Skocz do zawartości

dragan

Nowy Forumowicz
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O dragan

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  dom ocieplony, 200 m2
 • Kocioł
  PC + zasypowy, moderator 22 kW

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  małoposka

Ostatnie wizyty

554 wyświetleń profilu
 • Ryni

 1. Przy paleniu od góry nie należy dawać warstw drewna tylko niewielką ilość podpałki (drobnych drewienek). Warstwy drewna prawdopodobnie były zbyt szczelne i ograniczyły odpływ spalin oraz nadmiernie podniosły temperaturę pod nimi co doprowadziło do nadmiernego zgazowania węgla. Warto również przed otwarciem drzwiczek zasypowych otworzyć na kilka kilkanaście sekund popielnik aby jeśli nie nie dopalają się gazy te gazy się dopaliły. Po przeczytaniu jeszcze raz twoich opisów przypuszczam że podstawowym problemem jest to że palisz od góry drewnem. Drewno nie za bardzo nadaje się do palenia od góry z tego podstawowego powodu że najczęściej cały zasyp się rozpala. Żar osypuje się między szczapami drewna i rozpala niżej położone drewno i węgiel. Rada jest taka aby nie kłaść trzech warstw drewna na węgiel a jedną lub dwie warstwy i drewno układać szczelnie.
 2. Przy paleniu od góry nie należy dawać warstw drewna tylko niewielką ilość podpałki (drobnych drewienek). Warstwy drewna prawdopodobnie były zbyt szczelne i ograniczyły odpływ spalin oraz nadmiernie podniosły temperaturę pod nimi co doprowadziło do nadmiernego zgazowania węgla. Warto również przed otwarciem drzwiczek zasypowych otworzyć na kilka kilkanaście sekund popielnik aby jeśli nie nie dopalają się gazy te gazy się dopaliły.
 3. Czyżby Święty Graal zasypowców nadciągał? Żeby jeszcze tych graal-i było więcej i w rozsądnej cenie.
 4. To kiepsko, w małych (niskich) kotłowniach duży bufor jest kłopotliwy a dwa małe jeszcze bardziej. A miałem nadzieję że wreszcie pojawił się kocioł który nie wymaga wielkiego baniaka. Ciekawe co napiszą w DTR jeśli się w końcu pojawi na stronie.
 5. Tylko od jakiej mocy się ją liczy? Na stronie jest moc znamionowa, regulowana minimalna i regulowana maksymalna. W normie doczytałem się że jest moc nominalna i moc znamionowa (chyba używane zamiennie). Skoro kocioł ma możliwość pracy z 50% mocy znamionowej i spełnia normy emisji to wydaje się że wymagany zbiornik buforowy powinien być liczony dla mocy regulowanej minimalnej.
 6. Nie znalazłem na stornie Blaze jaka jest wymagana minimalna wielkość zbiornika akumulacyjnego dla poszczególnych kotłów ani czy są dystrybuowane w Polsce.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.