Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec witkowski 5 klasa problem prośba o pomoc


Elninioo

Rekomendowane odpowiedzi

@8010 @Zbyszko125 możecie podesłać zdjęcie jak macie zamontowany deflektor, bo w moim Klaster 5 wydaje mi się bardzo nisko i nie ma możliwości podwyższyć . Dzwoniłem do firmy mają przyjechać z nowym  Palnikiem obrotowym ARDEO AZP-TR 25KW. Jak pytałem czy idzie coś zrobić z tym deflektorem aby był wyżej twierdzą, że jak przyjdzie nowy palnik będzie niżej. 

IMG-20201126-WA0009.jpg

IMG-20201126-WA0022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie nie mam tego kotła, ten o którym pisałem jest u rodziców, a wspomniany wcześniej u kuzyna. Deflektor ok 15 cm nad korona palnika, zależy od kilku rzeczy np wielkości i rodzaj palnika. U Ciebie stanowczo za nisko

@8010 nie jest do końca tak jak piszesz. Mam styczność z 2 kotłami z tej firmy. U rodziców jest w miarę ok, a że był kupiony jeszcze przed zmianą przepisów nikt o nic nie ma pretensji. kocioł u kuzyna, jak się później okazało, został wprowadzony w błąd, kocioł powinien mieć odpowiednie certyfikaty itd, a o tym kuzyn dowiedział się już po wszystkim. Należy też zwrócić uwagę na pewien fakt że spora część producentów stosuje palniki o dużo za dużej mocy do kotłów, palnik ma być dobrany mocowo do kotła, a nie jak w przypadku w/w. Warto wspomnieć że np jedna ze znanych firm wkłada palniki o mocy np 9kw do kotła 9 czy 12 kw, ale już do 15 kotła daje 15 palnik. I te palniki mają moc nominalna 15 kw + kilka%, a nie 15 i ponad połowę ponad to jak właśnie APRQ 15-25 kw
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.