Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec witkowski 5 klasa problem prośba o pomoc


Elninioo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli deflektor ma na stałe zawiesie to pozostaje go wymienic na taki z wkrecanym , dać tylko oczko i pod półke. W irydzie są parametry dotyczące rodzaju dmuchawy, nie pamietam dokładnie jak wejść w tę część menu, można  wybrąć nastawy użytkownika i samemu dobrać. Generalnie rodzaj dmuchawy powinien być już wpisany w pamięć stera. Ewidentnie jest za dużo wiatru, i mimo nastawy na 1 bieg mocy min dmuchawy może pracować na większej mocy. Nastawy w menu użytkownika są w biegach, w menu serwisowym lub instalatora są w %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 pętle na 70m2 to troche długie te pętle posadzka równomiernie ciepła?

Godzinę temu, Elninioo napisał:

Podłogowka jest na 20 na piecu ustawiona

Na piecu ? a gdzie jest pomiar , masz na belce rozdzielacza ? .Piszesz że jak na kotle 65 stopni to w domu sauna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deflektor do usunięcia. Płomień powinien go dotykać górnym odcinkiem, więc powinien być około 20cm nad górą kopca. Przy obecnym zamontowaniu nie spełnia swojego założenia, a dodatkowo odbija temperaturę do retory i powoduje smolenie w rejonie retorty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mironw napisał:

patrząc na DTR-ke sterownika to producent fabrycznie ustawia go na max moc palnika

iryd.jpg

Każdy sterownik z pid musi znać max moc palnika żeby wiedział jak ma modulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Elninioo napisał:

Do usunięcia czy zmiana wysokości? 

Sam pisałeś że nie masz możliwości podniesienia więc odkręcić go. To nic nie kosztuje ponad twoje 2 minuty czasu.

Pomyśl o zakupie sterownika skzp-02 firmy Timel.  Super działa a do tego prosty w obsłudze i bardzo czytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Też mam piec od Witkowski Tomice. Posiadam Klaster 5 i powinnien być tam zamontowany podajnik ardeo a nie retortowy APRQ.Witkowski zrobił Cię w bambuko, włożył palnik miałowy bezklasowy do kotła 5 klasy. Znalazłem na forum jedną już osobę, która prowadzi rozmowy z tą firmą i prawdopodobnie skończy się w urzędzie ochrony konsumenta. Sprawdź dokumenty.

IMG_20201129_200326.jpg

IMG_20201129_200336.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ja 3 lata paliłem na APRQ i nie miałem z nim problemów , nazywając go palnikiem miałowym to wielka przesada bo spala wszytko i w zadowalający sposób , paliłem eko groszek pellet owies dowody są na YT , prawdą jest że sterował to TIMEL SKZP-02 .Jeśli chodzi o palniki innych producentów to nikt nie ma palnika dobranego mocą np 14 KW zawsze jest od do np 4-20 kw .Co do dymy mój palnik zadymiał kosz po około 3 min po otwarciu . Ja bym sprawdził komin (ciąg) szczelność całego palnika w szczególności miejsca montażu motoreduktora ewentualnie zdjąć deflektor .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna zasada: paliwo stałe pali się mocą " od-do". Jeżeli  chodzi o paniki to są dobrane do kotłów  i mają przejść  certyfikat na konkretnym opale.

@MGmati gdzie masz napisane że taki czy inny palnik musi! być zamontowany? Trzeba było kupić peleciaka albo gaz założyć. Przy odpowiednim opale i idealnych parametrach każdy palnik może sobie poradzić. Problem tylko że w warunkach domowych nigdy nie mamy równego odbioru ciepła a co za tym idzie stałej mocy i stałych parametrów. Możemy tylko dążyć do doskonałości. 

Jak oddasz opał do sprawdzenia w laboratorium to pewnie wyniki będą rozbieżne z tym co piszą na workach...

Ja wsypuję opał i wyrzucam popiół. Na tym polega palenie a nie na siedzeniu przy sterowniku cały sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8010W moim przypadku tak jest Witkowski, aby jego piec dokładniej Klaster 5 mógł być dopuszczony jako piec 5 klasy musiał przejść badania w instytucie energetyki i testy były prowadzone w laboratorium badawczym kotłów i urządzeń grzewczych. Na palniku ARDEO były prowadzone badania i na jego podstawie zostało wydane świadectwo urządzenie przyjazne środowisku. Zapłaciłem duże pieniądze, a sprzedano mi inny palnik niż jest w świadectwie. I nie jestem jedyny oszukany.

Edytowane przez MGmati
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ciekawy temat . Jakbym już gdzieś takie coś czytał chyba na innym forum, a tam był taki doradca co zrobić aby wyrwać kasę od producenta.....

A przez 2 lata było wszystko ok??? A czasem kolega składając zamówienie nie życzył sobie właśnie tego palniczka???

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod dyskusję. Ktoś wspomniał o zrobieniu w bambuko. I tak zgadza sie. Witkowski do kotłów 5 kl. powinien włożyć palnik na którym uzyskał odpowiednie certyfikaty,czyli palnik Ardeo, a wkłada swój palnik APRQ, który wymaganych dokumentów nie posiada. Ogólnie nie jest to zły palnik ale biorąc pod uwagę obecne wymogi, których nie spełnia,dyskwalifikuje go po calosci. Kontakt z producentem i domagać się wymiany palnika , zwrócić uwagę na jego moc, ponieważ APRQ to 15-25 kw, do kotła 15 kw,średnio wypada.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Klaster stworzony w stowarzyszeniu powinien miec palnik ardeo i jest to napisane na ateście

To wiedzą wszyscy członkowie klastra.

Nie wiem na co się umawia dana osoba, bo inny z członków stowarzyszenia ładował ekoenergie, byc może ten uznał,że skoro ktos inny tak robi, to on też będzie.

 

Właściciel firmy Ardeo, którego palnik powinien być w kotle Klaster 5 jest we władzach stowarzyszenia, może do niego zadzwonić i zapytać?

Nie wiem co powiedzieć. Może zacząć o zapytania producenta, może to tylko pomyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputacja tego producenta (zresztą tego drugiego z klastra również) jest już mocno nadszarpnięta i było już dużo razy o tym na forum. Widzę że nie trafili na kogoś kto ma czas wziąć się za nich przez ten czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...........co zrobić aby wyrwać kasę od producenta.....
A przez 2 lata było wszystko ok??? A czasem kolega składając zamówienie nie życzył sobie właśnie tego palniczka???
Pozdrawiam. YARO


Co zrobić aby wyrwać kasę od producenta, powiadasz. Producent ma pewne zobowiązania wobec klienta, klient nie musi wszystkiego wiedzieć, A może to producent pomyślał"jak tu wyrwać kasę od klienta...." Palnik APRQ jest wyrobem w/w producenta ( ponoć także ściągnięty od innego, i nieco zmodyfikowany) Ardeo jest wyrobem obcej firmy, i trzeba się podzielić kasą. Więc co tam, klient się nie skapuje, i będzie gitara. Kolega Pieklorz skwitował krótko i na temat, w zasadzie nic do dodania.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam u siebie, rodziców i znajomego kotły Witkowskiego które montowałem. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Latem będę zamawiał i montował kolejny. Mam dokładnie taką konfigurację jaką chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




A ja mam u siebie, rodziców i................ Mam dokładnie taką konfigurację jaką chciałem.

Nikt nie neguje. Mowa jest o konkretnych przypadkach, sam montowałem ok 6.lat temu od nich kocioł, był również skonfigurowany według moich zyczen. Miałem zastrzeżenia do sterownika, ale innych wtedy nie mieli, został wymieniony bodajże 3 lata temu na SKZP 02. Jednak na chwilę obecną wybrałbym inny kocioł, np z firmy Sekom, Technixa. O ile dobrze pamiętam Witkowski zaprzestał produkcji kotłów po wpadce z próbą skopiowania palnika, prawa patentowe i takie tam.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co to wnosi?

1. Po zakupie należy sprawdzić zakup czy jest zgodny z zamówieniem i dołączonym kwotami. Z tego co piszesz to nie jest więc,  po co go pozwoliłeś rozładować, zamontować i używać?

Jeżeli nawet zauważyłeś niezgodność to trzeba było to reklamować przed użyciem.

2. Nie każdy jest niezadowolony z tej firmy. Niektórzy wręcz przeciwnie. 

3. Jestem zwykłym klientem który jest zadowolony. ( żeby nie było że reklamuję firmę jako może ich człowiek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.