Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe z grzejnikami


mazilo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie będę próbował z termostatem w innym pokoju , choć nie przekreślam jego likwidacje . 

Głowice najzwyklejsze - nie wyraziłem się waszym językiem :-(

Jest już o niebo lepiej zwłaszcza w pokojach z grzejnikami , natomiast salon z podłogówka masakra -25,5 .

Dziś okoł 16:00 skręciłem zawór 3D na 1 ( zaraz za minimum) i zobaczę jak to będzie jutro .Przepływ na 1l/min . Ciężko jest cokolwiek regulować na 1 biegu pompy . Zastanawiam się czy czasem przy takim ustawieniu zaworu 3D nie jest za małe ciśnienie ....

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nadal za ciepło to ustaw przepływy na 0,8l/min - jak pamiętam to rzadko kiedy robiłem przepływy większe od 1l/min.

Sensowne minimum nastawy to 0,6l/min.

Jak już to opanujesz to za parę zł kupisz najprostszy termostat pokojowy i pod niego podłączysz pompę podłogówki, ale wtedy będzie wariował kocioł, więc może raczej nie rób tego.

(montażu tego termostatu od pompy podłogi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może siłownik do zaworu  na ten obieg i termostat do tego siłownika , bo jak  tylko przez jedną pętle wyłączać by trzeba było całą podłogę ( pompę  podłogi )  to znowu będzie porażka  z komfortem  w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2019 o 19:36, mazilo napisał:

Posiadam mieszkanie 83m2 ( niestety od dewelopera )w którym znajduje się ogrzewanie podłogowe (7pentli) , w małych pokojach grzejniki( 3 pokoje )

a salon jest podzielony na kilka czy ma jedną pętle

W dniu 17.11.2020 o 16:05, mazilo napisał:

Ona sama w sobie teraz działa za dobrze :-)

Co 10 cm to znaczy że jest gęsto ułożona , co  nie znaczy że żle - bezpiecznie na zimniejsze pory

Godzinę temu, sambor napisał:

Kolego nie pisz po za tematem i nie mieszaj - jak była potrzebna pomoc to kolega siedział cicho

Nie wiem dlaczego twierdzisz że nie na temat  skoro tylko w salonie jak pisze autor jest masakra to jak się nagrzeje pętla -pomieszczenie to przecież siłownik by ją odciął ,  a reszta by działała , a TY proponujesz odciąć pompę jak salon się nagrzeje ?a przecież rozdzielacz to już nie RTL tylko zawór  do siłownika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co proponowałem, ale zreflektowałem się jak sobie przypomniałem o mocy minimalnej tego kotła - ona wynosi aż 6kW i gdzieś ją trzeba "upchnąć"

Powinien być jakiś minimalny odbiór ciepła z kotła aby kocioł mógł dłużej pracować i nie taktował.

Potrzeba nastaw  przepływu , takich aby w pomieszczeniach była wymagana temperatura bez dodatkowych odcięć pompy czy pętli a tego na wczoraj nie było - czekamy aż autor się z tym upora, wiem że to potrwa, więc dajmy mu czas aż się odezwie.

Do przeróbki  namyślał się ponad rok, ale teraz może szybciej coś postanowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w salonie, 36m2, też, prawdopobnie instalator chciał zrobić dobrze i dał rozstaw prawdopobnie co 10 cm, są 4 pętle w tym jedna brzegowa. 
Przepływy ustawiłem, tak między 0,5-1 l/min, ile dokładnie nie wiem bo skala na rotametrze w tym zakresie nie jest aż 1 l/min i powyżej salon potrafił nagrzać się do 24 stopni.Po korekcie przepływów jest znacznie normalnej.
Pewnie można zmniejszyć temperaturę zasilania przez obniżenie np krzywej grzewczej, ale wtedy ciężko mi dogrzać łazienkę(8m2 po podłodze)do chociaż 23 stopni, a dodatkowo łazienka do dla mnie jedyne pomieszczenie, gdzie z chęcią akceptuje efekt chodzenia po cieplej podłodze.

 

 

Edytowane przez Klecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klecki napisał:

4 pętle w tym jedna brzegowa. 

to masz możliwość wyłączenia którejś a i tak ciepło się rozejdzie  , co innego jak jest jedna lub dwie na 30m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu bo może tu uzyskam odpowiedź. Moja sytuacja wygląda tak iż mam dwa rozdzielacze : do podłogówki z siłownikami i termostatami pokojowymi na każdej pętli a na piętrze rozdzielacz do podlogowki a na grzejnikach założone głowice termostatyczne. Takie rozwiązanie pojawiło się w tym poście. Wszystko działa choć mogło by być lepiej. Problem jaki chce rozwiązać to sytuacja gdy siłowniki zamkną obieg podłogówki w grzejniku zaczyna być słyszalny szum wody. Starałem się to zniwelować poprzez nastawy wstępne grzejników ale niewielka poprawa. Może osoby z większą wiedzą mają jakieś proste rozwiązanie? Z góry dzięki za pomoc. 

Edytowane przez Addagio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 2 lepsza, ponieważ pętla na swojej długości będzie bardziej równomiernie nagrzana.

A najlepiej odpowiednio ustawić przepływy oraz zawór.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.