Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ustawienia wypływu wody z pieca


kott

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, audilhr napisał:

Powiem tak do autora przepraszam ale nie mow.nam co mówił Janusz co robił tą instalacje tylko otwórz czopuch na max i ten zawor na max a raczke odkręcić i wyrzucić zeby ktoś kiedyś przypadkiem nie przekrecił. 

Strach pomyśleć, czy ten kocioł jest w ogóle zabezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-montaż RCK i raczej na czopuchu, bo wyczystki nie widze. 

- są w tym kotle jakieś zawirowacze spalin? 

-pompy kotlowej też raczej nie ma. 

Gmaj22... Tego też pewnie nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCK dałbym w kanale kominowym, poniżej podłączenia czopucha do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
3 minuty temu, kott napisał:

zadzwoniłem do znajomego i kazał mi z powrotem przymknąć zawór wypływu wody do połowy to się temp na kotle podniosła o 2 st ,

A drugi znajomy kaze ci zamknac czopuch. Czlowieku wylacz ten kociol. Powyciagaj wszelkie wtyczki. Pozakrecaj wszelkie  zawory. Napewno zmarzniesz. Ale tez zdrowiej i dluzej pozyjesz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kott napisał:

zadzwoniłem do znajomego i kazał mi z powrotem przymknąć zawór wypływu wody do połowy to się temp na kotle podniosła o 2 st ,

Weź tak na zdrowy rozum pomyśl. Kryzujesz zasilanie instalacji zaworem. Zmniejszasz przepływ cieczy przez układ, bo woda ma większy opór. To samo osiągniesz zmieniając bieg pompy na niższy. Nie robi się takich rzeczy, bo są po prostu niebezpieczne. Jak już coś kryzować to na powrocie.

Forum rządzi się swoimi prawami i czasami ludzie naprawdę piszą głupoty, ale akurat w tym temacie dobrze Ci radzą. Jak nie chcesz ich słuchać i masz większe zaufanie do swoich "fachowców" to niepotrzebnie zakładałeś temat.

 

PS Zamykanie czopucha, bo ktoś sprawdził na łapę ?  Jak ktoś ma XX letnie doświadczenie, to faktycznie można coś wywnioskować tą łapą, tylko nie byłbym taki pewny, czy ww fachowiec takie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kott napisał:

zadzwoniłem do znajomego i kazał mi z powrotem przymknąć zawór wypływu wody do połowy to się temp na kotle podniosła o 2 st ,

Jak widzę takie teksty, to od razu budzi się we mnie potrzeba wysłania smsa o treści POMAGAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega zrobi zdjęcie jak się pali w kotle? Bo nic o tym nie wiadomo. Wgl zacząć od opisu instalacji itp. Posiedz trochę przy kotle i zrozum swoją instalacje co jak działa i na co wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to niech pokaże, jakie ma zabezpieczenie kotła. Bez tego nikt rozsądny nie powinien dawać żadnych rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie bezpieczeństwa otwarte podłączone bezpośrednio z kotła lub naczynie przeponowe, zawór bezpieczeństwa, zawór DVB ewentualnie wężownica schładzająca - jest choć dwie rzeczy z wymienionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół na pół już też wykorzystał na zaworze na wyjściu przy kotle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na finał proponuję zakręcić jeszcze ten zawór na wyjściu, a jutro będziemy słuchać w wiadomościach o tragedii w miejscowości .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

A ile jest takich instalacji zagrazajacych zyciu? Kiedys dojdzie do tgo, ze bedzie trzeba robic coroczne, platne przeglady jak w samochodzie. Wtedy oczywiscie podniesie sie larum. Ze sie panstwo wpieprza. Ze naklada dodatkowe oplaty itd. Ale w tym jednym przypadku zycie moze by to uratowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.