Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bosch Condens GC9000iW + CW400


macsss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie piec Bosch Condens GC9000iW +CW400 pomoc w ustawieniu  domek ocieplony pow. mieszkalna ok.100m2 w całości podłogówka (w 4 pomieszczeniach sterowniki temp.) CW400 wkońcu przeniesione do mieszkania dzięki koledze TIMON i 2 grzejniki (połączone na tym samym co podłogówka ) ustawienia  jak na zdjęciach, temp w domu 22.5 - 23stopnie spalanie gazu wg stanu licznika 5m3 w ciągu 24h (18-19.11) temp na dworzu około 10stopni i teraz najgorsze odpalanie w ciągu 24h około 100x

 

I teraz najważniejsze PRZEPRASZAM SZYPIORA ZA UDZIELANIE SIĘ W ZŁYM TEMACIE :)

IMG_20191119_222310.jpg

IMG_20191119_222323.jpg

IMG_20191119_222330.jpg

IMG_20191119_222337.jpg

IMG_20191119_222347.jpg

IMG_20191119_222354.jpg

IMG_20191119_222403.jpg

IMG_20191119_222414.jpg

IMG_20191119_222420.jpg

IMG_20191119_222426.jpg

IMG_20191119_222442.jpg

IMG_20191119_222508.jpg

IMG_20191119_222518.jpg

IMG_20191119_222530.jpg

IMG_20191119_222540.jpg

IMG_20191119_222650.jpg

IMG_20191119_222707.jpg

Edytowane przez macsss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu większość nastaw jest niewłaściwie dla podłogówki, trzeba sporo poprawić, jak masz czas i cierpliwość to można wykonać przez forum, jak nie to szukaj kumetego od tego kotła i niech ci pomoże bezpośrednio lub na priv.

W pierwszej kolejności przestaw pompę na pracę non stop - czyli wybieg pompy 24h.

Po drugie trzeba dostosować pompę do potrzeb podłogówki- tak aby były odpowiednie przepływy w pętlach.

Po trzecie ustaw moc max kotła przy ogrzewaniu na 40%

Po czwarte zwiększ okres blokady cyklu np do 30-45min.

Po piąte zanim coś zaczniesz zmieniać zapisz stan nastaw przed zmianami - to najważniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa przy podłogówce powinna chodzić non stop i to ze stałą prędkością - zostaw ten nastaw charakterystyki co masz i zobaczysz co będzie, podobnie z mocą pompy - ona powinna być taka, aby przepływ był stały dla całego czasu grzania podłogi.

Musisz doprowadzić do tego aby temperatura w domu była zależna tylko od temp zewnętrznej i nic więcej.

Możesz też obniżyć krzywą grzewczą o jakieś 5K.
Ale zmiany rób po kolei a nie wszystkie na raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sambor napisał:

Pompa przy podłogówce powinna chodzić non stop i to ze stałą prędkością - zostaw ten nastaw charakterystyki co masz i zobaczysz co będzie, podobnie z mocą pompy - ona powinna być taka, aby przepływ był stały dla całego czasu grzania podłogi.

Musisz doprowadzić do tego aby temperatura w domu była zależna tylko od temp zewnętrznej i nic więcej.

Możesz też obniżyć krzywą grzewczą o jakieś 5K.
Ale zmiany rób po kolei a nie wszystkie na raz!

Mądrze piszesz, ja u siebie mam grzejniki i sprzęgło hydr. zapewne dlatego lepiej  jak zależne od mocy.

Przy okazji tego kotła i tematu zapytam:

u mnie fabrycznie ustawiona jest krzywa grzewcza zoptymalizowana (brak ustawienia punktu początkowego).

Zostawić tak czy może zmienić na prostą krzywą grzewczą?

pozdrawiam 

Edytowane przez radko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor Ty się zapewne orientujesz te nastawienia od P1 do P6 to jest zależne od ciśnienia w układzie i tu pytanie ona powinna tak latać z obrotami tzn rano jak wstałem to słychać było 2tryby pracy jakby 2biegi pompy na zmianę i powiem tak po nocy (po 5 h) piec startował 10x jak wrócę do domu sprawdzę ile razy się odpalił ile gazu i jak długo pracował piec

Pozdrawiam Maciej

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, macsss napisał:

te nastawienia od P1 do P6 to jest zależne od ciśnienia w układzie

Nie prawda!

Tryby pracy pompy P1- P6 to stopniowanie ciśnienia dyspozycyjnego  czyli zdolności pompy do pokonania oporów hydraulicznych instalacji,

Im wyższe P to tym wyższe ciśnienie dyspozycyjne ale też mniejszy wydatek pompy i dlatego trzeba tak dobrać to P aby prawidłowo pracowała podłogówka - aby były w niej przepływy rzędu 1-1,5 a nawet do 2 l/min.

I o tym wczoraj ci pisałem aby sprawdzić przepływy, a dopiero ewentualnie potem to korygować zmianą wielkości P

Nie podałeś co zmieniłeś na noc w nastawach kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisze co pozmieniałem:

Punkt 1: zmiana pracy pompy na 24h tylko, że jak miałem wcześniej na P2 to pompa przy tym ustawieniu również chodziła przez 24h,

 

Punkt 2: zmiana przepływów nie zmieniałem ponieważ ten rozdzielacz do podłogówki jest u syna w pokoju i nie miałem możliwości wejść i się bawić ale wcześniej było ustawiane wszystko na 1l (przy tym ustawieniu na P2) mam tylko mniejsze nastawienie bo około 0.6 na wejściu w wiatrolapie,

 

Punkt 3: okres blokady cyklu 30minut,

 

Punkt 4: max moc kotła nastawione na 40%,

 

Pozdrawiam

Maciej

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą mocy kotła zmienia się moc pompy, ponadto ma ustawioną jakąś temp wody i praca pompy jest tak ustawiana aby ta temp była stała.

I jak jest za gorąca woda na wyjściu to pompa lekko przyspiesza , jak za zimna to zwalnia i tak w kółko.

To zależy od automatyki kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.