Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co może być jeszcze powodem że kocioł wchodzi w czuwanie w grzaniu cwu już nie wiem gdzie szukać obniżałem  temperaturę zadaną z 70 na 65 . Pierwsze grzanie CWU kocioł ładnie grzeje przy drugim już świruje i co jest dziwne wchodzi w czuwanie w czasie gdy osiąga temperaturę zadaną . Już nie wiem w czym wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niejasny, ale tak, pompa przy kotle, zawór stalotemperaturowy i zawór strefowy/przełączający na bojler. Prościej być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mało czytelny. Ale wiadomo o co chodzi.  dzięki za szybką podpowiedź. Czy zawór stalotemperaturowy 45° czy 55 . Bo zastanawiam się jak by miał chodzić. Czy na sterowniku pokojowym czy ma sobie na małej mocy cały czas chodzić tak jak tu wyczytałem chyba Rado Rado pisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 45 i zmieniałem na wkładkę 55

W mojej pracy z nabijaniem bufora dopóki on się nie wygrał to na wkładce 45 piec nie był w stanie dobić do 60 stopni

Lepiej się pali też zauważyłem, nie mam tak spieków w koszyczku

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę związku między ochroną powrotu 45* a spiekami a druga rzecz  problemem dobicia do temperatury kotła na wkładce 45*?

Miałem 55*, zmieniłem na 45* i żadnych róznic nie zaobserwowałem poza taką, że mogę sobie go prowadzić z niższą temp przy pełnym jego otwarciu już przy55*  a kocioł tak samo dobija do temp nawet 70* nie robi na nim wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kocioł za słaby, albo instalacja inna... Ale żeby spieki?

Mówię jak jest i było u mnie. Miałem 55* kocioł aż podskakiwał z temp 70* i szumy do temp zadanej 65*

Mam 45* cisza w instalacji, kocioł pracuje spokojniej w ganicach 58*-60* dlużej grzeje z mniejszą mocą, dłużej wygrzany, ochronę pokazuje 45,5*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli zaleca 45* i tego bym się trzymał ewentualnie zawsze można sobie wkładkę wymienić. Każda instalacja jest inna. Wydaje mi się też, że duże znaczenie ma założenie jak się chce użytkować dany system ogrzewania. Czy na zasadzie pracy z termostatu, wtedy można lecieć na zadanej 70*, ale jak na stałej pracy z grzejnikami i zaworami termostatycznymi z niższą temp zadaną kotła to nie pchłbym się w te 55*, bo nie wyobrazam sobie kotła pracującego z temp 70* przez 18h/dobę. Wszystko w około wytopione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek był u mnie serwisant FERROLI żeby zobaczyć dlaczego kocioł wchodzi w czuwanie coś pozmieniał. I jest co najgorsze jeszcze gorzej jak było. Teraz rzeźby nagrzać wodę a mam zbiornik 105 l litrów kocioł wchodzi w czuwanie 3,4 razy co najdziwniejsze wchodzi w czuwanie  przy temperaturze żądanej kotła nawet jej nie przebija. Serwisant jakiś taki zielony. Nie wie co dalej robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich kombinacjach to powrót do ustawień fabrycznych i prośba o pomoc kolegów którzy tutaj coś wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupsk
Witam ziomka

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie trzeba by było przywrócić ustawienia fabryczne i wprowadzić wszystko od nowa. Tak naprawdę to mój serwisant wprowadził wszystko to co jest w instrukcji pieca . Nic więcej nie zmieniał. Może wystarczy jakiś jeden parkometr zmienić i pewnie by wszystko grało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widać jaki serwis jest wyszkolony że przyjeżdża facet coś pozmieniał i powiedział że jest ok. Miało być na zasadzie sypać pellet i niczym się nie martwić a ja więcej przy tym kotle siedzę jak przy TV . Jednego jestem pewny że trzeba wybierać marki naprawdę znane i sprawdzone , dobrym i dostępnym serwisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy diabeł siedzi bo jeśli serwis przywrócił ustawienia to znaczy że powinno działać i diabeł siedzi w instalacji i tam trzeba go szukać. Serwisant na naprawie gwarancyjnej odpowiada tylko za kocioł a nie za instalacje czy też komin a czesto jest tak ze problemy z instalacją czy z kominem zwalane są na kocioł.

A co do sprawdzonych marek znanych i z dobrym serwisem to już Ci mogę powiedzieć że z tym bywa różnie. Serwis to zazwyczaj firmy zewnętrzne i często zmienia się firmy dla których się pracuje bo są wprowadzane nowe warunki i różne takie ( generalnie producent/importer chciałby jak najwięcej obowiązków przydzielić serwisowi i serwisantom i w dodatku najlepiej żeby to serwis płacił producentom za możliwość wykonywania dla nich usług) A do tego w poszczególnych firmach to też są tylko ludzie. Jeden z moich magików od naprawiania samochodu jest już w 3 warsztacie i przez niego i ja muszę zmieniać warsztaty. 

Sam o mały włos w 2019 się nie pożegnałem z Edilkaminem. Na szczęście wszystko powoli wraca do normy ............ tfu tfu tfu. 

Acha jeszcze jedno nastawy kotła nie podlegają gwarancji i problem jest z rozliczniem usługi na której nie zostały wymienione żadne części bo dla producentów naprawa gwarancyjna to wymiana uszkodzonej części. I często dla serwisu są to "wycieczki turystyczne" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja była sprawdzana . Co innego jakby kocioł nie osiągał temperatury zadanej albo ja przebijał a tu kocioł dobija do żądanej i wchodzi w czuwanie. W grzaniu C.O jest ok . Będę szukać dalej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.