Skocz do zawartości

Addagio

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 150m2
  • Instalacja
    110m2 podłogówka parter, 5 grzejników na pietrze
  • Kocioł
    Vaillant ecotec

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Skawina

Osiągnięcia Addagio

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam ponownie, rozwiązaniem mojego problemu okazało się wywalenie wszystkich zaworów termostatycznych i wymiana na najzwyklejsze. Z zaworem upustowym nie próbowałem, choć może zamontuje, mam wrażenie że woda płynie bardziej przez grzejniki bo na podłogówce mam przepływ max 1L/m a pompa na najwyższym biegu.
  2. Dziękuję za propozycję rozwiązania, mam pytanie? Jeśli dobrze zrozumiałem tym zaworem będę mógł ustawić stały przepływ wody w grzejnikach tak aby nie szumiały? Z taką ingerencję w układ raczej dam sobie radę, choć pewnie po sezonie grzewczym (spuszczanie wody z obiegu raczej odpada) U mnie ciśnienie przy pracującej pompce to 1,9 bar w spoczynku 1,3bar ale jeśli siłowniki zamkną podłogówkę nie następuje wzrost ciśnienia, piec pracuje póki temp zasilania nie podniesie się o 5st i wtedy następuje blokada palnika.
  3. Pompa jest oryginalna, podejrzałem jakaś Wilo, chyba ma autoadaptacje bo na ustawieniu 0 działa na 15%. Dz is próbowałem zmniejszyć w piecu na zaworze przelowowym prędkość ale jakiś efektów nie odczułem. Z hydrauliki jestem raczej słaby ale na ten zawór upustowy chociaż popatrzę. Mój instalator mówił że w każdej chwili można w łatwy sposób zamontować sprzęgło i mieszacz w kotłowni ale są to niepotrzebne koszty.
  4. Niestety widzę że nikt nie pomoże, zastanawiam się może jest możliwość zmniejszenia obrotów pompy zamontowanej w piecu? W menu obroty są już na 0 czyli 15% a szumi nadal :(
  5. Witam, mam instalacje co jak w temacie. Dom jednorodzinny 150m2 parter podłogówka, piętro grzejniki. Instalator zaproponował aby przewymiarować grzejniki aby cała instalacja była zasilana jedną niższą temperaturą (w przyszłości miała być pompa ciepła). Problemem jednak okazało się dogrzanie poddasza, na parterze są duże przeszklenia przez co duże zyski temp przy słonecznym dniu, dlatego postanowiłem zainstalować na listwie op siłowniki które zapobiegają przegrzaniu parteru. Niestety w momencie zamknięcia podlogówki w grzejnikach pojawia się szum przepływającej wody. Starałem się to zmniejszyć poprzez kryzowanie grzejników niestety bez skutku. Instalator twierdzi że niejedna taką instalacje zrobił i wszystko działa. Proszę o poradę co zmienić w instalacji lub jak wyciszyć grzejniki. Dolny rozdzielacz Górny rozdzielacz Te rurki z prawej strony to zasilanie podłogówki w łazience, wpięte do pierwszej pętli dolnego rozdzielacza. Wszystko napędzane pompą z pieca vaillant ecoTECpro na najniższym biegu.
  6. Wszystko zasilane jest pompą z pieca, pompa na najniższych obrotach. Grzejniki są przewymiarowane aby chodziły na niższej temperaturze.
  7. Witam, nie chcę zakładać nowego tematu bo może tu uzyskam odpowiedź. Moja sytuacja wygląda tak iż mam dwa rozdzielacze : do podłogówki z siłownikami i termostatami pokojowymi na każdej pętli a na piętrze rozdzielacz do podlogowki a na grzejnikach założone głowice termostatyczne. Takie rozwiązanie pojawiło się w tym poście. Wszystko działa choć mogło by być lepiej. Problem jaki chce rozwiązać to sytuacja gdy siłowniki zamkną obieg podłogówki w grzejniku zaczyna być słyszalny szum wody. Starałem się to zniwelować poprzez nastawy wstępne grzejników ale niewielka poprawa. Może osoby z większą wiedzą mają jakieś proste rozwiązanie? Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.