Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec witkowski 5 klasa problem prośba o pomoc


Elninioo

Rekomendowane odpowiedzi

Tabliczka na kotle


Moc

I pojemnosc wodna


Ile masz pomp CO

To ustaw na glowicach 3 na kaloryferach


Czy ten sterownik ma strefy ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem niewlasciwie dobrana moc palnika do mocy kotla aczkolwiek teraz takie gdybanie jest bez celowe

Na twoim miejscu poszedlbym w kierunku uruchonienia stref,

Opisze moja instalacje i jej sposob pracy zeby zobrazowac cel

Kociol 25 kw a powinien byc 15 kw, palnik moc 15-25 kw

W obiegu 3 pompy, i wymiennik plytowy
1 pompa kotlowa, kociol - wymiennik
2. Pompa CO
3. Pompa cwu

I teraz pompa CO jest zmostkowana z cyrkulacja Cwu pozwala to na rotacyjna prace pompy 7 minut na 23 minuty pauzy inaczej w domu idzie dostac pierd.....


Zapytalen o strefy, bo mozliwe ze przy tej mocy kotla tylko praca czasowa pompy CO zapewni ci komfort i spokoj


Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli strefy w sterowniku

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tu masz link do mojego sterowania ponizej sa pokazane strefy i czas pracy

 

 

 

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

ab7f5750c52da6dee78e42a6b943fe3c.jpg066182cb17ffeaab284ed29b4af7a288.jpg

 

Sorry ale nie wiem co to są za strefy w sterownik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega steruje temp. W pomieszczeniach

A druga sprawa kolega ma zawor 3d jakie ma zadanie i jak jest ustawiony

Co to za zawor temperaturowy ??? z lewej przy dolnej pompie ????

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze nie rozumie sensu tego 3d

 

 

Woda ktora wraca z

CWU - wchodzi do zaworu czy do glownego powrotu

 

CO - wchodzi do zaworu czy do glownego powrotu

 

Podłogówka - wchodzi do zaworu czy do glownego powrotu

 

 

Zrob blizsze zdjecia tych zaworow

 

 

Jak sterujesz temp.podlogowki tzn. Rtl-a czy termostat pokojowy

 

 

Wrzuc zdjecie tej rozdzielni ale calej

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dokladnie widze mieszasz 50/50 wode wychodzaca z woda wracajaca

 

 

To ile stopni ma ta woda ???????

 

 

Czy zabezpieczenie instalacji jest przed czy za tym zaworem 3d

 

 

 

Ile masz m2 bo nie napisales

 

 

Czy masz zabezpieczony powrot kotla ?????

 

 

w pierwszej kolejnosci ustawilbym ten 3d na 75/25 woda wychodzaca z kotla/woda wracajaca - i tu uwaga nalezy to robic dokladnie i powoli zebys kotla nie rozp....

 

Cieplejsza woda pojdzie na uklad wiec na kaloryferach zrob 3

 

 

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w sterownik  z pid np.skzp02. 

Do tego czujnik temperatury pokojowej za 50zł lub panel z czujnikiem i komfort murowany. Można wtedy ustawić temp. w pomieszczeniach  lub obniżenie  nocne w określonych godzinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAIZOLUJ CZUJNIKI , bo biorą temperature  otoczenia i kłamią ,  izolacja termaflexa i szczelnie owinąć   .A co to za czujnik na trójniku , bo kotła to ten niebieski po prawej ?

Dolna pompa od podłogówki? to zrób zdjęcie jak jest wpięty powrót do 3d za zasobnikiem , ten zawór zwrotny nie powinien być za pompą tylko na powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iryd nowszy model nie jest złym sterem, ale niestety dla laika nie do ustawienia. Co do kotła Witkowskiego już dwa razy spotkałem się że wsadzili palnik potwora 15-25kw do kotła 12 kw. U nich konstruktor nie ma pojęcia o doborze palnika do wielkości kotła. Pojemność wodna w 14 kw kotle praktycznie taka sama jak w 19kw. Jeśli kocioł na gwarancji "goń" ich niech wymieniają palnik na mniejszy. Samo dymienie z kosza. Źeliwniaki lubią sobie podymic , a i kosz potrafi się pocić. Dymienie zazwyczaj powstaje przy niskim żarze na palniku, dmuchawa nie może przebić spalin przez żar i cofa się w rurę palnika i do kosza. Nastawy na sterze mają wpływ na to. Palnik to chyba APRQ, wynalazek jakich mało, nie wiem kto im to ustrojstwo opatentował.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzięki poradom z forum kolega z powodu dymienia w koszu ...musi zmienić... kocioł...... palnik..... samochód...... i kobietę......

A chodziło o dymienie w zasobniku.....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba sie wystraszyl :-(

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2019 o 15:21, Zbyszko125 napisał:

Iryd nowszy model nie jest złym sterem, ale niestety dla laika nie do ustawienia. Co do kotła Witkowskiego już dwa razy spotkałem się że wsadzili palnik potwora 15-25kw do kotła 12 kw. U nich konstruktor nie ma pojęcia o doborze palnika do wielkości kotła. Pojemność wodna w 14 kw kotle praktycznie taka sama jak w 19kw. Jeśli kocioł na gwarancji "goń" ich niech wymieniają palnik na mniejszy. Samo dymienie z kosza. Źeliwniaki lubią sobie podymic , a i kosz potrafi się pocić. Dymienie zazwyczaj powstaje przy niskim żarze na palniku, dmuchawa nie może przebić spalin przez żar i cofa się w rurę palnika i do kosza. Nastawy na sterze mają wpływ na to. Palnik to chyba APRQ, wynalazek jakich mało, nie wiem kto im to ustrojstwo opatentował.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

To co piszesz ma sens a może potrafisz jeszcze coś podpowiedzieć z tymi ustawieniami żeby podnieść ten żar? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A deflektor podniosles wyzej jesli sie w ogole da to zrobic ????


Przy tak nisko zawieszonym deflektorze nie ma mozliwosci podniesienia paleniska no chyba ze zle widze


A na czym wisi ten deflektor ????




Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się go w żaden sposób podnieść i tak naprawdę opiera się na palenisku i popiole. Dziwna sprawa... A ustawieniami żeby żar podnieść? też są spieki i deflektor aż się na nich czasem kładzie i go przekrzywia... Najchętniej wymienil bym  piec na ten 4 klasy był o niebo lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy deflektorze skrócić trzeba łańcuch lub zamontować inaczej niż fabryka. Jeżeli to 5 klasa to nie ma ruszt więc masz dłuższy łańcuch.

Jak spieki to za dużo powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kto wymyślił taką komorę. Rozumiem że on jest przykręcony do półki? 

Jeżeli tak to go wykręć. Deflektor nie może być utopiony w palniku tylko musi wisieć kilka cm  nad nim.

Jak masz spieki to zmniejsz powietrze max. lub przysłoń przysłonę na wentylatorze. 

Jaki masz sterownik? 

Edytowane przez 8010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na post 17 to jakieś 5 cm miejsca jest , ale wydaje mi się że to dołożony delektor  bo nawet nie na środku on jest . Ten kopczyk to bardzo nisko jest i zatkane otwory powietrza w koronie prawdopodobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zmniejszam powoli i przysłona też lekko skorygowalem. Sterownik to iryd pid. A jaka jest szansa żeby częściej mu dawkowac paliwo i zmniejszyć dmuchawy to może tak nisko nie będzie opadal żar? Jakie jest zagrożenie że żar spadnie za nisko i zapalic się wtedy może w zasobniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szczelnie zamkniętym  zasobniki nie ma możliwości  żeby  się  zapalił.  Jak będzie  zbyt wysoka temp podajnika to sterownik wyrzuci żar w pipielnik i piec zgaśnie.  Jeżeli miałeś  za dużo  powietrza to kopczyk się  wypalił i były spieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

55 minut temu, mironw napisał:

patrząc na post 17 to jakieś 5 cm miejsca jest , ale wydaje mi się że to dołożony delektor  bo nawet nie na środku on jest . Ten kopczyk to bardzo nisko jest i zatkane otwory powietrza w koronie prawdopodobnie

Nie do końca. Wystarczy że  jest mały kocioł  a duży gabarytowo palnik.

Niestety autor forum nic nie napisał o o stalacji ale się domyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.