Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 23* i niżej lepiej żebym nie schodził, przynajmniej w salonie więc wiem o czym mówisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma problemu, wtedy otwiera się okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arczi3333 Widzę że bez bufora ciężko to będzie ogarnąć ale narazie schodził bym z mocą czyli tym P żeby nie mógł dojść do zadanej oczywiscie granicach rozsądku. Musisz kontrolowac powrót bo jeżeli jest 55 stopni atv to będzie robił ciągle wrzutki. 

Na listwach poustawiaj żeby nie przegrzewał pomieszczeń a na czujnikach pokojowych minimalnie wyżej żeby nie wygaszało kotla. Jeżeli już wygasi to moim zdaniem po kilku godzinach pracy na małej mocy. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam ustawiony kocioł że odpala się z termostatu pokojowego . Czy jest możliwe aby kocioł odpalał się jeżeli będzie zapotrzebowanie na wodę do CWU mimo że kocioł ma ustawione  odpalanie z termostatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kocioł na CWU powinien odpalać się niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukac parametru P26 bodajze i ustawic na 3. I chyba tyle, tym, ze temp spadnie i przez ten czas bedzie grzal tylko CWU sie nie martw, nie odczujesz tego.

Należy przez 5s przytrzymać przycisk SET

i wybrać:Menu systemu PASSWORD(0000)

Aktywowania

ZP26 na 3 – Priorytet C.W.U.

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, minęło prawie 2 miesiące użytkowania  Ferroli Biopelet PRO i na wyświetlaczu pojawił się napis "Czyszczenie". Zabrałem się za to od dolnej rewizji, faktycznie, było tam trochę popiołu, wszystko wybrane i odkurzone. Górna pokrywa z otrząsaczem spalin trochę mnie zaskoczyła. Demontaż już nie jest tak prosty jak dolnej rewizji na motylki, a pod blaszaną pokrywką i plastrem wełny jest dość solidnie przykręcony dekiel z blachy a na nim dźwigienka otrząsacza też do demontażu. Szczerze, to nie chciało mi się tego odkręcać i dałem sobie spokój, ale niepewność pozostała.

Powiedzcie Panowie, czy czyścicie  od strony otrząsacza, a jeżeli tak, to czego się tam spodziewać? Dużo tam syfu? Czy w końcu i tak nie spadnie on w końcu do dolnej komory rewizyjnej?

Nie chciało mi się tego odkręcać głównie dlatego, że czyszczenie robiłem w przerwie pracy pieca i całość była jeszcze dość gorąca. Upierdliwość czynności to druga sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , uwierz że jest tam sporo popiołu i warto wyczyścić . Ja po dwóch miesiącach palenia w swoim Salerno 18 kw zauważyłem że temperatura spalin wzrosła do 138 stopni , a wcześniej miał max 124 stopnie . wyczyściłem dół i zdjąłem tą pokrywę z tymi wstrząsaczami i jaki byłem zdziwiony ilością popiołu. Wyczyściłem odkurzaczem i temperatura spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a możecie napisać jaka temperatura spalin jest prawidłowa .U mnie niestety teraz jest w czasie pracy 160 C i kolejne wydanie jak zbić temperaturę .Kocioł cały wyczyszczony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda, aczkolwiek nie wiem czy tak powinno być, czy to jest dobrze, czy źle, w kazdym razie spalanie akceptowalne przeze mnie na poziomie  worka dziennie. Dom 100m, ale grzeje czasami tylko salon, kuchnie bardzo rzadko, pokoje też roznie, więc metraż domu to nic nie da. Dodatkowo mam bufor cwu kiepski, więc one też swoje pozera, a nie chce mi sie ustawiac go jakoś dokładniej by zaoszczędzić 2kg pelletu na dzien.

Miałem wysoka temp spalin 140-160, dom praktycznie całość podłogowka, na kotle zadane 65-70stopni. Na mieszaczu podlogowki max co można 43stopnie bo żona lubi jak parzy w stopy. Nie chciał dobić do zadanej temperatury, ochrona powrotu atv 55, cwu 55.

Zabiegi jakie wykonalem:

-obieg pompy CO tej w kotle na 1szym biegu,,,im wolniej, tym kocioł wolniej się wychladza, w sumie logiczne na chlopski rozum

-podawanie -7, wichry -7, im mniej wieje, tym mniej w komin, a cug w kominie mam duzy, płomień jakoś tam wyglada, spiekow duzych nie mam, ale raz na dzien, dwa, lub trzy dni ,zalezy jak z czasem, z koszyczka spiek jakiś wyrzuce, pale pelletonem, szalu nie ma a niby certyfikat, duzo kory itp

- zmniejszylem temp zadana kotla na 62stopnie...kociol bez problemu dobil temp, wszedl na modulacje i temp spalin 80-110, zalezy jak mu sie zachce, czy moduluje, czy pierdzi na mocy P2

-moc kotla na auto.

Więcej zabiegow nie pamietam.

Moj wniosek - nie wiem czy poprawny, niekoniecznie wyzsza temperatura na kotle równa się temu ze kociol szybciej dobije do niej, a producent dajac w tej dziadoskiej instrukcji ochrone powrotu 55 i kociol z automatu ustawiony na 60stopni jakiś cel w tym miał.

Jeśli moje nie fachowe, ale inżynieryjne oko źle rozumuje no to chętnie wysłucham innych rad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób tak żeby nie mieć czarno w kotle. Jeśli przez tydzień będzie ok, to nie widzę przeszkód żeby tak zostawić, ale radzę obserwować komorę i płomieniówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robicie czyszczenie tego pieca? wyjmujecie te "zawirowywacze" spalin? Ja je ostatnio wyciągnąłem i godzinę przeklinałem żeby je włożyć z powrotem niepokrzywione

W ogóle to jakości są takiej jakby pod koniec sezonu już miały być w częściach....

Wyjmujecie je czy nie? jeżeli tak jaki macie patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem czyszczenie w weekend i też miałem dylemat czy wyciągać te otrząsacze czy nie. Na szczęście nie wyciągnąłem, tylko podniosłem tyle ile się dało i wąską ssawką odkurzacza odkurzyłem pod nimi. Też miałem małe trudności z włożeniem tego z powrotem bo krótkie sprężyny wyszły. Nie dziwie się więc, że miałeś problem skoro wyciągnąłeś wszystko w całości.

Popiołu może nie było jakoś strasznie dużo, ale faktycznie, po wyczyszczeniu temperatura spalin spadła o jakieś 14-15 stopni. Na "pykaniu" pieca przy ustawionej zadanej 61 stopni, temperatura spalin to jakieś 96 stopni.

Wygląda na to, że warto wyczyścić raz na jakiś czas.

Edytowane przez Ralk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam problem z kotłem FERROLI Biopellet Pro przez rok wszystko było ok. Teraz nie wiem co się stało ale jak grzeje zbiornik CWU to kocioł aż trzy razy wchodzi w czuwanie 

Temperatura żądaną to 65 C

Temperatura CWU 55 C

Temperatura zabezpieczenia kotła przed przegrzaniem 70 C

Kocioł wchodzi w czuwanie nawet przy 62 C cię się stało?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maniek3008 napisał:

Panowie może ktoś coś podpowiedzieć dlaczego kocioł zaczął wchodzić w czuwanie w czasie grzania CWU będę wdzięczny za pomoc

Bo dobija do zadanej temperatury kotla, CWU się grzeje grawitacyjnie, kociol nie oddaje natychmiastowo ciepla bo ma zapas i przechodzi w czuwanie. Bynajmniej u mnie tak jest. Ustaw na wieksza temp cwu jak chcesz żeby się nie wygaszal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.