia to się wyłączanie grzanie. Tylko nie mogę znaleźć gdzie to było napisane... W moim przypadku podlogowka chodzi non stop a chce żeby grzejniki się wyłączał. Mam dwa obiegi a grzejniki steruje cr100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.